Autor Wątek: [i20 PB] Zawieszenie  (Przeczytany 4620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MagdaK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
    • http://www.nautic-team.com
[i20 PB] Zawieszenie
« dnia: 15 Czerwiec 2016, 21:49:20 »
Witam
Mam pytanie czy ktos ma problem z przednim zawieszeniem?? A mianowicie okazalo sie ze tam gdzie wahacz mocowany jest do karoserii sroby w fabryce nie byly dokrecone wystarczajaco i okazalo sie ze przez 60k km ruszaly sie i ruszaly sie i teraz zamiast otworow sa owale i nie mozna ustawic zbieznosci.... UPS
Autko na gwarancji bo z 2013 ale problem bo ostatni przeglad zrobialam poza ASO i twierdza ze stracilam gwarancje.
I co mam robic jakies podpowiedzi???

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2016, 21:36:14 »
W kwestii przeglądów, to od dawna jest mowa, że można wykonywać je w warsztatach niezależnych, czyli niekoniecznie w ASO. Tu link do artykułu:

http://motofocus.pl/nowosci/10145/przeglady-poza-aso-podczas-gwarancji-nienbspkazdy-wie-zenbspmozna/strona/2

Tu, cytuję istotny fragment:
 „W okresie obowiązywania gwarancji użytkownik samochodu ma prawo serwisować pojazd w warsztacie niezależnym, ale musi się to odbywać we właściwy sposób, zgodnie z wymaganiami producenta samochodu”- przypomina Alfred Franke, prezes SDCM. - ,,Warto zatem zatroszczyć się o odpowiednie wpisy w książce serwisowej, zachowywać wszelkie dokumenty potwierdzające wizytę w warsztacie niezależnym, np. faktury, potwierdzenia wykonania usługi, a nawet, jeśli to możliwe, wydruki z komputera diagnostycznego."
Aby ograniczyć niezgodne z prawem działania niektórych producentów samochodów należy upowszechniać wiedzę związaną z regulacjami MV BER/GVO także w mediach. Jak widać z przytoczonych przykładów istnieje potrzeba prowadzenia akcji informacyjnej dla właścicieli samochodów, zwłaszcza tych na gwarancji. Jej celem powinno być stałe przypominanie, że właściciel ma prawo do decydowania o wyborze warsztatu, jak i zastosowanych części, a dopóki dopełnia wszelkiej staranności, producent samochodu nie ma podstaw do unieważnienia gwarancji.

W kwestii Twojego konkretnego przypadku, to przypuszczam, że gdzie się nie udasz, tam będą Cię zbywać. Oczywiście mam tu na myśli ASiO (celowa pisownia). Usterka wynika może nie z wady fabrycznej, ale z niedopatrzenia, lub błędnych wytycznych (moment dokręcenia), ustalonych lub zalecanych na etapie produkcji. Element do wykorzystania w sporze.

Zgodnie z  harmonogramem  ten element  podlega kontroli na przeglądach. Jest to poz. Nr 22 załączonego do wglądu „Formularza przeglądu serwisowego” dla i20 rocznik  2011.  Nie wiem, czy jest aktualny (w swej treści), dla i20 z 2013 roku, ale na 99.99% zakładam, że tak. Przynajmniej w przypadku wspomnianego pkt. 22.  

Piszesz, że ostatni przegląd  był przeprowadzony w niezależnym warsztacie, ale skoro auto jest z 2013 roku, to przynajmniej jeden przegląd (lub dwa), jest/był zrobiony w ASiO. Skoro przegląd był zrobiony w ASiO, to dlaczego zostało to niedopatrzone???????  Proszę  zwróć uwagę, co kryje się pod definicją litery „I” w załączonym formularzu.

Osobiście proponuję uzyskać  od ASiO aktualny formularz przeglądu serwisowego dla Twojego rocznika. Oczywiście nie osobiście, ale przez osobę trzecią. Dlaczego? Obawiam się, że skoro wiedzą o usterce, to będą ostrożni.  Ewentualnie udać się do najbliższego innego ASiO. Jeśli wspomniana poz. 22 w uzyskanym aktualnym formularzu przeglądów powtarza się, zwłaszcza z podobną częstotliwością oraz z podobną definicją, to moim zdaniem ASiO dało d…  i jest to argument do wykorzystania. Oczywiście proponuję skorzystać z opinii i wsparcia rzeczoznawcy. Wiem, że to troszkę kosztuje, ale gra warta świeczki, bo mocowania zawieszenia są do karoserii, a jest to (karoseria), element niewymienny.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2016, 22:00:01 »

Offline MagdaK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
    • http://www.nautic-team.com
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Czerwiec 2016, 22:56:27 »
Przepraszam już poprawiłam....

Chce dodać zdjęcia i nie potrafię...... daje dodaj załącznik i nic się nie dzieje....

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2016, 11:39:22 »
Wrzuć przez tinypic

Offline MagdaK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
    • http://www.nautic-team.com
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2016, 14:57:33 »
Wiec
Sytuacja sie wyjasnila, napisalam maila do Hyundai españa i w ciagu trzech godzin zadzwonili zeby wskazac nam inny dogodny serwis ktory nam odpwoiada. Po 3 dniach zadzwonili ze czekaja na wycene z tego wskazanego serwisu. Po kolejnych 4 dniach zadzwonil serwis ze maja autoryzacje na naprawe w ramach gwaracji. Czekam tylko az dojda do nich czesci i jade na wymiane.
Pozdrawiam

PS.
To ze wczesniej twierdzili ze stracilam gwarancje okazalo sie interpretacja ASO a nie Huyndaia.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Sierpień 2016, 10:54:39 »
Cytat: "MagdaK"
napisalam maila do Hyundai españa i w ciagu trzech godzin zadzwonili

To fajnie, że sprawa się wyjaśniła, ale tak z ciekawości, czemu pisałaś do Hyundai Espana ? Swoją drogą ciekawe, że oni potrafili po 3 godzinach oddzwonić, a Hyundai Polska kompletnie olewa wysyłaną do nich korespondencję.

Offline de_assis

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 322
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpień 2016, 11:02:41 »
Mieszka w Hiszpanii więc tam pisała chyba : )

Offline MagdaK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 37
    • http://www.nautic-team.com
[i20 PB] Zawieszenie
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Wrzesień 2016, 15:46:28 »
WItam
Wiec zgodnie z umową informuje jak się skonczyło.
Wiec we wtorek zadzwonili z salonu w Cartagenie że mają części i mogę przyjechać.
Wczoraj o 9 odstawiłam samochód gdzie czekał gotowy nowy ( przebieg 8000 km ) i30 jako autko zastepcze. Kwota za wynajem na czas trwania naprawy 0€.
Dzisiaj o 11 odebrałam samochodzik.
Wymienieono ramę pomocnicza ( inni nazywaja to sankami ), wahacze i wszystkie śruby jake przy tym były. Zrobiono zbieżnośc i teraz wszystko jest OK.
Z tego co mi powiedziano cześć ma zostać wysłana do centrali a nie kompetentny serwis dostanie po uszach juz maja zarządzona kontrole.
 
Pozdrawiam