Autor Wątek: Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?  (Przeczytany 15599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kml

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #60 dnia: 03 Marzec 2009, 06:45:49 »
Cytat: "dudek85"
ale zaloze nowy temat jutro.. a mozna np jakos udowodnic im ze zle wstawili gaz i gdzies ich podac.. np do sadu??


Rzeczoznawca i sprawa w sądzie. Do tego dobrze by było jak byś miał opinię inngo zakładu, który jest w stanie napisać co jest nie halo i poprawi. Sprawa jest do załatwienia ale musisz sie dobrze przygotować do tematu i nie odpuszczać.

kubek

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #61 dnia: 29 Marzec 2009, 16:02:19 »
przy bardzo spokojnej jezdzie na trasie do 2.5 - 3 tys obr/min, 90 -100km/h 3 os na pokladzie 5.7 z klima bo wtedy niewiedzialem jeszcze ze nawiew czesciowy na szybe oznacza jazde z klima:) wiec bez klimy moze ponizej 5.5 bylo by:) ale do takiej jazdy to trzeba miec mocne nerwy:) i nie lubie jak mnie tiry wyprzedzaja:( ale chcialem sprawdzic ile spali przy mega oszczednej jezdzie
Miasto, 7.5 przy normalnej spokojnej jezdzie z klima

sochacky

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Październik 2009, 20:36:42 »
Miałem 5 lat temu accenta 13 z 2001 roku i skurczybyk palił równo 7,2 litra przy wariackiej jeździe między 3000 a 4000 rpm w trybie miasto20% trasa80% z wyprzedzaniem wszystkiego co jechało poniżej 80:) Przy jeździe stylem emeryta spaliło ponad 8!! Dlatego uważam że ten silnik jak hondowskie lubi wysokie obroty.
Mam teraz lantrę 1.6 114km (od jednego baku) i przy jeździe emeryta 8.6l. Teraz sprawdzam jak będzie przy jeździe 2500-3500 rpm, ale wydaje mi się już po 250 km że wolniej schodzi wskaźnik paliwa:) A w sumie lantra jest cudownie elastyczna i na niskich obrotach jest tak cicho, a i ja starszy więc wolałbym nie żyłować, ale jak się okaże że lubi, to będę jej robił dobrze. I tak jest ciszej niż w accencie (może poza odgłosami opon)

Pozdrawiam wszysckich miłośników hultaja!

adams502

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Październik 2009, 22:04:41 »
Niedawno jechałem autostradą A4 i przez 120 km poniżej 120km/h nie schodziło (czasami dochodziło do 140km/h). łącznie zrobiłem ponad 350 km (zawiera się w tym z 50 km po Wrocławiu). Po zatankowaniu okazało się, że spaliłem 7,2l. W ten weekend również byłem we Wrocku, nie przekraczałem 110km/h i po zatankowaniu okazało się, że spaliłem 7,7l. :-/
Kiedyś podczas jazdy po mieście też zaobserwowałem, że przy dynamiczniejszej jeździe spalił mniej, trudno w to uwierzyć ale teraz wiem, że to prawda.

kubek

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Październik 2009, 22:53:08 »
...no to u mnie też jest cos diwnego bo jadąc po europie po autostradach 130-140 palił mi
8.5 l gazu natomiast przy 110 okolo8 l, więc róznica powinna byc o wiele wieksza bo opory rosną do kwadratu a to cos innego wychodzi...może te silniki lubia wyższe obroty tak jak japońce, wkońcu to na ich bazie powstały??....
pozdrawiam

sochacky

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Październik 2009, 23:01:11 »
A z gazem kolego to już zupełnie inna sprawa bywa. O ile jazda ECO podobno ma znaczenie na benzynie (ale j.w. na hyundaie jakoś dziwnie działa) to jak miałem lanosa 1.6 na gazie, palił dziesięć niezależnie od stylu jazdy. (no chyba że to faktycznie sama trasa, i 90) Potwierdza to wiele osób które jeździły na gazie - że o dziwo ale styl jazdy może mieć marginalny wpływ na spalanie.

horvat

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #66 dnia: 13 Październik 2009, 13:50:53 »
Dołaczm sie do tematu dziwne spalanie otóż wracając z nad morza jakies 650km zrobilem w niespełna 7 godz czyli srednia okolo 90km/h (na A1 180km/h bez przerwy i gdzie sie dalo 150 km/h ale wiadomo kilka miast po drodze wiec trzeba bylo po 60-70 km/h jechac )
spalanie wyszlo 6,3 l na 100km . A natomiast jadac nad morze okolo 14 godz (straszne korki byly) spalanie wyszlo okolo 7,8 l na 100km . w miescie z klima wychodzi okolo 8,8 l na 100 km teraz bez klimy jakies 8l na 100 km i nie ma roznicy czy na 4k obrotow czy jak dziadek spalanie stoi na 1 poziomie wiec wychodze z założenia ze samochod zeczywiscie lubi wysokie obroty .

