Autor Wątek: automatyczny hamulec ręczny  (Przeczytany 7591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maciu78

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« dnia: 04 Luty 2016, 20:27:59 »
W moim Tusconie stuknęło 16tyś km. prawie, że od początku miałem problem z automatycznym hamulcem ręcznym. Często zdarzało się, że po uruchomieniu auta i wrzuceniu D na skrzyni, auto nie mogło ruszyć bo trzymał je hamulec ręczny, który to powinien był automatycznie odpuścić przy ruszaniu. Mało tego przy próbie ręcznego zrzucenia hamulca, w ogóle nie reagował. Dopiero przerzucenie biegu na R lub P i ponownie D ( i to nie za każdym razem ) powodowało ze hamulec odpuścił. Przy 15tyś robiłem przegląd, zwróciłem im na to uwagę. Mówili, że było mało smaru i powinno być już lepiej. Było przez parę setek. Teraz jest jeszcze gorzej. Średnio parę razy dziennie się to zdarza. Ktoś ma lub miał podobny problem? co to może być?

pc131

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2016, 10:53:44 »
Hej, objaw rzeczywiście niepokojący. Przymierzam się do zakupu Tucsona, ale będzie to manual. Jeździłem kilka lat temu mazdą cx-7 w automacie i skrzynia działała tip top. Można wiedzieć, co to za serwis?

Lider

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2016, 11:45:47 »
 

Dodano: 2016-02-06, 11:45
Ten temat dotyczy wersji z automatycznym hamulcem ręcznym . Z tego co widzę chyba jeszcze nie ma forumowiczow z takimi samochodami. Z klasyczną wersja hamulca ręcznego nie mam problemów.

gregor40

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2016, 18:50:21 »
Skrzynia automatyczna, hamulec elektryczny, jakoś nie zauważyłem podobnych problemów, wszystko działa tak jak powinno. :-)

Maciu78

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2016, 08:11:13 »
jaki przebieg?

gregor40

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2016, 10:05:47 »
W chwili obecnej mój Tucson ma 4000 km, w i40 też miałem automat i elektryczny hamulec, również zero problemów. :-)

Do administratora!!!
W dalszym ciągu wyświetla moje poprzednie auto, a w profilu jest już zmienione na nowe!

Dziękuję!

Maciu78

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2016, 15:44:28 »
chyba wiem w czym u mnie problem i nie jest to kwestia uszkodzonego hamulca. Czesto po wcisnieciu przycisku start, zanim jeszcze system wyswietli gotowosc do jazdy, ja juz przerzucalem wajche biegów na Drive i wtedy wlasnie nie odpuszczal hamulca recznego. Od kiedy nie przelaczam tak szybko tylko pare sekund po odpaleniu problemy skonczyly sie. Ani razu nie zblokowal mi hamulca, wiec moze raptus jestem i tylko az tyle...

wąski

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2016, 14:25:34 »
Hej mam pytanie czy auto hold w Tucsonie trzeba za każdym razem na nowo uruchamiać po odpaleniu silnika czy raz wciśnięty będzie działać automatycznie.

solo

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipiec 2016, 16:04:57 »
Za ok. 7-10 dni odbieram swojego Tucsona na automacie to napisze;)
Drive mode na pewno trzeba przestawiac, mam nadzieje, ze Autohold nie

wąski

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lipiec 2016, 16:54:32 »
Po wyłączeniu auta auto hold trzeba ponownie aktywować. Już się przyzwyczaiłem 😊

slawekk

  • Gość
automatyczny hamulec ręczny
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lipiec 2016, 17:42:48 »
Hej,
Też mam automat i zarówno drive mode jak i auto hold trzeba ustawiać od nowa po włączeniu zapłonu.
Przy manewrach na parkingu mi auto hold przeszkadza, natomiast działa rewelacyjnie w jeździe pod  i z górki :)