Autor Wątek: [i30 FD] Wyciszenie auta  (Przeczytany 16114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cirek

  • Gość
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Kwiecień 2016, 06:14:06 »
wyciszenie czy jego brak jest denerwujące ale coś za coś

Offline bartwiatr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Kwiecień 2016, 15:54:09 »
 

Dodano: 2016-04-27, 15:54
spodziewałem się że i30 II edycja nie będzie tak kiepsko wygłszona , chyba można oczekiwać od Hyundai patrząc na jego strategie , aspiracje , europejskie centrum projektowania że elementrna sprawa jak odpowiednie wyciszenie auta będzie zapewnione i moim zdaniem powinno to byc bezwględnie a jeśli głupio się oszczędzać wychodzi jak z wyciszeniem I 30 II wersja co ma Tesla z silnikiem elektrycznym do I 30 z silnikiem benzynowym skoro hałas jest generowany od opon - nie od silnika - więc bez owijania w bawełny i tekstów typu coś za coś nie odpowiedniego wyciszenia auto - tym samy komfortu i pozostanie tylko przy zastnawianiu się przez zakupem Huyndai o skrupulatne testy aut _ kilka razy różne nawierzchnie- notabone przy mnie sprzedawca podgłaszał radio - w wiadomym celu....

kuffs

  • Gość
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Listopad 2016, 19:12:07 »
Użytkuje autko od 1 tygodnia po przesiadce z almery. Koneserem aut nigdy nie bylem stad niewielkie doświadczenie. Pierwsze auto to focus w dieslu (I) a ostatnio przez 7 lat almera w benzynie. I30 to zakup przypadkowy bo od dealera, z pewna historia, udokumentowanym przebiegiem i tak dalej. Auto z planowanym rocznym przebiegiem 2-3 tys km (2010 rok, 130 tys km).  Powiem tak, jestem bardzo zadowolony i zaskoczony bo np auris mniej mi się podobał. Zszokowało mnie jednak wyciszenie. Masakra. Powyżej 120 km/h to jest źle i nie ma co ściemniać. Dzis dokładnie przetestowałem i na pewno wyciszenie nadkoli jest do zrobienia. Dość głośny szum na biegu jałowym o czym już pisaliście. Zawalczę z wygłoszeniem nadkoli, bagażnika, może i drzwi, ale to jeszcze zobaczę. Czuje ze warto zainwestować trochę w autko aby cieszyło przez kilka lat.

Offline slawekwrc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Listopad 2016, 19:22:16 »
Kolega ma racje. Właśnie przesiadłem się z Mercedesa i różnica jest kolosalna ale i tak jestem jak na razie zakochany w tym aucie ( bo może jest nowy ?) :-D

kuffs

  • Gość
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Listopad 2016, 15:01:12 »
Posiadam w pdf schemat, sposób wyciszenia nadkoli oraz bagażnika. Jak ktoś chce to proszę maila, prześlę.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Listopad 2016, 17:24:35 »
Nie wiem czy sam bym się podjął tego, ja zauważyłem różnicę mając lepsze i cichsze opony a po za tym można zawsze radio zgłośnić... ;) Dzięki za wstawkę ^

kuffs

  • Gość
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Listopad 2016, 18:33:55 »
Nie mam garażu, trochę teraz jest za zimno, ale z chęcią zabiorę się na nadkola. Przy okazji zmiany opon w nadchodzącym tygodniu sprawdzę możliwość zdjęcia nadkoli bez ich uszkodzenia. Zamówię kilka spinek na wszelki wypadek. Chcę to zrobić. Aż tak trudne to chyba jednak nie jest.

Offline Skalpel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30 FD] Hałas
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Grudzień 2016, 17:30:11 »
Hej !

Mam pytanie do użytkowników Hyundaia i30 rok 2009 (lub pokrewne;) z silnikiem 1.6/126. Posiadacie może pod maską matę wygłuszającą ?? Wiem, że w dieslach była montowana , ale czy też w benzynie ? Pytam, bo hałas na trasie jest okropny. Powyżej 120/130kmh nie da się normalnie słuchać radia. Wiem, że auto miało jakieś drobne przygody i może ktoś tej maty już nie zamontował... więc jak ktoś mógłby rzucić okiem pod maskę swojego auta to będę bardzo wdzięczny.

PS: A może mate z diesla dałoby się zamontować ? I czy to coś w ogóle da ??


Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam !

kuffs

  • Gość
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Grudzień 2016, 17:38:56 »
Witam. Muszę Cię zmartwić lub uspokoić. Ten typ chyba tak ma. Faktycznie jest głośno. Zwróć uwagę na mój post odnośnie obrotów. Wygłuszenia maski nie mam, zamówiłem już maty. Chcę to zrobić, ot tak, po prostu. Nie wiąże się to z nadzieją na cichszą pracę. Do kabiny dźwięk przedostaje się inną drogą więc samo wygłuszenie maski nic Ci nie da.

Offline Skalpel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:29:48 »
Ech... czyli to bardziej 6 bieg by się przydał, a nie mata... daj proszę znać czy te maty coś dały. I gdzie je zamawiałeś, jeśli można wiedzieć.

kuffs

  • Gość
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Grudzień 2016, 18:53:50 »
https://www.bitmat.pl   - pełna profeska. Do tego zamów spinki. Są zestawy w internecie. Brakuje 6 biegu. Taka uroda naszej I30 przy czym to akurat głupota. Są gorsze tematy w autach. Mi się bardzo podoba I30, ale przesiadłem się z Almery więc różnica jest.

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Styczeń 2018, 10:49:52 »
Mam 6-ty bieg i uwierzcie ... nie pomaga;p. 120 jeszcze ujdzie, ale 140 to mała sieczka dla uszu :)

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Styczeń 2018, 19:53:08 »
Ten typ tak ma, lepsze opony zmieniają ale nie do końca tak jakbym to chciał. Myślę nad wyciszeniem klapy/grodzi silnika jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli...

Offline Michał

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Styczeń 2018, 22:45:38 »
tez mam w planach zastosowanie na maske maty bitumicznej + stp HS. ale to wynika z tragicznego stanu obecnej oryginalnej podbitki. koszt takiej modyfikacji zamknie sie w 200zl. Taniej niż oryginalne używane podbitki

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Wyciszenie auta
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Styczeń 2018, 22:57:37 »
Ciekawe jak się taki zestaw sprawdzi u ciebie... Ja mam w planach wyciszenie w firmie Car Audio ;)