Autor Wątek: Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie  (Przeczytany 65194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2016, 18:43:51 »
Wąski
Bardzo dobry opis poszczególny modeli, które testowałeś.

wąski

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Marzec 2016, 13:15:13 »
Malutki 83 dziekuję.

Emocje po zakupie opadły i dostrzegłem pierwszą (i oby ostatnią)usterke, prawdopodobnie chodzi o zbieżność bo auto ściąga w prawą strone... Mam nadzieję, że serwis nie bedzie robić problemów z usunięciem usterki na gwarancji.

Andrzeju

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Marzec 2016, 19:34:04 »
Ja miałem to samo, ustawili. Ale 2 auta testowe też to miały i dziwie się że tego nikt nie dostrzegł!
Mi sen z powiek spędzają stuki w zawieszeniu, które objawiają się po ruszeniu a potem ustają.

wąski

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec 2016, 20:59:43 »
No ja stuków nie mam lub nie słyszę jeszcze.  ;-)  W środę jestem umówiony do serwisu, zobaczymy czy to zbieżność?

boxer

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Marzec 2016, 22:09:45 »
To i ja dodam coś od siebie.
Hultaja odebrałem w grudniu 2015, do tej pory przejechałem 6 tys km. Wcześniej jeździłem KIA Sportage z 2013 r i powiem szczerze, że nie widzę większej róznicy w jakości wykonania wnętrza czy zawieszenia, nawet pokuszę się o stwierdzenie, że KIA była lepiej wykonana- zmierzam do tego, że Hyundai wycenia już swoje samochody jak japończycy, to już nie są tańsze auta od konkurencji. Zapłaciłem za samochód 102 tyś i brak navi i odtwarzacza cd uważam za przegięcie. Ok ale do konkretów- silnik 1.6 t-gdi, dla tego silnika kupiłem ten samochód i nie zawiodłem się, jest dynamiczny, nie pali jak smok, zobaczymy jak będzie z trwałością, fajnie się zbiera od samego dołu. Samochód podoba mi się wizualnie. Nijako oceniam wnętrze, jest takie zwyczajne, bez polotu, szaro bure, nie do końca mój klimat, choć jest poprawne, jak pisałem w KIA chyba były lepsze materiały. Ci na minus? brak odtwarzacza CD, dla mnie nieporozumienie. I teraz najważniejsze- stuki z tyłu samochodu podczas pokonywania nierówności, nie potrafię ich zlokalizować, czasem stuka, czasem nie ale jest to strasznie wkurzające , wydaje mi się, że plastiki nie są za dobrze przykręcone do klapy. Ktoś tak ma? jakieś rady jak sobie poradzić z problemem?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Marzec 2016, 22:23:39 »
Wąski i boxer jeśli macie silnik 1.6 T-GDI to jeden z Was niech napisze na PW do Administratora (czerwony nick) żeby wprowadził do bazy silników oznaczenie G4FJ (1.6 T-GDI) i taki też wpisze do Waszych profili (zamiast G4FD)

wąski

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Marzec 2016, 15:29:03 »
Ja obecnie walczę ze ściąganiem Tucsona. Byłem w serwisie, sprawdzili zbieżność i stwierdzili, że jest OK i że mi się wydaje... No chyba mi się jednak nie wydaje bo każda osoba, która wsiada do auta stwierdza, że ściąga w prawą stronę. W przyszłym tygodniu jadę do innego serwisu zobaczymy co będzie. A miało być tak pięknie...  :evil:

Offline Miras2016

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Marzec 2016, 16:21:58 »
Od półtora miesiąca jestem użytkownikiem Tucsona i przejechałem nim 4000 km. Co do prowadzenia się po drodze, to nie mam zastrzeżeń. Silnik jest dynamiczny i daje dużo frajdy z jazdy. Jedynie mocne podmuchy wiatru zmuszają do korygowania toru jazdy (wynika to chyba z dużej wysokości pojazdu). Z mankamentów jakie zauważyłem po tym krótkim okresie użytkowania to:
1. Potwierdzam spostrzeżenie innych użytkowników - słaba praca spryskiwacza i przedniej wycieraczki.
2. Trudność z włączaniem pierwszego biegu w związku z czym trzeba używać dość znacznej siły (ciekawe czy to tylko u mnie).
3. Mało przemyślane zagospodarowanie wnętrza, można było dodać schowki np. pod siedzeniami tylnymi, brak popielniczek i to bynajmniej nie chodzi mi o palenie w samochodzie, a możliwość wyrzucenia gdzieś drobnych śmieci (może w Korei papierki wyrzuca się przez okno).
4. Coś chyba nie tak z aerodynamiką bo tylna szyba i klapa brudzi się niemiłosiernie!

