Autor Wątek: [Sonata NF] Czujniki parkowania  (Przeczytany 3747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lysy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« dnia: 30 Marzec 2016, 21:53:53 »
Witam.
Padł mi jeden z trzech czujników parkowania.Czy może miał ktoś podobny problem i udało sie wymienić taki czujniczek poza servisem,dodam tylko,że Hyundai za sztuke liczy sobie około 600zł..!!!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2016, 22:12:44 »
Napisz na PW do Administratora forum (czerwony nick) o poprawę profilu masz silnik G4KC, a nie G4JS.

95700-3K500

http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=454997

Offline Lysy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2016, 22:26:26 »
Właśnie zauważyłem,że kod silnika sie nie zgadza tylko nie wiem dlaczego?Wcześniej było ok..

fireman

  • Gość
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2016, 15:06:22 »
Orientujecie się czy jakieś zamienniki można kupić ?

Offline Lysy

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2016, 00:08:02 »
Dziękuje Kosmos2011 za info.Może ma ktoś używany taki czujnik albo cały zestaw,chętnie bym taki zakupił  ;-) Jesli ktoś coś słyszał proszę o kontakt.

Offline darekn15

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
Wyświetlacz czujników parkowania Sonata NF
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2017, 19:54:46 »
Jak zdemontować wyświetlacz czujników parkowania (w Sonacie NF przed FL umieszczony jest na podszybiu przy przednim słupku)?
Niestety obecnie nie wyświetla poprawnie cyferek, nie działają niektóre segmenty wyświetlacza.
Możliwe że zrobiły się "zimne luty".

Dzisiaj o mało co nie zrobiłem "szkody parkingowej" ufając wyświetlaczowi że do przeszkody jest jeszcze 1,3 m a faktycznie było już 0,3, szczęśliwie działa jeszcze buzer i ciągły pisk uratował sytuację. Pora więc tam zajrzeć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Październik 2017, 21:04:16 »
Taki rozwiązanie to raczej nie jest fabryczne. Normalnie był tylko buzzer.

Offline darekn15

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 92
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2017, 07:25:16 »
Masz rację, poszperałem jeszcze trochę po necie i wychodzi że oryginalnie Sonata miała z tyłu 3 czujniki parkowania i najwyraźniej bez wyświetlacza, a w każdum razie na pewno nie na podszybiu przy słupku. U mnie są 4 i wyświetlacz, więc to niefabryczny montaż.

Offline Guner

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwiec 2018, 12:45:46 »
Hej.
Proszę powiedzcie jak w Sonacie NF działają czujniki cofania( 3 oryginalne)? Czy po wrzuceniu wstecznego słychać przerywane "pikanie" a będąc blisko przeszkody dźwięk staje się ciągły czy na początku jest cisza a kiedy zbliżamy się do przeszkody "pikanie" przerywane i w końcu ciągłe?
Druga sprawa czy chcąc dostać się do tych czujników trzeba zdemontować zderzak bo chyba od dołu nie ma miejsca żeby włożyć rękę?

Offline Piolo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 64
Odp: [Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2021, 20:57:41 »
Witam.
Odświeżę temat czujników parkowania.
Od jakiegoś czasu piszczy mi Sonia na wstecznym cały czas. Pewnie padł któryś z czujników. pytanie jest takie, czy można zdiagnozować, który i czy do wymiany trzeba zrzucać zderzak?

Offline GsiTurbo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: [Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2021, 17:22:50 »
Jeżeli bardzo lekko dotkniesz palcem czujnik, poczujesz jego wibrację.  Ten, który padł nie będzie wibrował.  Co do zdejmowania zderzaka, nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ jeżdżę Elantrą.

Offline Piolo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 64
Odp: [Sonata NF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Styczeń 2021, 16:27:07 »
Ok, dzięki za info.
Chwilowo czujniki się uspokoiły, przypuszczam, że to ze względu na w miarę suchą (mroźną) aurę, być może coś zamokło, jakieś łączenie itp. poobserwuję temat.
Dzięki.