Autor Wątek: [Santa Fe SM] Brak mozliwości wyjęcia kluczyka ze stacyjki  (Przeczytany 5102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mistrz

  • Gość
Zanim zacznę demolować stacyjkę w samochodzie zapytam, ponieważ może już ktoś miał coś podobnego, otóż:

Zablokował mi się kluczyk w stacyjce, samochód normalnie odpala itd, ale nie ma opcji aby kluczyk ze stacyjki wyjąć. Gdy chcę go wyjąć to wysuwa sie z 1-2cm i to wszystko, dalej nie pójdzie. Niby do szczęscia mi to nie jest konieczne, ale problem jest taki że gdy kluczyk w stacyjce jest, to centralny zamek nie pozwala zamknąć samochodu, więc automatycznie nie moge nigdzie zostawić samochodu na dłużej i jest to już dosyć upierdliwe.  :-P

Rozwiązania jakie rozważam:
- naprawa/wymiana stacyjki aby dało sie wyjąć kluczyk,
- wyłączenie czujnika włożonego kluczyka aby dało się zamknąć samochód gdy kluczyk jest w stacyjce (i korzystać z innego do otwierania).

Myślę że opcja nr 2 byłaby najlepsza na tę chwilę bo nie ukrywam że zależy mi na czasie, a w wolnej chwili bym zajął się tym na poważnie.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, spostrzeżenia, bądź ktoś przerabiał temat to proszę o informację.  :-D

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Brak mozliwości wyjęcia kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty 2016, 20:34:32 »
Powinna być przecież możliwość ręcznego zamykania drzwi z kluczyka bez uruchamiania pilota.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: [Santa Fe SM] Brak mozliwości wyjęcia kluczyka ze stacyj
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty 2016, 21:03:18 »
Cytat: "Mistrz"

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, spostrzeżenia, bądź ktoś przerabiał temat to proszę o informację.  :-D


Spróbuj "popracować" kluczykiem - nie ciągnij na siłę, tylko bujaj lewo-prawo i góra-dół (po "wysokości" i "szerokości" grotu), jednocześnie próbując go uwolnić. No i jeżeli choć trochę wychodzi (1-2 cm, to dużo - 1/4 - 1/2 kluczyka), to spróbuj psiknąć do środka penetratorem z cienką rurką - potem możesz wsunąć nawet do środka kluczyk i trochę nim poruszać.

Wydaje mi się, że jeżeli to nie pomoże, to mogła ulec uszkodzeniu sprężynka dociągająca zapadkę w zamku, lub pękła sama zapadka. Gdyby udało się uwolnić kluczyk i zdemontować wkładkę stacyjki (zapewne i tak wyciąga się ją przy pomocy kluczyka - w większości aut jest otworek w obudowie stacyjki, w który wsuwa się jakiś podłużny przedmiot - cieniutki wkrętak np. i stacyjkę się "wykręca" kluczykiem - w lewo - tak, jakby się chciało jeszcze bardziej zgasić silnik ;-) ) będzie można dorobić (dobrać) nowe zapadki i zachować stare kluczyki, immobiliser itp. itd.

Mistrz

  • Gość
[Santa Fe SM] Brak mozliwości wyjęcia kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Marzec 2016, 10:36:13 »
Sprawa się wyjasniła, ale faktycznie da sie zamknąć kluczykiem mimo iż włożony jest drugi w stacyjce.

A jeśli chodzi o problem - kluczyk ktorego używałem był kiedyś narażony na działanie jakiegoś pilnika bądź czegoś podobnego i w połowie w najwęższym miejscu zahaczył niepożądanym zrębem który już był na kluczyku i dlatego nie dawało się go wyjąć. Pomógł smar do maszyn do szycia i kawałek drutu wciśnięty do środka, a do tego jakieś 20-30 min prób. Kluczyk udało się na siłę wydrzeć, jednak juz nie nadaje sie do użytku, tzn jak go włożę to juz może się nie udać wyjąć z racji że został jeszcze bardziej uszkodzony.

Tak więc dziękuję bardzo za odpowiedzi i sprawa zakończona.  :-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Brak mozliwości wyjęcia kluczyka ze stacyjki
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marzec 2016, 12:37:36 »
Tutaj masz oryginalny surowy kluczyk z immo (do zaprogramowania)  81996-38010.

http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=407400