Autor Wątek: [Tucson] Ile wam palą ?  (Przeczytany 92322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Luty 2012, 18:09:41 »
Cytat: "spry"
Musiałbym kopać bardzo w swoich materiałach,
ale w zamian masz Getza 1,6 diesel

dzięki :D

jednak gdybyś znalazł Tucsona to fajnie by było rzucić na forum, przyda się każdemu :)

Mariusz

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Luty 2012, 08:21:23 »
Mój pali sporo . W trasie jechałem teraz spalił 8,5/100 . Po mieście około 11 zimą .  
Te silniki chyba tak mają . I nic się nie da zrobić .

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Luty 2012, 12:25:45 »
idzie wiosna bedzie palił mniej.
później lato - klima - znów będzie palił więcej  :-?

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Luty 2012, 12:32:55 »
Cytat: "bartekzg"
idzie wiosna bedzie palił mniej.
później lato - klima - znów będzie palił więcej  :-?

czyli  - jak nie urok to sra ...ka  :mrgreen:

spry

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Luty 2012, 17:12:02 »
Cytat: "bartekzg"
....
później lato - klima - znów będzie palił więcej  :-?

Wynalazłem  :-P  metodę na mniejsze zżerania paliwa przez klime ,a faktycznie jest spore.
Jeśli już temperatura jest stabilna-wyłączm klimę -przez dobrych kilka minut i tak leci zimne.Jak sie zimne kończy-włączam.Nie wiem czy coś się na tym oszczędza-ale samopoczucie-na pewno  :mrgreen:

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Luty 2012, 20:08:32 »
Cytat: "spry"
Jeśli już temperatura jest stabilna-wyłączm klimę -przez dobrych kilka minut i tak leci zimne.Jak sie zimne kończy-włączam.Nie wiem czy coś się na tym oszczędza-ale samopoczucie-na pewno  
 

nie to nie może być oszczędność jeśli ją włączasz ponownie- znowu musi mocno pracować aby osiągnąć zadaną temperaturę. Co innego wyłączyć klime na kilka może kilkanaście minut przed wysiadaniem.

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Luty 2012, 20:12:12 »
Cytat: "bartekzg"
..... Co innego wyłączyć klime na kilka może kilkanaście minut przed wysiadaniem.

Akurat to jest dla naszej zdrowotności.Polecam

wald

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Marzec 2012, 10:04:26 »
W moim zużycie jest 8,8l (czy mróz, miasto, trasa), najmniej było przy jeździe turystycznej 7,9l.

Witaszek

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Marzec 2012, 13:57:15 »
Hej.
A mi pali nie za dużo, a żonie jeszcze mniej...

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Marzec 2012, 15:42:15 »
Cytat: "wald"
W moim zużycie jest 8,8l (czy mróz, miasto, trasa), najmniej było przy jeździe turystycznej 7,9l.


liczyłeś z tankowań? czy tak ci komputer pokazuje. Troche to dziwne ze wszedzie pali tyle samo.

No chyba że go pchasz na wolnych obrotach ;)

spry

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Marzec 2012, 17:12:10 »
Cytat: "bartekzg"
Cytat: "wald"
W moim zużycie jest 8,8l (czy mróz, miasto, trasa), najmniej było przy jeździe turystycznej 7,9l.


liczyłeś z tankowań? czy tak ci komputer pokazuje. ..

Faktycznie-chyba trochę uprościłeś:gdybyś napisał :
przez rok przejechałem x km i zuzyłem x l paliwa,średnio wyszło:8,8 -byłoby OK.
- U mnie komputer wskazuje zużycie paliwa 0,4 l mniej niż naprawdę .Sprawdziłem wielokrotnie -zawsze 0,4  ;-)
- Przy szlajaniu się lokalnymi drogami można osiągnąć 6,7-6,9 l/100(bez klimy) -no ale to nie jazda  :-P
- Między zimą i latem jakiś 1 litr różnicy
-mniej więcej policzyłem swoje zużycie paliwa,
średnio w ciągu roku na przejechane 100 km wychodzi 9 litrów/100 km,
rzeczywiste.Jazda raczej niezbyt oszczędna co znaczy ,e aambitni  oszczędzacze mogą się zamknąć w 8l/100 km.

wald

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Marzec 2012, 07:36:33 »
Takie mam wskazania komputera. Raczej nie oszczędzam silnika. Nie chcę później na forum pytać dlaczego jest zamulony albo coś ze sprzęgłem się dzieje (naoglądają się ludziska programów jak jeździć oszczędnie- na 6 biegu 1200 obrotów, tylko nie zdają sobie sprawy jak to wpływa na przeniesienie napędu).

bartekzg

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Marzec 2012, 07:48:00 »
Cytat: "wald"
Takie mam wskazania komputera. Raczej nie oszczędzam silnika.


proponuje policzyć spalanie z tankowań do pełna.... komputer potrafi mieć swój świat  :-)

spry

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Marzec 2012, 09:30:52 »
Cytat: "wald"
Takie mam wskazania komputera. Raczej nie oszczędzam silnika. Nie chcę później na forum pytać dlaczego jest zamulony albo coś ze sprzęgłem się dzieje (naoglądają się ludziska programów jak jeździć oszczędnie- na 6 biegu 1200 obrotów, tylko nie zdają sobie sprawy jak to wpływa na przeniesienie napędu).

Całkowita racja  :mrgreen: ,całkowita  :mrgreen: .
Zbyt niskie obroty to morderstwo  dla układu przeniesienia napędu.Zrób to dla nas i policz z tankowania i kilometrów spalanie.Nic ważnego  ale zobaczymy czy komputery jednakowo liczą.Na wielkość zużycia paliwa: oprócz techniki jazdy ma znaczenie stopień wykorzystania dostępnej mocy.Np mój Sanfa Fe miał 112 KM i  był prawie 200 kg cięższy spalał tyle samo co 150 KM Tucson przy takiej samej technice jazdy.Różnica jest taka,że Tucsonem można  Santa Fe przeskoczyć  lub objechać ,kto co woli  :-P

Grzech61

  • Gość
[Tucson] Ile wam palą ?
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Marzec 2012, 11:34:34 »
Cytat: "Witaszek"
Hej.
A mi pali nie za dużo, a żonie jeszcze mniej...

Wszedłem na Twój motostat,ponieważ zaintrygował mnie powyższy post.Nie żebym się czepiał,ale wydaje mi się,że masz błąd  :-( .Trudno mi sobie wyobrazić dynamiczną jazdę na dystansie 1058 km i spaleniem tylko 44 litrów paliwa.
Jednak może to ja jestem w błędzie.Tak czy inaczej gratuluję tak ekonomicznego auta