Autor Wątek: Akumulator  (Przeczytany 9125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Akumulator
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Październik 2017, 23:33:27 »
Chyba nie umiem korzystać z akumulatorów, bo jeszcze nigdy nie kupiłem nowego, a auta mam wyłącznie używane - kupuję 5-6 letnie i użytkuję dalej tyle samo.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Akumulator
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Październik 2017, 11:56:24 »
Hinek o co chodzi? Przecież mają takie mocowanie, to jest standard.

weuek, kumpel się bawi w systematyczne doładowywanie konkretnym mikroprocesorowym prostownikiem, odpala tam jakieś funkcje rozładowywania, ładowanie etc. Ponoć to dużo daje.  Ja nie mam garażu aby się w to bawić z przyjemnością

Offline kerad

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
Akumulator
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Październik 2017, 09:21:24 »
O jaki prostownik chodzi, czy mówisz o funkcji Recond w Cetek MX5.0 która ma doprowadzić do lekkiego zagotowania elektrolitu, tylko jak w nowych aku odkręcić korki, jak są teoretycznie "bezobsługowe" to gdzie te gazy ujdą?

Program Recond 15,8V/1,5A Stosować do przywrócenia energii rozładowanym akumulatorom mokrym i Ca/Ca. Regenerację akumulatora należy przeprowadać raz w roku oraz po całkowitym rozładowaniu, aby zmaksymalizować jego żywotność i pojemność. W programie Recond dodatkowo do programu dla zwykłych akumulatorów dodawany jest ETAP 6. Częste stosowanie programu Recond może powodować zmniejszenie ilości wody w akumulatorze i skracać żywotność elektroniki.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Akumulator
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Październik 2017, 15:19:45 »
Nie wiem, chodzi o regenerację akku, ale nie pytałem o szczegóły bo i tak nie mam takiego prostownika. Gazy ujdą, każdy akumulator musi mieć odpowietrznik chyba.

Swój jak ładuje zwykłym prostownikiem to też się gotuje.

Offline Hinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Akumulator
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Październik 2017, 22:14:35 »
Cytat: "Shadows"
Hinek o co chodzi? Przecież mają takie mocowanie, to jest standard.

Niedawno kupowałem aku. Pojechałem do Intercarsu, kupiłem ale okazało się że akumulator (Varta) nie ma na dole tego występu do mocowania....Wróciłem i pan po długich poszukiwaniach stwierdził, że ani Varta, ani Bosch nie mają w ofercie akumulatorów o rozmiarach pasujących do Tucsona i pojemności 60 Ah mających ten występ.

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Akumulator
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Październik 2017, 15:03:09 »
Widocznie on nie miał, wiec pocisnął kit, zdecydowana większość je ma.

https://allegro.pl/listing?string=varta%2060ah&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-3-1003

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Akumulator
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Grudzień 2017, 15:42:45 »
A wiadomo jakiej firmy akku montowano fabrycznie na pierwszym montażu?

Offline dareczekw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Akumulator
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Grudzień 2017, 18:13:40 »
Podobny problem miałem z kupnem akumulatora do mojego Ix35. Chciałem Boscha ale też nie miał tej stopki jak ki do montażu na dole akumulatora. Ponadto mój akumulator jest na górze płaski a nie taki jak pokazuje Shadows ze słupkami obniżonymi do których to ciężko jest przykręcić klemy. Do mojego Ix35 dobrałem Exicde premium EA654. Ten ma takie same wymiary i duży prąd rozruchowy. Zakładam, że u ciebie też akumulator ma słupki tak jak u mnie na płaskiej powieżchni. Za swój dałem 395zł.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Akumulator
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Grudzień 2017, 18:29:29 »
Cytat: "Shadows"
jakiej firmy


https://www.drive2.ru/l/8441682/

Offline dareczekw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Akumulator
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Grudzień 2017, 19:34:52 »
Dokładnie tak wygląda mój w Ix35

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Akumulator
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Grudzień 2017, 19:36:11 »
Dziękuję Kosmos, czyli jednak Sebang - prawdę mówił w sklepie :) A więc prawdopodobnie biorę go. 60Ah 630A wygląda smakowicie. Czy prawdę mówił, że w jego Koreańczyku działa już szósty rok przekonam się sam, cena jest fajna.

Dareczek, nie przesadzaj, obecnie mam Yuasę taką jak na fotce niżej (identyczny tylko naklejka inna, tutaj nowszy design), przekładałem też od kumpla z Opla z podobnym montażem i klemy siadają pięknie a i jeszcze "tona" luzu zostaje. Klemy w Tucsonie są skręcane od góry na stożek. Żadnych problemów. Nie wiem jakie masz klemy w IX35.

https://www.akumulatory24.pl/sebang-55d23l-p-1089.html

U mnie w sklepie na zamówienie za 290zł :)

Edit: Zamówiony, jutro prawdopodobnie montaż.

.

Offline dareczekw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Akumulator
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Grudzień 2017, 20:15:17 »
U mnie na klemie + jest od razu bezpiecznik w dużej prostokątnej obudowie i na taki wpuszczany stożek nie wejdzie, a jak by się dało zamocować to na duży wcisk, a siłowe rozwiązanie pewnie dobrze by nie wpłynęło na dalszą eksploatację

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Akumulator
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Grudzień 2017, 20:21:42 »
U mnie też, ale bezpiecznik mija akku na bezpieczną odległość. Nic nie trzeba wciskać ani bić kafarem :)

Tak to wygląda u mnie, standardowy, europejski montaż, miejsca sporo:

.

Offline bobek310

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Akumulator
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Grudzień 2018, 21:02:01 »
odpukać w niemalowane mam akumulator od nowości i jak na chwlię obecną wszystko jest ok.

Offline Mirek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
Akumulator
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Grudzień 2018, 01:40:55 »
Akumulator w normalnych warunkach eksploatacji należy założyć, że wytrzyma 5 - 6 lat, później to jak Bóg i Partia pomoże. Jeszcze może trochę pociągnąć ale już na pewno na zaniżonych parametrach.
Test prawdy zimą - siadamy do auta a tu pyk i z uruchomienia silnika nici  :lol: