Autor Wątek: [Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji  (Przeczytany 8942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wuser

  • Gość
Ma ktoś dołożone do wersji Comfort przednie czujniki parkowania ?
Ja sobie je domówiłem i mam kłopot, bo działają jakoś chimerycznie i natarczywie.
Na przedniej konsoli umieszczono pstryczek (włącznik/wyłącznik) tych czujników.
Niestety przednie nie są "zintegrowane" z komputerem pokładowym i wyświetlaczem na desce rozdzielczej, czyli nie widać, który czujnik piszczy, jest tylko dźwięk.
Nawet jak włącznik mam w pozycji "zero", to czasem wrzeszczą.
Myślałem, że pomylono biegunowość włącznika, ale nie, bo jak podniosą alarm to przełączanie z zera na jeden i odwrotnie nic nie daje, muszą się wypiszczeć jakiś czas i jak po wypiszczeniu nie ma w pobliżu przeszkody to faktycznie przestają alarmować.
Bardzo głośno wrzeszczą, da się to jakoś ściszyć ?
Jak czasem podjeżdżam przodem do przeszkody z włączonymi czujnikami to nic nie słychać.
Jak włączam auto stojąc przodem blisko murka to się drą nawet w pozycji "zero".
Jak u Was to wygląda ?

robist200

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2016, 21:48:26 »
Hej
Mam fabrycznie czujniki przód i tył. Działają ok , piszczenie + wizualizacja na ekranie.
Ale co było dla mnie dziwne to, że przy dojeździe do przeszkody bardzo wolno nie aktywują się same , trzeba kliknąć klawisz. Jak nie włączysz wjedziesz w przeszkodę. Trochę lipa - w VW aktywują się same w prędkości parkingowej. Serwis rozkłada ręce i mówi że nie może aktywować włączania samoczynnego. Generalnie to nic nie mogą..... Zaktualizowali mi mapy i jest trochę lepiej - Halina z gazowni już nie mówi "ulicze" tylko "ulicę".

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2016, 20:02:48 »
Wuser napisz na PW do Administratora (czerwony nick) o zmianę Hondy na Hyundaia.

wuser

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2016, 16:10:20 »
sprawa zgłoszona i powinno być już dobrze

janek

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2016, 23:20:24 »
mozesz zrobic zdjecie tych czujnikow? sa w kolorze nadwozia? Mi dpokladaja w kolorze czarnym i twierdza ze tak kazy ma, prawda to?

cinek1

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2016, 23:30:39 »
A czy one nie maja mozliwosci podpiecia tak aby pokazywane byly jak tylne na wyswietlaczu? Jaki koszt?

ochomak

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipiec 2016, 10:41:27 »
Cytuj
Mam fabrycznie czujniki przód i tył. Działają ok , piszczenie + wizualizacja na ekranie.
Ale co było dla mnie dziwne to, że przy dojeździe do przeszkody bardzo wolno nie aktywują się same , trzeba kliknąć klawisz. Jak nie włączysz wjedziesz w przeszkodę. Trochę lipa - w VW aktywują się same w prędkości parkingowej. Serwis rozkłada ręce i mówi że nie może aktywować włączania samoczynnego. Generalnie to nic nie mogą..... Zaktualizowali mi mapy i jest trochę lepiej - Halina z gazowni już nie mówi "ulicze" tylko "ulicę".
Masakra z tym przyciskiem. Trzeba pamiętać o załączaniu przednich czujników przy manewrowaniu. W moim przypadku to nawet w serwisie się dziwili że to jest tak rozwiązane.

pppan21

  • Gość
Re: [Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wer
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Wrzesień 2016, 11:06:24 »
Cytat: "wuser"
Ma ktoś dołożone do wersji Comfort przednie czujniki parkowania ?
Ja sobie je domówiłem i mam kłopot, bo działają jakoś chimerycznie i natarczywie.


Jakiej firmy masz czujniki?

Mój dealer twierdzi, że jedna polska firma opracowuje czujniki podłączane do fabrycznej instalacji Hyundaia. Do Tucsona w wersji Comfort - powinny się pojawić za 2-3 tygodnie (podobno są już w testach).

Jestem w takiej samej sytuacji - świadomie wybrałem Comforta (bo kluczyk a nie karta), doposażyłem (Navi, LED) i czekam na te czujniki. Dam znać, kiedy je zamontuję.

Tutaj link do przykładowych czujników tej firmy (jeszcze nie tych dedykowanych do Tucsona):

http://www.emg-poland.pl/index.php?EMG=7740efa166b809ef37dc182dd9a5cc2e&opcode=WYBIERZ%20KATEGORIE&param=182

Pozdrawiam

PP

==============

cinek1

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Wrzesień 2016, 14:47:16 »
A jaka cena bedzie cos wiesz? Jaka navi dokladales i jaka cena? I to LED co to jest?

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Wrzesień 2016, 18:12:08 »
Światła LED zapewne.

pppan21

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Wrzesień 2016, 20:31:56 »
Cytat: "cinek1"
A jaka cena bedzie cos wiesz? Jaka navi dokladales i jaka cena? I to LED co to jest?


O cenie chyba trudno mówić, jeśli jeszcze nie ma produktu... U każdego dealera na pewno można wynegocjowac inną.

Navi - standardową nawigację Hyundai (ekran 8 cali, kamera cofania, 7 lat aktualizacji map itp.). Drogo, ale jest zaskakująco ergonomiczna, jestem zadowolony. Ale to temat na inny wątek.

A LED - miałem na myśli światła mijania LED - w wersji Style są w standardzie, a Comforta można doposażyć. Wszystko w cenniku i na oficjalnej stronie. Świecą zacnie, podoba mi się.

cinek1

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Wrzesień 2016, 21:02:48 »
Dobra cena za te lampy ledowe heee to sobie odpuszcze ale bavi doloze

rafus22

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Wrzesień 2016, 18:10:38 »
witam moze napisz kolego jaśniej ". Wszystko w cenniku i na oficjalnej stronie." tylko jakiej?????

pppan21

  • Gość
[Tucson TL] Dołożone przednie czujniki parkowania do wersji Comfort
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Wrzesień 2016, 23:56:41 »
Cytat: "rafus22"
witam moze napisz kolego jaśniej ". Wszystko w cenniku i na oficjalnej stronie." tylko jakiej?????


Jak to jakiej? Jest inna oficjalna strona Hyundai Polska?

http://www.hyundai.pl/Samochod/Rekreacyjne/Tucson/

http://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/cenniki/Cennik_Tucson_2016_TdP.pdf

Pozdrawiam

PP

[ Dodano: 2017-01-11, 18:41 ]
Cytat: "cinek1"
A jaka cena bedzie cos wiesz?


Zamontowałem przednie czujniki parkowania - firmy EMG, dostosowane do Tucsona (wyświetlanie na oryginalnym wyświetlaczu, bez włącznika).

Cena wynegocjowana przy zakupie samochodu to 700 PLN (moim zdaniem drogo!).

Szkoda, że czarne (nie miałem czasu zorganizować pomalowania w kolorze nadwozia). Działają bez zarzutu, włączają sie same przy bardzo niskiej prędkości. Po wstępnej sygnalizacji dżwiękowej - jesli stoję a nie zbliżam sie do przeszkody - alarm przestaje piszczeć, tylko na wyświetlaczu nadal widać, w której strefie jest przeszkoda. Kiedy ruszam - znów piszczy.

Ale jak dla mnie - jeżdżącego samochodami od wielu lat - przednie czujniki dają niewiele. Poznałem samochód na tyle dobrze, że w zasadzie ich nie potrzebuję :-)