Autor Wątek: [ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisuj  (Przeczytany 22490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Sam nie wiem zadowolony czy czy nie. Przebieg 7400km niby wszystko hula jak należy ale zużycie paliwa? 7.8L/100km na kompie już nawet nie sprawdzam w realu żeby się bardziej nie denerwować. No i przełożenia biegów 5 i 6. Kto to wymyślił? Piątka jest praktycznie zbędna. Niby 6 biegów, a jakby 5  :roll: . Najważniejsze że żona zadowolona, wręcz zachwycona autkiem  ;-)
I tej wersji będę się trzymał   8-)

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 76
No to ja też coś napiszę. Wersja benzyna 1.6 125KM Comfort +.
Kupiony 4.04.2014
Historia napraw wymiany elementów nieeksploatacyjnych:
Przebieg 10 652 km: wymiana sprzęgła - puścił jakiś simerling i zaczął pluć na sprzęgło olejem
Przebieg około 40 tys. : wysiadł tzw. rezystor dmuchawy (objaw dwa stopnie regulacji nawiewu : zero i max, brak pośrednich)
Przebieg 89 640 km: wymiana sworznia wahacza przedniego.
Przebieg około 95 tys.: Wymiana skorodowanego mechanizmu wycieraczek przednich. (Trzeba by co 30 tys. odkręcić co nieco i sworznie przesmarować.)
Przebieg 107 800km: wymiana końcówki drążka kierowniczego
Obecny przebieg ponad 112 tys. km.
I to by było na tyle.
Zużycie paliwa średnie 7.4l/100km - wg kompa i w rzeczywistości.
Zadowolony jestem. Ze zdziwieniem przyjmuję, że ludziska wolą teraz mniej praktyczne crossovery.
Plusy: dużo miejsca w środku ( w tym nad głową) i w bagażniku. W zasadzie normalnie zwykłemu człowiekowi więcej nie trzeba. Duże szyby odpowiednie do jazdy turystycznej i oglądania widoków. :-) (Jak jadę takim Peugeot 308 kombi to się dziwię co ma takie wąskie szyby. Czytaj czasem niezbyt dobrze widać) . Silnik bardzo dobrze chodzi, chociaż samochód z racji wysokości przy większych prędkościach szybko nie przyśpiesza. Zużycie oleju między wymianami niezauważalne. Skrzynia biegów bardzo dobrze działa (na pewno dużo lepiej niż w Peugeot 308) . W bagażniku mieści się pełne koło zapasowe, a nie tylko dojazdówka.
Zbiornik paliwa u mnie ma 47 l, ale już późniejsze egzemplarze mają 50l i to jest całkiem praktyczna pojemność jak na ten samochód.

Wady: Za dużo "lewych słupków" w widoku kierowcy. Zdarza się że pieszy się za nimi schowa, a szybkiej jeździe po zakrętach też to nie sprzyja.
Za wysoko dolna krawędź tylnej szyby - źle się parkuje bez czujników cofania (na szczęście mam). Ta krawędź mogłaby być niżej, bo jak się patrzy do tyłu, to poniżej szyby jeszcze widać tak z 10cm plastiku.
Przydały by się kieszenie w tylnych drzwiach.
Przy 140km/h jest już trochę głośny. Można by go trochę wygłuszyć.
Również stuki z zawieszenia i kół byłyby wtedy cichsze.
Układ kierowniczy ma zbyt mocne wspomaganie. Do manewrowania na parkingu jak najbardziej jest to OK, ale przy szybkiej jeździe nie czuje się dobrze zakrętów.
Samochód dość stabilny, ale osiągnięte to zostało poprzez usztywnienie zawieszenia. Pod tym względem nie jest najbardziej komfortowy. Z powodu wysokości pojazd czuły na boczne podmuchy wiatru.

