Autor Wątek: [Getz] [Getz] Kody błędów poduszek powietrznych  (Przeczytany 4187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jmtotaszek

  • Gość
[Getz] Kody błędów poduszek powietrznych
« dnia: 14 Czerwiec 2015, 21:20:49 »
Cześć,
spotkałem się ostatnio z systemem zgłaszania przez samochód (jego komputer) błędów za pomocą migania kontrolki poduszek powietrznych. Na przykład 1 mignięcie, przerwa, a potem 9 mignięć oznacza kod 19, czyli wystrzelona poduszka powietrzna.

Czy w Getzach też mamy coś takiego?
oraz
Jak powinna zachowywać się kontrolka poduszek powietrznych podczas uruchamiania silnia?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 20:19:51 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [Getz] Kody błędów poduszek powietrznych
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2015, 22:10:07 »
Cytat: "jmtotaszek"
Jak powinna zachowywać się kontrolka poduszek powietrznych podczas uruchamiania silnia?



owieczka

  • Gość
[Getz] Kody błędów poduszek powietrznych
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopad 2015, 20:22:29 »
Panowie jakim kablem można sprawdzić poduszki w Getzie? Nie gaśnie mi kontrolka airbag i nie wiem która to poducha.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz] Kody błędów poduszek powietrznych
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad 2015, 20:26:53 »

amig

  • Gość
problem z poduszką
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad 2015, 10:22:58 »
Dziś pojawił się problem z poduszkami a dokładnie mówiąc z kontrolką. Po odpaleniu i ruszeniu zaczęło coś błyskać na wskaźnikach bardzo nieregularnie raz na ułamek sek. Raz na 0.5 sek. Była to kontrolka poduszek. Błyskało tak jakby np.  luźny przewód dotykał styku żarówki , jak dotknął tak zaświecił. Po ok 2 km zatrzymałem się zgasiłem auta po czym przekręciłem kluczyk i kontrolka zupełnie nie świeciła. Podjechałem do mechanika i na kompie w ogóle nie potrafi połączyć z poduszką.  W pewnej chwili kontrolka zaświeciła się po czym znów nie dawała znaków życia. No i pytanie, co to może być?
Bezpiecznik? O ile w ogóle poduszki są podpięte do bezpiecznika. Sterownik/przekaźnik? Gdzie go szukać jak to wygląda. Czy w chwili obecnej poduszki zadziałają ? Mechanik stwierdził że w autach niemieckich jest tak że ja nie działają to kontrolka świeci, gdy nie świeci mają zadziałać. Nawet gdy wypnie się kostkę to kontrolka świeci właśnie po to żeby było wiadomo że nie działają.

[ Dodano: 2015-12-03, 11:11 ]
Problemów ciąg dalszy. dziś mechanik podpiął kompa bo kontrolka wreszcie zaczęła świecić stale. Wyskoczyło całe mnóstwo błędów , z tego co pamiętam słaby akumulator :) słaba rezystancja poduszki kierowcy , błąd wewnętrzny, słabe napięcie i chyba coś tam jeszcze Mechanik próbował kasować ale nic z tego. Padło podejrzenie na sterownik no ale... Jaka jest pewność że to On winny, jak go wymienić (kody, błędy, dostosowanie pod te auto itd, itd) W grę wchodzi używka dokupienia za ok 50 zł Jak się do tego zabrać macie jakieś doświadczenia coś możecie podpowiedzieć. Wiem najprościej podpiąć dobry i wiele wyjaśnić niestety na tą chwilę nie ma takiej możliwości.

amig

  • Gość
sensor poduszek
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2016, 20:17:35 »
Ponieważ dzielimy się tu rożnymi doświadczeniami przedstawiam mój problem. Zaczęła migać , żarzyć się kontrolka AirBagu W końcu zaświeciła na stałe. Na początku na pół sekundy gasła tak jakby kontrolowała to i tamto po czym świeciła non stop. Podpięty komputer zwariował wykazywał całe mnóstwo "głupich" błędów. Mechanik stwierdził że być może to sterownik (sensor) Kupiłem używkę (całe 25 zł z przesyłką) a przy okazji wymontowany został stary. celowo dołączam zdjęcie bo aż trudno w to uwierzyć. Coś wygięło obudowę, wygląda to jak kamień z czajnika być może przez to dostała się tam wilgoć. Jedna uwaga, podpięliśmy aby sprawdzić czy nowy działa , pokazało błędy gdyż konieczna jest masa.


Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1475
[Getz] Kody błędów poduszek powietrznych
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2016, 20:09:22 »
Mi to wygląda jakby ktoś buciorem zdzielił w obudowę  i stąd wygięcie plus glina lub resztki cegły. Ale to raczej mało prawdopodobne bo jest między fotelami.
Dobrze, że są używki bo dawniej jak padł sensor poduszki w nowym matizie bratu ciotecznemu to krzyknęli mu 800zł za takie coś.