Autor Wątek: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny  (Przeczytany 40797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravpraca

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Październik 2022, 22:00:13 »
Witam,
Niestety CDIF/3 widzi dwa błędy oraz wyświetla informację o braku kalibracji czujnika skrętu.
Nie ma jednak możliwości za pomocą tego narzędzia aby dokonać kalibracji.

Offline malerikula

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 149
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Październik 2022, 10:11:04 »
Niestety Hyundai jest wredny jeżeli chodzi o czytanie błędów, a co dopiero kalibracje. Pozostaje G-scan2, lub3

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Marzec 2023, 21:47:41 »
Witam. Mam i30CW z 2009. Kilka dni temu padło mi wspomaganie. Kupiłem oryginalną nową kolumnę. Po jej zamontowaniu, przejechałem może z 200 km pojawiły mi się stuki przy kręceniu w prawo lub w lewo. Czy to możliwe żeby nowa kolumna Hyundaia od razu zaczęła stukać. W serwisie stwierdzili ze pewnie do wymiany jest ta gwiazdka w silniku wspomagania. Można tak jeździć? Ważne że wspomaganie działa :) ale to stukanie mnie drażni.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Marzec 2023, 00:08:16 »
Kupiłem oryginalną nową kolumnę.
Serio? 😮 tosz to 1/5 wartości samochodu...

Po jej zamontowaniu, przejechałem może z 200 km pojawiły mi się stuki przy kręceniu w prawo lub w lewo
stukanie pojawia się też przy dynamicznym ruchu kierownicy - w niewielkim zakresie, z wyciągniętym kluczykiem ze stacyjki? Może któyś z krzyżaków kolumny kierowniczej poluzował się i trzeba go dokręcić?

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Marzec 2023, 16:31:52 »
Zanurkowałem głową w dół i kręcąc kierownicą, minimalne ruchy, odgłos dochodzi raczej z dołu niż z kolumny. Pod samochodem nie słyszę bo silnik zagłusza. Ale po wyłączeniu silnika i podczas delikatnych ruchów chyba słychać też ten stukot ale jakby kilka razy ciszej. Kolumnę kupiłem nowa na wyprzedaży za 2999 zł.  Zastanawiam się czy to może maglownica, może któraś śruba. Stało się to kilka dni po wymianie kumny.

piejar

  • Gość
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Marzec 2023, 16:57:24 »
U mnie stukało bo był niedokręcony zacisk na wieloklinie za kardanem przy samej podłodze. Zanurkować, zaleźć dłonią i ruszać kierownicą w obu kierunkach. Czasem jest tak, że luz ujawnia się dopiero przy dobiciu do końca zakresu obrotu

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Marzec 2023, 12:42:16 »
wszystko dociągnięte na full , pojadę do serwisu i niech szukają przyczyny bo kolumna jest na gwarancji i była robiona w autoryzowanym warsztacie

piejar

  • Gość
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Marzec 2023, 13:02:21 »
No, to truskawkę na torcie zaserwowałeś nam na deser. Jak trzeba.

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Marzec 2023, 23:45:20 »
wszystko dociągnięte na full , pojadę do serwisu i niech szukają przyczyny bo kolumna jest na gwarancji i była robiona w autoryzowanym warsztacie
sisimon  jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili - daj znać jak będziesz sprzedawał ten samochód ;) ;D

Offline Akustyczny

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Marzec 2023, 07:23:08 »
Węszę tu dobry biznes na częściach, gdy już sprzedaż auto:
OLX>>używane kolumny>>wymiana u Wieśka w garażu z tej nowej na używaną >>"sprzedam kolumnę OEM, stan jak nowa" :D

A tak serio, jesteś kozak, że tyle wydałeś i to z robotą w ASO. Ja bym się nie "szarpnął", chyba żeby auto było w kolekcjonerskim stanie ;)

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Sierpień 2023, 09:39:35 »
nowa kolumna została wymieniona w ramach gwarancji, wszystko działa ok :)  zrobiłem już kilka tysięcy km i działa, została mi moja kolumna kierownicza .... jakby ktoś chciał kupić to chętnie sprzedam :) , pozdrawiam

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Sierpień 2023, 09:45:31 »
PS. Dlaczego kupiłem nową kolumnę, bo samochód jest w idealnym stanie, garażowany od nowości, zero rdzy (zakonserwowany), oprócz tego wspomagania przez 14 lat nie dołożyłem do niego jeszcze nic ... pali od kopa, jeździ płynnie i jest naprawdę mocny. Pewnie w najbliższym czasie będę musiał wymienić sprzęgło, bo widzę że chodzi ciężej pedał i dość nisko. Żona kupiła sobie miesiąc temu i30 z 2020 r. z silnikiem 1.5 DPI jeszcze na gwarancji. Zobaczymy jak on się będzie sprawował. Kilku znajomych w pracy ma i20 i i30 i nikt nie narzeka.
Obecnie mam 156 000 na liczniku  i nie wiem co z rozrządem ... ale na razie nic nie słychać.

Offline hrachubi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Październik 2023, 21:10:22 »
Czy ktoś z Was nałożył jakiś smar wymieniając sprzęgiełko? Na żadnym filmie nie widziałem, aby czymś przesmarowali, a na jednej "aukcji" znalazłem ofertę sprzęgiełko+ "specjalny" smar.

Offline Tomekk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [i30 FD] Stukanie kolumny kierownicy - układ skrętny
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Grudzień 2023, 09:11:54 »
podłącze się do pytania o ten smar. u mnie też zaczęło stukać i tak ze wstępnych objawów to wychodzi mi to sprzęgiełko - cześć zamówiłem i coś będę kombinował z wymianą.