Autor Wątek: [i30 FD] Wyciszenie auta  (Przeczytany 16012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Styczeń 2018, 23:28:59 »
A nieee....ja to bardziej chce podbitke doprowadzic do porządku....bo wygląda tragicznie.  Pewnie zbyt dużo nie ugram, bo aby było na prawdę cicho trzeba wydać z 3.5- 5k i zrobić cała grodz  silnika.+ dobrze było by kompleksowo pojechac czyli nadkola, sufit, kabina etc.... Ale to już duże koszty są.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Styczeń 2018, 08:04:22 »
Na jakimś ruskim forum czytałem o wyciszeniu I30 fd, była podobno poprawa, ale nie warta tej ceny. Takie info przeczytałem na ruskim forum. Ale trzymam kciuki aby była jak najlepsza poprawa ciszy w samochodzie. Bardzo tu tego brakuje.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Styczeń 2018, 11:37:46 »
W 2 generacji jest lepiej. O 3 nic nie wiem a jeżeli chodzi o FD to nie są duże koszta. Wygluszalem już drzwi przednie i tylna klapę także różnica jest jak dzień do nocy ale to oczywiście z bdb materiałem ;)

Offline ravpraca

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Styczeń 2018, 00:02:28 »
bobekos - czy mógłbyś napisać: czy sam zrobiłeś wygłuszenie, czy skorzystałeś z usług firmy? Jakie warstwy i jakie materiały użyłeś?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Styczeń 2018, 06:44:22 »
Nie robiłem tego sam bo inwestuje w Car Audio i to mi zrobiła firma. Różnica była słyszalna od razu po zamknięciu drzwi jak i uruchomieniu radia. Nie zużyto tej maty dużo bo przy każdej ich pracy są robione zdjęcia także widziałem wszystko od wewnątrz ;)

Offline Szupek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Styczeń 2018, 10:52:09 »
Potwierdzam, po zastosowaniu mat wygłuszających przy okazji robienia CA, komfort jazdy się znaczoąco poprawia.

Offline guniak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 174
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Styczeń 2018, 17:34:03 »
Podrzudcie cenę za wygłuszenie. A na pv wyślijcie mi co to za sprzęt audio montujecie , jaka cena i co to ma być

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:24:43 »
Cytat: "Szupek"
Potwierdzam, po zastosowaniu mat wygłuszających przy okazji robienia CA, komfort jazdy się znaczoąco poprawia.

Co kolega ma u siebie za CA? ;)

Offline Szupek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:47:54 »
Jeszcze nie u siebie :) ale na przód poszedł odseparowany zestaw głośników uDimension, pędzone były wzmacniaczem, do tego najpierw subwoofer aktywny pioneera, później tuba pasywna focala zasilana ze wzmacniacza. No i oczywiście do tego wygłuszenie. Najgorszym szlamem w tym aucie jest odbiornik FM, w ogóle radio to padło. Sonsowny sposób odtwarzania muzyki to aux i pliki flac z zewnętrznego odtwarzacza.

Offline ravpraca

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Styczeń 2018, 23:18:16 »
szupek - Nie wiem jaki auto miałeś wcześniej ale radio w i30 na prawdę nie jest złe. Wsiądź sobie do np. do Lancera ze standardowym radiem.

Tam to jest dopiero masakra. Po mimo 6-ciu głośników ma się wrażenie, że kanały się zwarły :-)

Panowie - napiszcie proszę jakie konkretnie materiały (grubość, warstwy, producent) poszły do waszego auta.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Szupek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Styczeń 2018, 00:00:36 »
ravpraca, to, że istnieje coś, co gra gorzej, nie oznacza, że mamy do czynienia z produktem premium :) . Po prostu mówię, że przy inwestowaniu w Car audio w pierwszym i30, odbiornik FM jest elementem, który już od samego początku ogranicza przyzwoitość całości i tyle. Nie wątpię, że są osoby, którym nawet fabryczne nagłośnienie przypadnie do gustu.

Offline ravpraca

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Styczeń 2018, 18:47:52 »
Szupek - pełna zgoda. Daj znać jakie materiały wygłuszające zostały użyte w Twoim aucie.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Styczeń 2018, 21:38:18 »
Ja CA zacząłem budować od tyłu a nie od radia także teraz się do tego zbliżam i wiem że to radio fabryczne nie napędza tego co mam. Powoli odkładam na radio 2 din. Ja aktualnie mam wzmacniacz 4 kanałowy GZTA, głośniki wysoko tonowe Ground zero z przodu + nisko tonowe AD + wygłuszenie drzwi, tył to głośniki koaksjalne na drzwiach. W bagażniku skrzynia basowa Ground zero i wygłuszona klapa. Aktualnie sprzęt gra dla mnie na 4/6 choć ciągle marzy mi się 6/6 :D Mina znajomych/nowych osób w aucie jak i kierowców obok bezcenna ;)

Offline ravpraca

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Styczeń 2018, 22:28:42 »
Rozumiem, że rajcuje Was CA jednak bardzo proszę informację o wygłuszeniu auta  8-)

Offline Szupek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 24
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Styczeń 2018, 23:10:57 »
To jeszcze nie moje auto, tylko firmówka, którą pewnie wyrwę :)
Nie są to maty dekarskie, tylko maty wygłuszające stosowane typowo do car audio, cenowo kształtowały się w półce ekonomicznej, ale niestety nie pamiętam firmy.