Autor Wątek: stop&go  (Przeczytany 7368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hubis

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
stop&go
« dnia: 17 Marzec 2016, 14:02:25 »
Witajcie dzisiaj moj tucson rano po odpaleniu miał zapalona kontrolke start§go na zolto, przycisk nie reagowal lampka palila sie na niebiesko tak jakby byl wylaczony. W czasie jazdy obroty do 2,8 i odcinalo jakby byl w trybie awaryjnym ale chek nie palil sie. Po przejechaniu ok 10 km ponownym wlaczeniu autka wszystko ok. Ktos to moze przerabial???

Spokospoko

  • Gość
stop&go
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2016, 04:43:51 »
Nie odpowiem bo nie jestem jasnowidz ale pewnie jak problem będzie się powtarzał nie ominie cie wizyta w serwisie.

A tak z innej beczki - czy jest możliwość wyłączenia na stałe tego systemu? Ja wiem ze ekologia i oszczędność paliwa ale czy takie odpalanie silnika po kilkanaście / kilkadziesiąt razy dziennie nie wpływa na zwiększone zużycie silnika?

wąski

  • Gość
stop&go
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2016, 07:54:33 »
Hyundai Tucson nie jest wyposażony w system start-stop. Ma tylko przycisk zamiast kluczyka.

Offline hubis

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
stop&go
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2016, 09:30:41 »
Dodano: 2016-03-24, 09:30
niestety jest wyposażony, czy go mozna odlaczyc pewnie tak, ja go wylaczam przyciskiem, staram sie zaraz po uruchomieniu, jak na razie byl to jednorazowy "uraz" tucsonka moze cos przymarzlo bo byl minusik  w nocy  :-)

wąski

  • Gość
stop&go
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2016, 10:10:45 »
Hmm... no to może ja nie mam start-stop albo nie wiem, że mam  ;-)

Maciu78

  • Gość
stop&go
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2016, 12:03:02 »
System Start -Stop jest uzupelnieniem systemu bezkluczykowego. Natomiast nie zauywazylem zeby kiedykolwiek silnik mi sie wylaczyl w korku czy na postoju...
To tylko przycisk do uruchamiania bez kluczyka..

jakub

  • Gość
stop&go
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marzec 2016, 14:39:21 »
Potwierdzam, przycisk start-stop służy do odpalania silnika

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
stop&go
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marzec 2016, 17:07:32 »
Hubis z prawej strony postu jest opcja edytuj ona pomoże poprawić tytuł tematu i treść postu:

Zamiast start-stop powinno być stop&go http://www.hyundai.pl/Oferta/Blue_Drive/

Funkcja start/stop to uruchamianie silnika za pomocą przycisku dostępna w wersji Style i Premium http://www.hyundai.pl/fileadmin/user_upload/wyprzedaz_2015/cenniki/Cennik_Tucson_2015.pdf

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
stop&go
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marzec 2016, 23:42:34 »
System start/stop (prawidłowo Stop&Go) mają niektóre wersje. W cenniku mają oznaczenie "Blue drive". Na ten moment to 1.6 GDI, 1.7 CRDI i 2.0 CRDI 2WD. Mam tego ostatniego i jest Stop&Go (rozruch mam na kluczyk). System aktywuje się gdy silnik osiągnie temperaturę, nie jest w fazie dopalania DPF'a i nie manewrujesz. Nie jeżdżę w korkach więc zdarza się, że system zadziała mi 2-3 razy dziennie albo w ogóle. Można go oczywiście dezaktywować ale nie na stałe.

janusz1977

  • Gość
stop&go
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2016, 22:43:07 »
W serwisie mogą całkowicie wyłączyć.