Biegi 4,5 i 6 mają bliskie sobie przełożenia.
(Patrz wykres: https://www.automobile-catalog.com/wykres_gears.php )
W efekcie dla sprawnego przyśpieszania czasem trzeba zredukować o 2 biegi w dół. Ale to nie jedyne auto z taką przypadłością , np. VW Passat 2.0TSI ma to samo.

Myślę że z silnikiem 1.4 turbo jeździło by się na tyle dobrze, że nie chciałoby się innego samochodu. A tak pewien niedosyt jest. Ale cóż producenci myślą tak jakoś inaczej niż potrzeby klientów by wskazywały. Jak się uprą by nie dawać lepszego silnika to nic ich nie przekona. A teraz uparli się że nie będzie następcy IX20. Co za nierozsądni ludzie !!!

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Czerwiec 2019, 22:29:07 »
Witam,

po 72 tyś przebiegu czeka mnie:
 
1/wymiana uszczelki w silniku- trochę cieknie olej
2/wymiana chłodnicy układu klimatyzacji
3/powinnam wymienić mechanizm wycieraczek przednich - wolniej ponoć działają i mogą stanąć, tak powiedzieli w moim serwisie autoryzowanym. Koszt operacji z mechanizmem 900 zł.
Auto ponad rok po gwarancji i zdaje się, że wychodzi szydło z worka.
Uwaga: sama chłodnica układu klimatyzacji kosztuje do mojego samochodu w Aso 1600 zł ( aby sprawdzić koszt chłodnicy musiałąm podać numer nadwozia, widać włożyli mi typ najdroższy).
Ogólnie czekają mnie b. duże koszty naprawy :-(
Strach pomyśleć co będzie dalej

[ Dodano: 2019-06-26, 22:32 ]
Zapomniałam napisać, że koszt wymiany uszczelki w silniku to ok. 1300 zł

[ Dodano: 2019-06-26, 22:34 ]
a w chłodnicy od klimatyzacji - dziura,
ponoć nie można jej "zalepić"

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Czerwiec 2019, 04:49:53 »
jeżeli masz auto po gwarancji to po co jechać do aso? można znaleść tańszego mechanika. a z ceną to przywalili- za 1300zł to koszt  remontu głowicy z wymianą gniazd i zaworów (i wszystkich uszczelek : UPG, dolot, wylot, pokrywa). Wymiana UPG o koszt ok 400-600zł + cześci.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Czerwiec 2019, 16:02:55 »
Cytat: "Maolma"
Witam,

po 72 tyś przebiegu czeka mnie:
 
1/wymiana uszczelki w silniku- trochę cieknie olej
2/wymiana chłodnicy układu klimatyzacji
3/powinnam wymienić mechanizm wycieraczek przednich - wolniej ponoć działają i mogą stanąć, tak powiedzieli w moim serwisie autoryzowanym. Koszt operacji z mechanizmem 900 zł.
Auto ponad rok po gwarancji i zdaje się, że wychodzi szydło z worka.
Uwaga: sama chłodnica układu klimatyzacji kosztuje do mojego samochodu w Aso 1600 zł ( aby sprawdzić koszt chłodnicy musiałąm podać numer nadwozia, widać włożyli mi typ najdroższy).
Ogólnie czekają mnie b. duże koszty naprawy :-(
Strach pomyśleć co będzie dalej

[ Dodano: 2019-06-26, 22:32 ]
Zapomniałam napisać, że koszt wymiany uszczelki w silniku to ok. 1300 zł

[ Dodano: 2019-06-26, 22:34 ]
a w chłodnicy od klimatyzacji - dziura,
ponoć nie można jej "zalepić"

Szczerze współczuję i tyle są warte te 5 letnie gwarancje :-/
@Maolma taka niestety jest dzisiejsza motoryzacja a Hyundai nie jest tutaj w niczym gorszy ani lepszy od innych budżetowych marek.
Byłem niedawno w salonie oglądać nowego Tucsona i we wszystkich 3 egzemplarzach były krzywo spasowane drzwi i maski.
Ta sama sprawa dotyczy także Hyundaia ix20.
Ten co stał w salonie miał tak krzywo spasowaną maskę, że chyba ślepy by tego nie zauważył.
Demo przed salonem to samo.
Co jest grane :shock:
Czy Hyundai ma w ogóle coś takiego jak kontrola jakości w swojej fabryce :-?

