Autor Wątek: [i30 GD] Brak mocy.  (Przeczytany 4523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WebTom

  • Gość
[i30 GD] Brak mocy.
« dnia: 01 Maj 2016, 01:53:01 »
1.6 crdi 110km.
Sytuacja sprzed paru chwil. Jechałem z prędkością maksymalną, obroty na poziomie ok. 3.5 tysiąca. Gaz w podłodze, a auto w pewnym momencie, z jakiegoś powodu zaczyna zwalniać. Potem jedzie góra 140 i ewidentnie brakuje mu mocy. Nie chce się wkręcić wyżej niż 3 tysiące. Przy ruszaniu sytuacja wygląda tak: zamula, dostaje przez chwilę kopa i znowu zamula, dochodzi do 3 tysięcy i dalej nie jedzie. Jakieś sugestie?

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2016, 07:45:34 »
Witaj.
Prawdopodobnie włączyła się procedura dopalania DPF.
Ogranicza obroty do 3000 RPM.
Miałem tak raz w swoim FD. Tak mi serwis to wytłumaczył.

WebTom

  • Gość
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2016, 20:14:32 »
Dzisiaj postanowiłem pojechać i sprawdzić, czy mu przeszło. Po lekkim powiewie optymizmu, czyli normalnym działaniu przez pierwsze 15-20 kilometrów zaczęło się znowu dokładnie to samo, co wczoraj. Dodatkowo zaświeciła się kontrolka silnika. Chyba  wizyta w serwisie będzie nieunikniona.  :cry:

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2016, 10:01:54 »
Z tego co kiedyś słyszałem to właśnie jak zapali się kontrolka i nie ma innych przyczyn to może być zapchany DPF.
Wybierz sobie trasę ok. 20 km, wbij 4 bieg i do 3 tysięcy kręć. Powinien się odetkać.
Jak masz wątpliwości poproś o poradę kolegów z forum.
Wszak ja mam FD ale u mnie pomogło, chociaż kontrolka się nie zaświeciła.
Możesz do paliwa dolać dodatek do czyszczenia DPF firmy STP.
Podobnież też pomaga.
Ja raz w tygodniu wylatuje na 10 kilometrów i cisnę na 3000 obrotów.
Jak dotąd nie miałem problemów z DPF-em, a to już prawie 2 lata.

Offline gall_anonim3

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2017, 22:55:55 »
A aso mówiło mi że DPF w 1.6 crdi najlepiej wypala się pomiędzy 1500 a 2000 rpm. Ponoć jest też tak w książce serwisowej napisane, że wówczas są najkorzystniejsze warunki do wypalania filtra. U mnie wypalanie jest co około 300km (przebieg 180kkm) i nigdy silnika jakoś specjalnie nie cisnę - jadę na poziomie 2000rpm i po około 15 km wypalanie skończone (chwilowe spalanie przy hamowaniu silnikiem spada od 0).
I komu tu wierzyć?? ;)

Offline Szimi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Re: [i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień 2020, 23:31:59 »
Cytat: "WebTom"
1.6 crdi 110km.
Sytuacja sprzed paru chwil. Jechałem z prędkością maksymalną, obroty na poziomie ok. 3.5 tysiąca. Gaz w podłodze, a auto w pewnym momencie, z jakiegoś powodu zaczyna zwalniać. Potem jedzie góra 140 i ewidentnie brakuje mu mocy. Nie chce się wkręcić wyżej niż 3 tysiące. Przy ruszaniu sytuacja wygląda tak: zamula, dostaje przez chwilę kopa i znowu zamula, dochodzi do 3 tysięcy i dalej nie jedzie. Jakieś sugestie?

Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem i go rozwiązał? Mam niemal identyczne dolegliwości w swoim I30 FD z 2008r. Silnik 1.6 CRDI 90KM.
Problem polega na losowym braku mocy. Czasem zdarza się tak, że przy ruszaniu zamula, dostaje kopa i znów zamula (jakby się coś przywiesiło). Czasem przy 140km/h przestaje przyspieszać i nie przekroczę tej prędkości bo wszystko zaczyna drgać i auto nie przyspiesza. Po zgaszeniu silnika auto potrafi odzyskać moc, ale też nie zawsze. Wielokrotnie wymieniałem filtr paliwa i czyściłem sitko w baku, choć nigdy ono nie było aż tak brudne jak można znaleźć w internecie.
Po podłączeniu do komputera mam błąd niskiego ciśnienia w rampie paliwa P1186.
Jeśli ktoś skutecznie rozwiązał powyższy problem bardzo proszę o sugestię co może być przyczyną.

Offline skresz

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2020, 09:14:04 »
Pompa, wtryski sprawdzone

Offline Goress_93

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2020, 10:09:33 »
Jedynie co przychodzi do głowy to DPF i EGR...
Nikt tu nie pomoże bo każdy jedzie do serwisu i tam robią.

Offline Wlodek68

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2020, 00:10:28 »
u mnie na ciepłym silniku też potrafił głupieć. Brak mocy, CHECK. Błąd sugerował DPF (zwarcie do plusa). Wymuszone wypalanie DPF wykazało 18g sadzy (wchodzi max chyba 30). Przyczyna faktyczna? EGR. Po nagrzaniu blokował się i rozrabiał. Sitko było czyste. Na razie po naprawie jak nowy silnik.

Offline piotr_zaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: [i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Listopad 2020, 08:44:13 »
Witam.
Też mam problem z mocą, wczoraj na rozgrzanym silniku (30 km wcześniej skończyła się procedura wypalania DPF. DPF przy tej pogodzie wypala się co około 400km, latem 200 km nawet w trasie - ale czytając fora o KIA i Hyundai to norma) ledwo osiąga prędkość 170km/h przy katalogowej 188km/h, na 5 biegu nie dociągnie nawet do 4000 obrotów. Jak w poprzednim wątku ktoś napisał że EGR, wg torque u mnie EGR działa, sitko w zbiorniku czyste, błędów brak.
Sprawdzałem sondę lambda miała około 80Ω (bodajże na 3 i 4 pinie), sondę mam z 6 przewodami - może to mieć jakiś wpływ? Mógł by to ktoś sprawdzić i napisać na których pinach powinno się sprawdzać i jaki macie opór u siebie?
Macie Panowie jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić ?

Offline piotr_zaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: [i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Listopad 2020, 17:21:42 »
Mała korekta, na sondzie lambda piny 1 + 5  około 80Ω, a 3+4 około 5Ω

Offline piotr_zaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: [i30 GD] Brak mocy.
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Listopad 2020, 08:03:38 »
Witam ponownie,
Potrzebuję logi z Torque z maksymalną liczbą czujników do porównania ze swoimi, jest ktoś chętny aby mi podesłać taki plik, oczywiście chodzi o wersję z silnikiem 1.6crdi 110km.
Może po tym uda coś się ustalić dlaczego brakuje mi mocy.

Tutaj jest link https://www.youtube.com/watch?v=sZ9JFuHSylc z informacją jak zapisywać logi.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2020, 11:26:04 przez Brt »