Złośnik

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #67 dnia: 13 Październik 2009, 14:20:37 »
W lantrach napewno silniki "lubią" wysokie obroty.
Argumentem na to jest chociażby informacja że max. moment jest uzyskiwany bardzo późno ok. 5-6tys obr.
Co do tego że silnik pali łądnie - to fakt, ja na pełnym baku (30l) gazu przy mocnej/ciężkiej nodze w trasie robię 350km. Czyli jakieś 9,8, 9,9 l/100km całkiem neiźle jak na 1,6silnik 114KM. :)
Na benzynce jest około 2l mniej w mieście i ok. 3 - 3.5l mniej w trasie przy podobnym stylu jazdy :)

Cien

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Październik 2009, 15:56:52 »
Cytat: "Złośnik"
W lantrach napewno silniki "lubią" wysokie obroty.
Argumentem na to jest chociażby informacja że max. moment jest uzyskiwany bardzo późno ok. 5-6tys obr.
Co do tego że silnik pali łądnie - to fakt, ja na pełnym baku (30l) gazu przy mocnej/ciężkiej nodze w trasie robię 350km. Czyli jakieś 9,8, 9,9 l/100km całkiem neiźle jak na 1,6silnik 114KM. :)
Na benzynce jest około 2l mniej w mieście i ok. 3 - 3.5l mniej w trasie przy podobnym stylu jazdy :)

30l/350km~ 8,6 l/100km ;-)

Złośnik

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Październik 2009, 16:00:27 »
Dzięki. Nie uzupełniam na nieżąco spalania i dlatego może co niektórych zmylić licznik w moim profilu dlatego troszkę zawyżyłem :)

Zbyszek

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Październik 2009, 21:48:22 »
Cytat: "kubek"
bo wtedy niewiedzialem jeszcze ze nawiew czesciowy na szybe oznacza jazde z klima

Niemozliwe. Klima włącza Ci się automatycznie jak przełączysz nawiew na szybę lub tylko częściowo ?????? Jazda przy włączonym nawiewie na szybę lub tylko częściowo wymusza na nas jedynie jazdę przy włączonym dostępie powietrza zewnętrznego.........

sztygar

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Październik 2009, 22:05:57 »
U mnie było w jeździe mieszanej (60%trasa, 40%miasto) 6.7 - 7l
W chwili obecnej wychodzi około 8.5-9l (fakt, w odwróconych proporcjach ale i tak uważam że dużo).

Miromat

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Październik 2009, 22:37:03 »
W lecie na trasie Gdańsk-Warszawa z włączoną klimą wyszło 6,4. Na codzień w warszawskich korkach 7,5-8,8.

TradeStone

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Październik 2009, 23:23:20 »
Ja tez powoli zaczynam sie zastanawiać jak śmigać moim hultajem... według danych technicznych w mieście powinien palić ok. 7,5L a w trasie ok 4,5L.
Codziennie funduje mu wycieczkę (60% miasto i 40% trasa) i po kilku tankowaniach średnie spalanie oscyluje w granicach 6L nawet przy stosowaniu sztuczek ekodrive

sochacky

  • Gość
Ile wam spalają Wasze bolidy :) ?
« Odpowiedź #74 dnia: 14 Październik 2009, 00:39:59 »
Myślę że jest dobrze i wszystko się zgadza. Przy przewadze w mieście zwłaszcza cieszyłbym się że tylko 6.
Jak jakoś w ten cały ECO driving nei wierzę. Auta mają momenty obrotowe i po prostu są wydajne dopiero przy pewnych obrotach, i powoli sie przekonuje że to to co jest ważne. Więc dla mnie niskie obroty nie oznaczają automatycznie niskiego spalania. Owszem - przy stabilnej jeździe na płaskim - tak. Ale przyśpieszanie powinno trwać jak najkrócej, a to można zrobić tylko wykorzystując w pełni moc efektywną silnika, czyli przyśpieszać na wysokich, a stablina jazda na lekkim popychaniu.