Nie świadczy to najlepiej o jakości montażu aut sprzedawanych przez ten koncern.

Masówka i tyle :-(

O dziwo byłem też oglądać nowego Sportage FL i powiem szczerze inny świat a przecież to ten sam koncern czyli jednak można :-)

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Czerwiec 2019, 19:00:09 »
Jak nabijałem klimatyzację 2 lata temu w serwisie ASO pan z serwisu mówił że przy następnym nabiciu trzeba wymienić ów chłodnice klimatyzacji , w tym roku w czerwcu oddałem auto do serwisu który zajmuje się klimatyzacją i zleciłem kompleksowy serwis klimatyzacji nabili , spr. sprężarke , chłodnice, odgrzybili , środek wyozonowany i wszystko jest ok . Także Maolma nie denerwuj się i spr. sobie klime gdzie indziej a nie w ASO .

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwiec 2019, 19:19:38 »
Dziwne 72tys i uszczelkę trzeba wymienić za taką kasę? ASO po gwarancji to nie najlepszy wybór dla napraw.
Chłodnicę klimy można kupić taniej zamiennik co może wytrzyma wiecej niż oryginał, wolno działające wycieraczki to często zatarte tulejki i wystarczy przesmarować.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 76
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Czerwiec 2019, 20:21:26 »
Cytat: "Maolma"

3/powinnam wymienić mechanizm wycieraczek przednich - wolniej ponoć działają i mogą stanąć, tak powiedzieli w moim serwisie autoryzowanym.

Może, ale nie musi stanąć. Trzeba czym prędzej to wyciągnąć i spróbować wyciągnąć trzpienie wycieraczek z tulejek, by to wyczyścić i przesmarować. Samo wymontowanie całego mechanizmu nie jest trudne. Ale jak ośki przerdzwieją to już koniec. Jak już się nie da wyciągnąć, to trzeba mechanizm kupić gdzieś poza ASO (bo się czeka 3 tygodnie). Np. tutaj:
http://kia.auto.pl/advanced_search_result.php?keywords=mechanizm+wycieraczek+Venga&x=11&y=15
Tanio nie jest, dlatego popędzam w tej sprawie.

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Czerwiec 2019, 09:32:32 »
Cytat: "Maolma"

Uwaga: sama chłodnica układu klimatyzacji kosztuje do mojego samochodu w Aso 1600 zł ( aby sprawdzić koszt chłodnicy musiałąm podać numer nadwozia, widać włożyli mi typ najdroższy)

1600zł za chłodnice to rozbój w biały dzień :shock:

Uciekać jak najszybciej z takiego ASO ;-)

Tutaj najdroższa firmy HELLA kosztuje połowę tej kwoty :-)

https://www.czesciauto24.pl/hyundai/ix20-jc/2557/10455/skraplacz

https://www.czesciauto24.pl/skraplacz-klimatyzacja

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Sierpień 2019, 14:34:40 »
Cytat: "Maolma"
Witam,

po 72 tyś przebiegu czeka mnie:
 
1/wymiana uszczelki w silniku- trochę cieknie olej
2/wymiana chłodnicy układu klimatyzacji
3/powinnam wymienić mechanizm wycieraczek przednich - wolniej ponoć działają i mogą stanąć, tak powiedzieli w moim serwisie autoryzowanym. Koszt operacji z mechanizmem 900 zł.
Auto ponad rok po gwarancji i zdaje się, że wychodzi szydło z worka.
Uwaga: sama chłodnica układu klimatyzacji kosztuje do mojego samochodu w Aso 1600 zł ( aby sprawdzić koszt chłodnicy musiałąm podać numer nadwozia, widać włożyli mi typ najdroższy).
Ogólnie czekają mnie b. duże koszty naprawy :-(
Strach pomyśleć co będzie dalej