Wąski, A może to wina opon?
Kiedyś dawno temu też tak miałem, że samochód ściągało mi na jedną stronę. Geometria zawieszenia nic nie dała. Zamieniłem opony stronami i zaczęło ściągać w drugą stronę. Po wymianie opon na nowe, samochód zaczął jeździć prosto.

wąski

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Marzec 2016, 19:45:09 »
Sam już nie wiem.  :-?  Opony są nowe (zimowe Hankook profil 17), kupione w salonie Hyundai razem z felgami, na lato dodatkowo mam oryginalne 19. Zobaczymy co  powie serwis w przyszłym tygodniu, nie ukrywam, że mnie to wkur... Dodatkowo drzwi przednie się jakoś dziwnie domykają (trzeba trzasnąć by się zamknęły), sprzedawca mówił, że to wina uszczelek, które się muszą ułożyć ale chyba to ściema bo jak byłem w serwisie obejrzałem sobie kilka nowych Tucsonów i każdy zamykał się bez problemów. Nowe auto i już spierdzielone, paranoja... :-?

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marzec 2016, 19:57:10 »
A spróbuj założyć koła z letnimi oponami i sprawdź czy na nich też ściąga ci samochód. Przełożenie zajmie ci godzinę a tak przynajmniej będziesz wiedział czy to opony czy np.zawieszenie.
Szkoda żeby ci pół auta wymieni a okazała się najprostsza rzecz.
Niestety nowe opony również mogą posiadając wady produkcyjne.

Offline Miras2016

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Marzec 2016, 21:07:34 »
U mnie też drzwi zamykają się jak w starym maluchu  :evil:  Jak nie trzaśniesz to nie domkniesz. Fakt są duże i ciężkie, ale chyba można to było zrobić lepiej! W końcu cena samochodu nie jest taka niska.
A jak wam wchodzi jedynka na postoju?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Marzec 2016, 21:33:57 »
Obniż szybę i wtedy spróbuj zamknąć drzwi.

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Marzec 2016, 21:50:19 »
Też mam zimówki Hankook na 17" i moje auto jedzie jak po sznurku ale może faktycznie jest jakaś wada opony. To są opony asymetryczne - zakładam że założone są na felgi prawidłowo ale faktycznie spróbowałbym zamienić LP z PP - tylne to raczej na ściąganie nie mają wpływu.

Co do zamykania drzwi to chyba nie nie miałeś malucha  ;-) a tak na poważnie to skoro w innych egzemplarzach zamykają się łatwiej to coś jest na rzeczy - zamek do regulacji.

Spryskiwacz przy dużej prędkości faktycznie leje za nisko ale żeby mi to przeszkadzało to przesada.

Jedynka wchodzi lekko.

Online Brt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 866
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Marzec 2016, 10:44:50 »
Albo felgi do wyważenia... Ciężarki mogły się odkleić...

gregor40

  • Gość
Tucson - niedopracowane elementy w samochodzie
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Marzec 2016, 14:26:05 »
Cytat: "gregor40"
Myślę że może to być problem wyważenia , oraz opon Hankook.
W poprzednim aucie i40 z Hankookami miałem ten sam problem, oprócz tego opony po przejechaniu 30 tyś km zjechane wszystkie z boku tak samo. Mój wulkanizator powiedział że to wina opon.
Tucsona zamówiłem na dwóch kompletach Continental, może będzie lepiej, w każdym bądź razie nic nie znosi , idzie jak po strunie.
Wadą którą zauważyłem jest połączenie bezprzewodowe telefonu, zrywa bardzo często połączenie,
w serwisie powiedzieli że wiedzą już o tym problemie, trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż prawdopodobnie będą wymieniane całe radyjka.
Kolejny problem to odłączenie automata przy 160 km na autostradzie, serwis kazał obserwować, prawdopodobnie moduł sterujący silnikiem do wymiany.
Zauważyłem również przy zwalnianiu i wciśnięciu hamulca, skrzynia redukuje za nisko biegi, w efekcie czego silnik aż wyje, ciekawe? 4 automat a tu takie cudo pierwszy raz. ;-)

Więc problemy się zaczynają, myślałem że będzie lepiej od i40, a tu to samo.
Ogólnie jestem zadowolony z jazdy. :-)