Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.  (Przeczytany 21528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lipiec 2016, 20:07:15 »
Tak się składa ,że znam tego człowieka.   :-D Kolego nie pierwszy raz wypisują w gazetach dziwne informację. Jest akcja naprawcza ? Jest w biuletynie wzmianka ? Ja tego nie wiem, a jeżeli tak to gazetka ma racje.

maxtron

  • Gość
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lipiec 2016, 11:58:43 »
Problem w Tym że to nie Toyota gdzie akcja serwisowa była by już dawno ogłoszona. Widocznie Hyundai ma gdzieś swoich klientów. Świadczy choćby o tym fakt, że nie odpowiadają na zapytania mailowe.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lipiec 2016, 12:05:40 »
Cytat: "maxtron"
Świadczy choćby o tym fakt, że nie odpowiadają na zapytania mailowe.

Trochę mnie tym pocieszyłeś... bo już myślałem, że olewają tylko mnie, jak widać olewają wszystkich. Chyba pisałem do nich ze 3 razy, dostawałem automatyczną zwrotkę... i na tym koniec. Nikt nawet nie raczy napisać, że ma mnie gdzieś.

maxtron

  • Gość
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lipiec 2016, 19:09:36 »
Dlatego z tego m.in. powodu zrezygnowałem z zakupu hyundaia ... pomijam już fakt podejścia sprzedawcy w salonie w Rzeszowie - na zasadzie: "bierz co jest i spadaj"
Odniosłem wrażenie, że mają ważniejsze sprawy niż sprzedaż samochodu.

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Lipiec 2016, 22:53:01 »
Też pisałem do ASO w BB, też olewka. Osobiście jakbym miał kupować nówke sztukę zrezygnowałbym z tej marki. Ale też pewnie nie tylko w Hyundaiu tak podchodzą do klientów.

Offline wafel

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 33
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lipiec 2016, 10:54:37 »
Dla mnie prawda jest taka , że nie ważne jaką markę wybierzesz, ważne tak naprawdę żeby trafić na porządnego mechanika w serwisie. Wieszcie mi są tacy.

Offline MagdaK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
    • http://www.nautic-team.com
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Luty 2018, 08:23:37 »
Witam serdecznie
Wiec okazalo sie ze to nie rozrzad a katalizator. Dolaczam zdjecia jak wyglada w srodku.
Pozdrawiam

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Luty 2018, 10:06:31 »
Magda, a jaki masz aktualnie przebieg???  Czy auto było eksploatowane głównie na krótkich odcinkach????  Ja wprawdzie swojego sprzedałem z przebiegiem 60 tys., ale to był rocznik 2011. Twój zdecydowanie młodszy. Stąd też moje zdziwienie i pytanie, bo mój bez szwanku na zdrowiu przetrwał te ponad 6 lat.  W moim przypadku jazda w większości po mieście a właśnie ciągłe niedogrzanie silnika (wzbogacona mieszanka), bardzo szkodzi katalizatorowi.  Ja za każdym razem starałem się i staram się nadal silnik dogrzać  do temperatury roboczej, czyli po odpaleniu przejażdżka około 8-10 kilometrów i dopiero podjeżdżam pod market i gaszenie. Nawet jak postoi godzinę na parkingu, to motor nie wystudzi się dogłębnie.  Wprawdzie przy minus 20 po godzinie będzie już zimny, ale jak zauważyłem, to nawet przy obecnie panujących temperaturach (w dzień kilka stopni na minusie), po ponownym rozruchu osiąga bardzo szybko temperaturę roboczą.  W ten sposób staram się unikać zimnych rozruchów i pracy silnika na wzbogaconej mieszance, co jak wiemy jest bardzo szkodliwe dla silnika w ogóle.

