Autor Wątek: [Sonata NF] ESP się wyłącza samoczynnie  (Przeczytany 4588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elmik

  • Gość
[Sonata NF] ESP się wyłącza samoczynnie
« dnia: 05 Kwiecień 2013, 10:58:46 »
No i kolejna bolączka mojej Sonaty ESP się samo wyłącza. Zawsze się dzieje to w konkretnym momencie. Sprzedający mówił że to wina przycisk ESP off więc go wyczyściłem ale to nic nie dało. Odłączyłem dla pewności przycisk i ESP też się wyłączyło. Dzieje się to zawsze w momencie gdy wyjeżdżam z parkingu na prostopadłą ulice i kiedy prawe tylne koło zjedzie z krawężnika. Jeśli bardzo delikatnie się stoczę z niego to czasem się nie wyłączy. Czy jest możliwe, że jakiś czujnik z tyłu traci połączenie i układ się wyłącza? Gdzie jest taki czujnik i jak wygląda ktoś wie?
Z góry dzięki za pomoc.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] ESP się wyłącza samoczynnie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2013, 19:10:16 »
Schemat połączenia czujników od kół z modułem ESP. Oznaczenia kolorów przewodów na schemacie np. B-Black-czarny. Rozpiska pinów w złączach.  




Zlącze od czujnika F26 nad prawym tylnym nadkolem. Zdjęcia czujnika koła.



Złącza EM02 i MF11, które znajdują się na drodze przewodów od czujnika do modułu ESP.



Złącze E41 od modułu ESP. Zdjęcie modułu ESP.


elmik

  • Gość
[Sonata NF] ESP się wyłącza samoczynnie
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2013, 16:29:02 »
Dzięki za informacje. Po dłuższym użytkowaniu i obserwacjach, ESP wyłącza się podczas skrętów, nie zawsze, chyba jak są bardziej dynamiczne. Więc pewnie problem w czujniku skrętu jak wyczytałem w necie. Kolego Kosmos2011 masz może informacje o nim? jak wygląda mniej więcej wiem a gdzie jest i gdzie ma podłączenia?
Z góry wielkie dzięki.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] ESP się wyłącza samoczynnie
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2013, 17:34:47 »
Numer części to 93480-3K500 lub 3K000 (trzeba odczytać z obudowy czujnika).


Offline iceplman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] Problem - ESP OFF po przejechaniu paru metrów.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2017, 19:59:01 »
W sonacie były wyciągane sanki, skrzynia, silnik, wymieniono tuleje i łączniki. Złożona do całości po przejechaniu paru metrów wyrzuca na zegarach "ESP OFF" nie odpowiadające na przycisk ESP. Po restarcie silnika, ESP OFF znika, po przejechaniu paru metrów ta sama historia.
ESP OFF włącza się bez żadnych przygód, raz gdy ruszałem (najnormalniej w świecie) poczułem, że przyblokowało mi lewe przednie koło.

Komputer wyrzuca błąd C1260 odnośnie czujnika skrętu kierownicy.

Czytałem, ż po wyjęciu akumulatora może być tak jak jest u mnie ale wystarczy trochę pokręcić kierownicą zresetować silnik i powinno być ok. Czy robię coś źle? Czy procedura adaptacji czujnika powinna przebiegać inaczej?

Najważniejsze, zbierzność, ściąga delikatnie w prawo.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline iceplman

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] ESP się wyłącza samoczynnie
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj 2017, 15:43:32 »
Wszystko jasne, trzeba skalibrować czujnik. Na prostej kierownicy pokazuje +60  :lol: