Autor Wątek: [Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?  (Przeczytany 49553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Sierpień 2016, 14:37:06 »
Opinie z takich stron to sobie można...nie powiem co.
I skąd twoja wiedza, że to silnik montowany/pochodzący z mercedesa? Też z takiej strony?
Bez urazy...

Offline zicer1977

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpień 2016, 22:47:45 »
Mam znajomego w salonie Hyundai i powiedział mi, że jest to absolutnie jednostka konstrukcji skośnookich a nie Mercedesa. Owszem swego czasu Merc dał (sprzedał)  swój silnik ale do Daewoo Musso i był to 2.9 TD. Niestety nie jest to silnik nadzwyczaj udany, wystarczy popytać w śród posiadaczy 2,2 CRDi. Ja swój silnik też robiłem bo padł i tak jak pisałem w kilku postach wcześniej, na zachodzie jest dużo Santa Fe 2.2 CRDi z padniętymi silnikami. Wystarczy popytać tych co tam jeżdżą.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Sierpień 2016, 19:32:41 »
Cytat: "zicer1977"
Mam znajomego w salonie Hyundai i powiedział mi, że jest to absolutnie jednostka konstrukcji skośnookich a nie Mercedesa.


Cytat: "sstar"
Stary news ale ciekawy:
http://autokult.pl/4461,fiat-kupil-wloskiego-producenta-silnikow-wysokopreznych-vm-motori
Silniki VM Motori montowane są w Jeepach, Chryslerach, Lanciach, londyńskich taksówkach i Maserati. VM Motori dostarcza silniki również marynarce, rolnictwu i innym gałęziom przemysłu.

Taka karma, w Hondzie miałem silnik od kosiarki, w Hyundaiu od motorówki;-)[/i]

[ Dodano: 2016-08-07, 09:31 ]
Więcej info o RA 420 SOHC http://www.absolutelyeverythingabout.com/boats/vm-motori/ i fotka Obrazek

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Sierpień 2016, 11:21:43 »
Też o tym VM Motori kiedyś czytałem. Problem w tym , że to dotyczy silnika 2.0(może z santa fe sm), a nie 2.2. Więc nie wiadomo do końca jak to jest. Czy jest to włoski silnik od VM Motori(nie ma się raczej czym cieszyć) czy jest to konstrukca po prostu w 100% koreańska.

[ Dodano: 2016-08-30, 11:33 ]
I w sumie to zastanawiam się czy by nie można zamienić tego D4EB na D4HB...plug and play ;)
Może jak nowszy to poprawiony nieco.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Sierpień 2016, 19:28:41 »
Cytat: "Michnik"
Problem w tym , że to dotyczy silnika 2.0(może z santa fe sm), a nie 2.2. Więc nie wiadomo do końca jak to jest.


Wiadomo wiadomo silnik D4EB to rozwiercony D4EA z takim samym rozrządem. wałem korbowym, korbowodami.

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Wrzesień 2016, 16:16:03 »
Szkoda, że nie dotarłem do tej informacji przed zakupem tego samochodu... :/

witas

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Wrzesień 2016, 17:15:14 »
Witam Wszystkich. Gdy czytam te wszystkie " mądre " dywagacje to ogarnia mnie pusty śmiech. Jeżdżę już santa fe ( zarówno z silnikiem 2.o crdi jak i 2.2 crdi prawie 10 lat !!)
NIGDY nie miałem żadnych problemów. Dbajcie o silnik, zalewajcie go dobrym olejem, pilnujcie terminów przeglądów a będzie pracował doskonale.Pozdrawiam

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Wrzesień 2016, 18:42:04 »
Witas napisz na PW do Administratora o poprawę profilu przy rejestracji podałeś:

 Auto: Santa Fe SM (2006) 2.2 16V R4 CRDi 4WD , powinno być CM.

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Wrzesień 2016, 13:58:49 »
Cytat: "witas"
Witam Wszystkich. Gdy czytam te wszystkie " mądre " dywagacje to ogarnia mnie pusty śmiech. Jeżdżę już santa fe ( zarówno z silnikiem 2.o crdi jak i 2.2 crdi prawie 10 lat !!)
NIGDY nie miałem żadnych problemów. Dbajcie o silnik, zalewajcie go dobrym olejem, pilnujcie terminów przeglądów a będzie pracował doskonale.Pozdrawiam


Ale jakie puste dywagacje?
Auto od nowości serwisowane w ASO na oryginalnych częściach. Nic nie kombinowane. Silnik pada po 216000 km. Uważam, że to jednak nieco za wcześnie.

jajfa

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Wrzesień 2016, 10:43:23 »
A co znaczy padające silniki? W każdym aucie coś w silniku może paść w jednym wtryski w innym świece żarowe, turbina itp... czy w tym przypadku padający silnik to jedna i ta sama usterka czy różne usterki nie mające związku z sobą. Z czasem różne części silnika samochodu się zużywają i czy w tym przypadku też jest? To, że na portalach są samochody z usterką silnik to w przypadku każdej marki tak można stwierdzić. Każdy silnik można zajechać np nieumiejętnie ciągnąć przyczepę załadowną towarem lub kempingową.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Wrzesień 2016, 19:10:04 »
Przyjmuje się pojęciem "silnik" należy operować w odniesieniu do bloku i wnętrzności(układ korbowo-tłokowy, blok i kanały olejowe oraz wodne,rozrząd,głowica). Jeśli mówimy o awariach lub wadach silnika to te elementy należy brać pod uwagę. Cała reszta to osprzęt. Czyli awaria np. cylindra, tłoka, wału korbowego,wałka rozrządu to awarie silnika a awaria np.turbiny,wtrysków to już nie jest awaria silnika.

jajfa

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Wrzesień 2016, 15:18:17 »
To jeśli mamy już ustalone co rozumiemy przez awarię silnika to trzeba ustalić co jest najczęstszą usterką w tego typu silnikach i czy jest mozliwość uchronienia silnka przed awarią?

Michnik

  • Gość
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Wrzesień 2016, 11:18:23 »
Generalnie to możemy sobie tylko pogdybać....może to był po prostu pech i te silniki wytrzymują po 1mln kilometrów....nie wiem.
Ale jako, że w zbiegi okoliczności za bardzo nie wierzę, to ja raczej skłaniam się ku opinii, że to nie był zwykły pech.
A my zwykli użytkownicy to możemy sobie ustalać...heh

To nie pierwszy mój samochód(wcześniej same niemce) i w żadnym nie padł silnik. Nie osprzęt - bo ten wielokrotnie. A przebiegi sporo większe już miały.

No cóż, remont zrobiony, auto jeździ. Było minęło.

Offline andrzej300

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Luty 2017, 20:11:09 »
Na niemieckich stronach jest bardzo wiele ogłoszeń typu santa fe 2.2 crdi motorschaden, bardzo wiele......

[ Dodano: 2017-02-11, 20:13 ]
Cytat: "jajfa"
Opinie z tej strony  http://www.motodiesel.pl/silniki/3028-silnik-22-crdi.html nie potwierdzają tej opinii o silnikach CRDI


Ale tam jest aż całe 4 opinie

Offline DjKosmit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • http://www.cafe-chocolate.pl
[Santa Fe CM] 2.2 CRDI 155KM D4EB padające silniki?
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Grudzień 2017, 17:08:38 »
Hey
Chyba dopadło mnie też
Wczoraj wracając z zakupów na wolnych obrotach słychać było stukanie z silnika, na wysokich tego nie było. Postanowiłem jechać od razu do mechanika bo miałem kilometr z tego miejsca.
I nagle przy puszczaniu gazu z silnika wydobywał się głośny pisk jakby zacieranie + falowanie obrotów silnika.
U mechanika pod warsztatem również to samo zrobił. Silnik został zgaszony i auto poszło do sprawdzenia.
Dzisiaj mam telefon że wstępnie coś nie halo z silnikiem bo mam spory luz na wale. Dalej nie rozbierał bo chwilowo brak czasu.

Jakieś sugestie ?