[ Dodano: 2019-06-26, 22:32 ]
Zapomniałam napisać, że koszt wymiany uszczelki w silniku to ok. 1300 zł

[ Dodano: 2019-06-26, 22:34 ]
a w chłodnicy od klimatyzacji - dziura,
ponoć nie można jej "zalepić"


Co sie tyczy mechanizmu wycieraczek zaczeły mi tez wolno sie poruszać pojechałem do serwisu niezależnego i naprawili w ciagu 2 godzin , cały mechanizm wyciągniety na zewnątrz przetrzyszczony i przesmarowany smiga lepiej jak nowy , a cena ktos moze powie że drogo zapłaciłem 200 zł a nie 900 zł.

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Sierpień 2019, 09:24:54 »
Cytat: "Dzius"

Myślę że z silnikiem 1.4 turbo jeździło by się na tyle dobrze, że nie chciałoby się innego samochodu. A tak pewien niedosyt jest. Ale cóż producenci myślą tak jakoś inaczej niż potrzeby klientów by wskazywały. Jak się uprą by nie dawać lepszego silnika to nic ich nie przekona. A teraz uparli się że nie będzie następcy IX20. Co za nierozsądni ludzie !!!

No właśnie - IX20 niby następca Matrixa a teraz to już tylko Tucsony mamy sobie kupować?!
Mój Matrix mi się sypie (właśnie sprężarka w klimie poszła) i zastanawiałem się czy nie zakupić IX20 ale czytając ten wątek to można się rozmyślić...

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Sierpień 2019, 16:23:34 »
Kurcze, chyba robisz błąd, zawsze się trafi jakiś felerny. Mój ma 8 lat wprawdzie niecałe 70.000, ale praktycznie bez awarii.

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Sierpień 2019, 18:02:42 »
pokaż mi model auta w którym nic się nie dzieje- podpowiem- nie ma takiego. wystarczy wejść na forum danego producenta i poczytać- w każdym coś się dzieje, a to spala olej, a to trzeszczy, w innym wał wychodzi bokiem itp. najbardziej bezusterkowym jest ... autobus MPK, PKS a w długie trasy - pociąg. do tego naprawy nic nie kosztują ;) i mogą palić naprawdę dużo ale pasażerów to nie obchodzi. ;) ;)

Offline Mans

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 67
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Sierpień 2019, 13:48:44 »
Cytat: "TomPL"

No właśnie - IX20 niby następca Matrixa a teraz to już tylko Tucsony mamy sobie kupować?!
Mój Matrix mi się sypie (właśnie sprężarka w klimie poszła) i zastanawiałem się czy nie zakupić IX20 ale czytając ten wątek to można się rozmyślić...

@TomPL a co takiego wyczytałeś w tym wątku, że się tak zraziłeś do Ix20 :-o
Jest to jeden z najmniej usterkowych modeli Hyundai w tym segmencie dostępnych jeszcze na rynku polskim ;-)
Jakieś tam wady oczywiście posiada ale przy innych markach
 to są naprawdę drobiazgi 8-)
Uwierz mi Kolego na słowo przy modelu Matrix, Ix20  to inna planeta :-)
Jak to mówią nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować ;-)
Będziesz Pan zadowolony :-)

Offline Flanker

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Październik 2019, 23:50:47 »
Witam.
Mój IX20 przekroczył właśnie 200000 km :) Przez ostatnie 2 lata zmieniałem jedynie olej co ok 15000 km.Jedyną atrakcją w tym czasie była wizyta w salonie Hyundaia, spowodowana usterką czujnika airbaga. Trzaski ,stuki ....ale i tak go lubię  ")