Offline MagdaK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
    • http://www.nautic-team.com
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Luty 2018, 16:22:07 »
WItam
Wiec auto przebieg 140 tys. Jazda pol na pol miasto autostrady. Temperatury jak to u nas najzimniej 10 stopni najcieplej 50 w lecie.
Pozdrawiam

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Luty 2018, 15:11:05 »
Wyznaję zasadę że auto jest po to żeby z niego korzystać, a nie żeby się zastanawiać czy mu taka jazda szkodzi czy nie. Jak coś "wysiada" zbyt wcześnie to w większości przypadków błąd konstrukcyjny i itp. Mamy I20 z 2009r z przebiegiem 112kkm, główne przebiegi dzienne to 2x15km. Póki co katalizator jest, chyba jest bo auto zakupiliśmy z przebiegiem 78kkm 3 lata temu. Mam też starego Fiata 1.2 16v z lpg główny środek transportu ze względu na lpg. Przebieg 210kkm, mam go od przebiegu również 78kkm. Z katalizatorem nic nie robiłem. pozdrawiam

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1446
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Luty 2018, 17:24:11 »
Chyba raczej te katy nie mają jakieś specjalnie mocnej budowy w hyundaiu. Nawet u mnie w getzie jest wpis w książce serwisowej, że był wymieniony jak był na gwarancji.

Offline pbocian

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Wrzesień 2018, 21:19:56 »
U mnie również Hyundai rocznik 2014 się dławił i wina leżała w katalizatorze - był w jeszcze gorszym stanie niż ten załączony w tym temacie.
Niestety po wymianie katalizatora mam problem opisany tutaj:klik

Offline whatever01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Styczeń 2020, 07:49:20 »
Witam,
odświeżam trochę temat. Po przebojach z silnikiem, pozostał problem wymiany (wstawienia) katalizatora (stary został wybity). Podczas jazdy niestety, słuchać dziwny dźwięk, który jak obstawiam spowodowany jest spalinami wpadającymi w rezonans w puszcze po katalizatorze. Katalizator i tak muszę wstawić.. :)

Czy ktoś z Was wymieniał katalizator na zamienniki całego kolektora wydechowego dostępne w internecie? Na allegro są królują dwie firmy JMJ (cena ok 850zł) oraz NTY (cena ok 650zł). Używki trochę się boję, nigdy nie wiadomo w jakim stanie będzie zakupiony katalizator..

Czy może za tą cenę (zakup plus wymiana) lepiej jest szukać kogoś kto zająłby się dobraniem oraz wspawaniem tuby katalizatora do mojego kolektora?

Czy ktoś zna może serwis godny polecenia do takiej pracy na Śląsku (w Katowicach bądź w okolicach) ?

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Styczeń 2020, 21:12:46 »
Odnośnie serwisów w Katowicach, to znam dwa, które zajmują się Hyundai'ami, aczkolwiek nie wiem, czy też katalizatorami itd.
- osobiście z moim jeżdżę do Miśka (warsztat prowadzi teraz syn, ale w sprawie Hyundai najlepiej gadać z ojcem) na ul. Sienną 14,
- raz też byłem u Wrocławskiego na ul. Modrzejewskiej 2, większy i bardziej "wypaśny" warsztat, ale też droższy. Na swojej stronie: https://wroclawski.com.pl/ reklamują się, że zajmują się katalizatorami.

Niestety nie potrafię Ci powiedzieć, czy te warsztaty są godne polecenia do takiej roboty. Jak pisałem ja korzystam z usług Miśka (mały rodzinny warsztat, gdzie głównie robi ojciec i syn oraz chyba mają jednego, czy dwóch pomocników) i na razie nie narzekam oraz mam wrażenie, że zna się na swojej robocie - ponoć kiedyś był tam autoryzowany serwis Hyundai'a. Wrocławski robi lepsze pierwsze wrażenie - większy warsztat, zatrudnia kilku pracowników, ale jest droższy i trudno mi ocenić jego profesjonalizm - wymieniałem tam tylko tłoczek z tylnego hamulca, bo u Miśka nie mieli wolnych terminów i jest OK.

Offline whatever01

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[i20 PB] Katalizator silnik benzynowy 1.2.
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Styczeń 2020, 07:21:48 »
Dzięki bardzo !
Może spróbuje w któryś dzień podjechać pogadać, czy jest szansa na wstawienie czy to nieopłacalna zabawa.

Wiesz jak jest z tymi wrażeniami, czasami są zgubne wiec też nie ma co się sugerować :D

Zastanawiam się też, czy szukać po mechanikach pojazdowych czy może do warsztatów zajmujących się typowo układami wydechowymi.. Może to tez jest jakiś trop, kilka na Googlach znalazłam w okolicy... ciężko ugryźć.. gdyby ten kat był dalej a nie w kolektorze nie byłoby kłopotu a tak jest troszkę sytuacja utrudniona :)