Autor Wątek: Alusy, opony w naszych Tusconach  (Przeczytany 37414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cinek1

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Lipiec 2016, 23:20:06 »
Kibic pewnie masz racje ale to sa rozterki i zawsze jest jakies ale to samo kupic uzywane markowe czy np nowe a marki niszowej? Wiele osob ktore znam tez maja te dylematy :))

wąski

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Lipiec 2016, 07:20:05 »
 

Dodano: 2016-07-04, 07:20
Pozostaje jeszcze temat ubezpieczenia. Czy ubezpieczalnia nie bedzie robić problemu w razie dzwona zimą? Ja bym się bał w swoim aucie zakładać całoroczne gumy, dlatego od razu przy zakupie auta wziąłem w pakiecie dodatkowy komplet felg i opon na zimę.

konik6k1

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Lipiec 2016, 08:38:53 »
Cytat: "kibic"
Opony wielosezonowe ("na każdą pogodę") są kompromisem. Ok latem będą lepsze niż zimówki i mniej będą się ślizgać zimą od opon letnich ale sorry będą gorsze latem od letnich i zimą od zimówek. Cudów nie ma. To chemia i fizyka.

Dlatego zawsze latem będę jeździł na letnich a zimą na zimówkach. I dziwią mnie te kilkuset złotowe oszczędności ludzi którzy kupują samochód za ok. 100 koła.

Przepraszam ale nie uznaję kompromisów w temacie mojego bezpieczeństwa.
]

Każdy ma swoje zdanie i rację na temat opon :) Opona Nokian o której mowa to opona bardziej zimowa niż wielosezonowa :) a co do bezpieczeństwa można przejrzeć jak testy jak ta opona wypada w porównaniu z letnimi i zimowymi ;)

Ja uznaję zasadę sprawdź sam zanim wydasz opinię :) Dla mnie ta opona zimą i latem w deszcz jest idealna.

Jak wcześniej pisałem posiadam na kilku samochodach różne opony wielkosezonowe i mam już zdanie wyrobione na temat kilku modeli. Z czystym sumieniem mogę polecić dwie opony:

Nokiany i Michelin Crossclimate   :)

macka

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Październik 2016, 07:43:13 »
a z innej beczki...

koła 17" czy 19" ?? - mam dylemat które wybrać przy odbiorze auta...

Pomińcie względy wizualne, bo tu 19" górują..
Bardziej chodzi mi o wasze praktyczne doświadczenia z jazdy
na chwilę obecną mam zamówione 17" - żeby do nich kupić zimówki

kolega #wąski jest za większymi...:)

t0mall

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Październik 2016, 18:12:23 »
Ja mam 19.Auto dobrze na nich jeździ ale powyżej 80km/h hałas na gorszym asfalcie jest straszny.Komfort jazdy jest dobry.
Musisz wybrać ciszej i bardziej komfortowo czy większe ładniejsze koła.

slawekk

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Październik 2016, 12:38:03 »
Ja mam 19" na lato i 17" na zimę. Oczywiście jeśli chodzi o estetykę to 19" wyglądają o wiele ładniej. Natomiast jeśli chodzi o komfort to 17" są o wiele lepsze pod względem tłumienia wszelkich nierówności itp. Co do poziomu hałasu nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy. Ja mam u siebie cały komplet wraz z czujnikami TPMS.

macka

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Październik 2016, 07:42:03 »
ze względów praktycznych wybór padł na 17"... dzięki za odpowiedzi na moje pytanie... tylko utwierdziliście w moim wyborze:)))) auto odbieram w czwartek:))

jabol_ek

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Październik 2016, 14:35:42 »
Dla wszystkich zainteresowanych co się stanie jak nie będziemy mieli czujnika ciśnienia w oponach odpowiadam, że poza komunikatem na wyświetlaczu to nic więcej. Jest to informacja z serwisu Hyundaia w Opolu, pan twierdził że nie jest konieczne kupowania opon z tym że czujnikiem. Pozdrawiam

slawekk

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Październik 2016, 15:34:47 »
Potwierdzam mnie też poinformowali w salonie że będzie się świeciło ostrzeżenie, ale ja nie lubię jak mam komunikat lub kontrolke która mówi ze coś tam nie działa zwłaszcza w nowym samochodzie. Juz raz czujniki mi się przydały wiec wole je mieć.

Kubowy

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Październik 2016, 19:33:45 »
Wydaje mi się (a nawet jestem prawie przekonany) że tak jak w innych autach (np w Citroenie C5, którego jeszcze posiadam) czujniki są zintegrowane z zaworem do pompowania i nie mają nic wspólnego z oponą poza tym że pokazują jakie jest w niej ciśnienie. W oponach nie ma żadnego czujnika.

solo

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Październik 2016, 12:29:41 »
Stockowe Hyundaiowe 19":


Tomek1101

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Listopad 2016, 18:21:25 »
Panowie co doradzicie na zimę chcę zmienić na 17" z oponami, poza ASO pytam oczywiście bo mam ofertę kpl alu z oponami w ASO za 4800 i nie wiem czy szukać czegoś tańszego czy nie?

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Listopad 2016, 18:33:09 »
Mnie komplet 17" poza ASO kosztował niecałe 3600 + czujniki ciśnienia. W tej cenie z ASO miałem ofertę na 16"
Zdjęcie na pierwszej stronie tego wątku.

Poszukaj - zaoszczędzisz i kupisz takie felgi jakie chcesz

Kubowy

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Listopad 2016, 19:26:24 »
W Kaliszu w salonie zaproponowali mi na zimę alusy 17" + opony + czujniki ciśnienia za 3800 zł

slawekk

  • Gość
Alusy, opony w naszych Tusconach
« Odpowiedź #44 dnia: 11 Listopad 2016, 10:02:09 »
Ja płaciłem za swój komplet w salonie 4200 zł. Wszystko zależy jakie opony i felgi. Wydaje mi się ze cena jest ok.