Autor Wątek: Podnośnik szyby  (Przeczytany 3528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

paseczek

  • Gość
Podnośnik szyby
« dnia: 23 Sierpień 2008, 18:41:06 »
Witam
Jest to mój pierwszy post na Forum. Gdy będzie w złym dziale proszę o przeniesienie. Mój problem. Podczas jazdy samoczynnie opadła mi szyba w drzwiach kierowcy. Hyndai Pony 1500.
Zdjąłem tapicerkę drzwi i okazuję sie że silniczek od podnoszenia jest dobry. po naciśnięciu klawisza zatrzymuje się w górnym i dolnym martwym punkcie. Linka też nie jest zerwana. wygląda na to że linka nie jest zamocowana do szyby. Jak jest mocowana linka do szyby? Czy taką część można kupić i gdzie? Czy muszę wymieniać całe urządzenie?
Pozdrawiam

Darek80

  • Gość
opadająca szyba
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpień 2008, 19:03:49 »
http://pekin.supermedia.pl/hyundai/manual/20%20body%20interio%20and%20exterior.pdf

Tu znajdziesz dokładny opis budowy i montazu szyby ipodnośnika.

paseczek

  • Gość
Re: opadająca szyba
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpień 2008, 13:44:28 »
Cytat: "Darek80"
http://pekin.supermedia.pl/hyundai/manual/20%20body%20interio%20and%20exterior.pdf

Tu znajdziesz dokładny opis budowy i montazu szyby ipodnośnika.

Dziękuję ciekawa strona. Mimo że we wszystkich warsztatach mówiono mi, że muszę wymienić cały podnośnik (koszt 163 zł) dorobiłem (zastąpiłem)urwany kawałek plastiku i podnośnik działa.
Pozdrawiam

medive

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2009, 16:32:59 »
orientuje się ktoś co można zrobić gdy szyba zbyt mocno pochyla się do przodu i trzeba ja ręcznie popchnąć w tył żeby mogła się zamknąć? jak to usunąć

Zbyszek

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2009, 20:53:00 »
Użyj WD40 lub podobnego środka do obu prowadnic- na kilka mies. spokój.

medive

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2009, 21:18:25 »
Dzięki z odpowiedź wypróbuje sposób ale chodzi o to że są luzy na prowadnicy od tej jednej szyby od kierowcy i przy zamykaniu pochyla się do przodu i blokuje trzeba ją przesuwać żeby mogła dalej się zamknąć

Zbyszek

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2009, 22:58:06 »
Dokładnie TO mam na myśli. Robiłem to nie jeden raz w poprzednim aucie i działało. Wpuść preparat bez rozbierania boczków poprzez "zamszowe" uszczelnienia ramek okna.

tomek_27

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Listopad 2009, 09:18:07 »

Zbyszek

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad 2009, 09:53:29 »
Objawy, które opisał kolega medive, (szyba zbyt mocno pochyla się do przodu i trzeba ja ręcznie popchnąć w tył żeby mogła się zamknąć) nie są objawami uszkodzonego podnośnika....
swoją drogą... niezła cena jakby co :lol:

medive

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad 2009, 15:42:55 »
podnośnik działa świetnie tylko są luzy miedzy szyną a plastikami które się po tej szynie przesuwają

voytekk1

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopad 2009, 22:20:28 »
Też mam problem z szybą więc przyłącze się do tego wątku. Mianowice u mnie objawia się to tak, że szyba podnosi się bardzo powoli. Znam przyczynę - bardzo chropowata uszczelka szyby, wiem jak z tym walczyć - smarowanie wazeliną lub białym smarem, ale szukam czegoś na dłuższą metę. Nie wiecie czy jest szansa ściągnąć taką uszczelkę nową lub przynajmniej w dobrym stanie, bo np ta z prawej stronie jest jak nowa, a szyba zamyka się błyskawicznie. Jest to Pony 3D

ScApi

  • Gość
Podnośnik szyby
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Listopad 2009, 17:40:57 »
Podepnę się do tematu z racji że też dotyczy szyb.

Mianowicie dysponuje ktoś schematem szyb el w Ponym, nie działa mi tylna prawa, ani nie podnosi ani nie opuszcza, wykluczyłem silniczek bo podmieniałem z tylnym lewym i tam działa cacy, w ogóle są jakieś bezpieczniki do tych szyb, w manualu mało a nawet bardzo mało jest na temat tej instalacji.