Autor Wątek: [Santa Fe CM] Orurowanie  (Przeczytany 4223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[Santa Fe CM] Orurowanie
« dnia: 25 Luty 2016, 20:36:26 »
Witam czy posiada możne ktoś rysunek lub jakieś wymiary takiego orurowania:

mark.87

  • Gość
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty 2016, 20:45:49 »
Kolego wejdz sobie na jakąś stronę producenta orurowan do aut a większość ma wymiary w katalogach. Sam szukalem kiedyś do Nissana.

Offline Bartus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty 2016, 20:58:45 »
ale chodzi mi o to zeby samemu takie cos zrobic mam dobre zaplecze techniczne

mark.87

  • Gość
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Luty 2016, 06:38:36 »
Dlatego odsyłam cie na stronę producentów tam znajdziesz wymiary . samemu wątpię żeby takie orurowanie zrobić nawet z zapleczem bo wątpię że masz ,, gietarke"?

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty 2016, 06:59:23 »

Goldi_Cz-wa

  • Gość
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Luty 2016, 08:16:23 »
Kurcze bał bym się wchodzić w takie orurowanie bez homologacji  :roll: Nawet jak przejdziesz przegląd to co w sytuacji (nie daj Boże oczywiście ) potrącenia człowieka ?? Będziesz płacił komuś odszkodowanie do końca życia za uszczerbek na zdrowiu ??

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Luty 2016, 09:10:14 »

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Luty 2016, 11:31:31 »
Cytat: "Bartus"
ale chodzi mi o to zeby samemu takie cos zrobic mam dobre zaplecze techniczne


Musiałbyś uzyskać homologację - żeby legalnie używać tego typu części. Bez tego - w razie kolizji, czy wypadku ubezpieczyciel może nie przyjąć odpowiedzialności (samochód niezgodny z obowiązującą homologacją) i będziesz sam wypłacał odszkodowanie - jeżeli tylko za czyjeś auto, to jeszcze małe piwo. Gorzej, jeżeli komuś zrobisz krzywdę.

Prawda jest taka, że obecnie te orurowania są montowane tak, żeby w razie kolizji złożyły się nie raniąc potrąconej osoby, więc stanowią jedynie ozdobę samochodu. Ja zdecydowałem się na montaż orurowania przedniego będąc tego w pełni świadomym - po prostu podobają mi się SUV-y i terenówki z takim elementem wyposażenia.

Mój SM miał w momencie opuszczenia salonu orurowanie Cobra, potem po kolizji (we Włoszech) orurowania już nie zamontowano. Udało mi się dokupić identyczny zestaw, jak miał wcześniej - wyprodukowany przez niemiecką firmę Cobra SOR. Zestawy Cobra są homologowane według norm UE (miałem nawet w papierach z samochodem taki certyfikat - stąd domyśliłem się, że wyjechał z tym z salonu).

felkner

  • Gość
[Santa Fe CM] Orurowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Luty 2016, 21:00:47 »