Autor Wątek: Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM  (Przeczytany 7348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lider

  • Gość
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« dnia: 28 Styczeń 2016, 14:59:52 »
Witam
Chciałbym się skonsultować z właścicielami Tucsonów być może również ix 35 w temacie temperatury silnika jaka jest osiągana przez samochód. Nie mam dużego doświadczenia w dieslach ale z tego co widzę jeżdżąc służbowo skodą z silnikiem 1.6 TDI oraz posiadając w rodzinie samochód marki Ford Focus z  silnikiem 1.8 TDCi że silniki te osiągają temperaturę roboczą na poziomie 90 st C.
Tymczasem maksymalna temperatura jaką udało mi się uzyskać  jeżdżąc Tucsonem to ok 82 st C.
Serwis twierdzi, że to normalne w tych silnikach ja jednak mam wątpliwości .
Jakie są wasze doświadczenia z tym związane? W instrukcji obsługi na wszelki wypadek nie podaje się normalnej temperatury pracy silnika....

bojdi

  • Gość
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2016, 21:37:50 »
Mam taką samą temperaturę, w silniku benzynowym, wydaje mi się że w tym modelu to normalna temperatura, w niektórych nowszych samochodach różnych marek słyszałem że utrzymuje się temperatura około 80 st C, więc nie ma się chyba czym martwić.

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2016, 00:07:47 »
Tak się dokładnie nie przyglądałem ale wydaje mi się, że wskazówka temperatury dochodzi trochę powyżej 80, max na 85 stopni. W innych autach które miałem też to tak wyglądało - zawsze przed 90 stopni. Silnik mamy ten sam :-)

Lider

  • Gość
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2016, 15:47:00 »
Cytat: "bojdi"
Mam taką samą temperaturę, w silniku benzynowym, wydaje mi się że w tym modelu to normalna temperatura, w niektórych nowszych samochodach różnych marek słyszałem że utrzymuje się temperatura około 80 st C, więc nie ma się chyba czym martwić.


Co do silników benzynowych to ich sprawność jest dużo mniejsza niż silników Diesla dlatego wytwarzana podczas pracy energia zamienia się w ciepło ( między innymi dlatego diesle mniej palą ) . W dieslach jest inaczej jako sprawniejsze nagrzewają się bardzo powoli.
Twój silnik benzynowy z cała pewnością powinien się łatwo rozgrzać do 90 st C . Oczywiście zależy jak daleką trasę pokonujesz oraz od warunków zewnętrznych im zimniej tym proces nagrzewania trwa dłużej.
Tak czy inaczej graniczną temperaturą która zapewnia poprawną pracę silnika przy dużym jego obciążeniu wg mnie powinna być temperatura 90 st C- niestety Tucson nie trzyma tej temperatury i to mnie trochę niepokoi.

[ Dodano: 2016-01-29, 15:55 ]
Cytat: "marekj"
Tak się dokładnie nie przyglądałem ale wydaje mi się, że wskazówka temperatury dochodzi trochę powyżej 80, max na 85 stopni. W innych autach które miałem też to tak wyglądało - zawsze przed 90 stopni. Silnik mamy ten sam :-)


Witam kolegę z takim samym silnikiem póki co jest nas chyba dwóch na tym forum .
W każdym razie wracając do tematu temperatury silnika. Ja jeżdzę tak jak pisałem dieslem VW 1.6 i ten silnik nagrzewa się dużo szybciej i trzyma idealnie temperaturę 90 st C nie zależnie od obciążenia silnika.
Podejrzewam że fachowcy od diesli mogli by zrobić cały wykład czym grozi jazda z silnikiem który nie osiąga właściwej temperatury pracy.
Tak czy inaczej życzę wielu dobrych wrażeń z jazdy Tucsonikiem .

Stach

  • Gość
Temp
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2016, 17:39:36 »
Tak bardzo długo się nagrzewa.  Mój wcześniejszy diesel tez 1.9 CR w podobnych warunkach nadgarstka się zdecydowanie szybciej.  Co do temperatury to niewiem czyjestzaniska.  U mnie niezależnie od stylu jazdy nigdy nie osiąga 90 stopni.

2.0 CRDI 136 KM

Maciu78

  • Gość
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Luty 2016, 15:35:47 »
temperatura silnika jest 90stopni, to wskaznik jest zle skalibrowany i jest tak skalibrowany we wszystkich tusconach na calym swiecie. Jak bedzie poprawka oprogramowania to beda ja wrzucac na serwisie..

jaras2678

  • Gość
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Luty 2016, 18:13:10 »
Witam,

Mam identyczny problem w tucsonie z silnikiem 1,7 diesla, wskazówka nigdy nie dochodzi do 90 stopni i wolno się nagrzewa, sprawdziłem temperaturą silnika przez złącze obd2 i rzeczywiście jest to problem ze skalowaniem wskaźnika na desce rozdzielczej bo komputer na złączu pokazuje 90stopni. Większym problemem jest to ze silnik się wolno grzeje, z odczytów ze złącza obd2 wychodzi że na postoju np. światłach temp silnika potrafi spaść o 10stopni, można to też zaobserwować na desce widać czasami jak wskazówka potrafi spaść np z 60 na 50 na postoju a to jest już bardzo dziwne bo na postoju temperatura powinna wzrastać. Przyczyną tego może być nie wiadomo dlaczego działający przy niskich temp silnika wentylator na chłodnicy, ostatnio otworzyłem maskę przy ok 70stopniach a tu zaskoczenie wentylator na chłodnicy pracuje!. Byłem w serwisie już dwa razy za pierwszym razem usłyszałem że rzeczywiście jest jakiś problem ale muszą się skontaktować z centralą, za drugim razem jak im się przypomniałem do zaprosili mnie na naprawę i po dwu godzinnej naprawie nadal to samo :D wskaźnik max 80stopni i spadki temp na postoju, jutro jadę ich ostro pocisnąć.

Pozdrawiam
Jarek

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2016, 22:55:47 »
Panowie. Diesel ma wysoką sprawność, jak stoimy na światłach on się nie ma prawa nagrzać. Jak zaczynamy jazdę to też go nie dusimy mocno tylko jedziemy delikatnie. Z czego ma się ta temperatura wziąć. W Corolli z dieslem 1.4 D4D w pewnych warunkach też obserwowałem spadek temperatury. Długie zjazdy w górach, zimą i temperatura potrafiła spadać. Jest zima wszyscy mamy pewnie ogrzewanie na automacie - to też odbiera temperaturę.
Nie znam tajników sterowania wentylatorem, to faktycznie dziwny objaw skoro odpala przy 70.

Offline kamil3239

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marzec 2016, 22:27:08 »
panowie ja polecam sprawdzić termostat i jeżeli występują u was świece dogrzewające płyn wymienić je na nowe. Bo z własnego doświadczenia wiem że silnik w hyundai-u szybko łapie temp. Wiem bo już nie jednego Diesla przerabiam. I silnik 2,0 CRDI łapie temp. Najszybciej ze znanych mi Diesli.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Temperatura pracy silnika Diesla 2,0 CRDI 136 KM
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Marzec 2016, 22:30:43 »
Kamil to są auta 2015/2016.