Autor Wątek: [Atos] [Atos] Czujnik położenia przepustnicy  (Przeczytany 8036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vanitum

  • Gość
[Atos] Czujnik położenia przepustnicy
« dnia: 10 Luty 2012, 09:48:54 »
Ostatnio w atosie troszkę szaleją obroty (czasem sa wysokie, że aż silnik wyje, czasem tak niskie, że gaśnie bez przyczyny), do tego przy gwałtownym dodaniu gazu silnik się dusi. W archiwum starego forum znalazłem informację że może być za to odpowiedzialny czujnik położenia przepustnicy ( link tutaj). Ponieważ mam "zapasowy" kompletny silnik do atosa, pomyślałem, że może spróbuje podmienić ten czujnik i zobaczę jak atosik będzie się zachowywał. Stąd moje pytanie - gdzie konkretnie znajdę ten czujnik i jak on ma wyglądać? czy jego wymianie towarzyszy jakaś konkretna procedura, czy wystarczy że go odepnę i podmienię?
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:09:22 przez Brt »

colek

  • Gość
[Atos] Czujnik położenia przepustnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2012, 14:27:08 »
Może po prostu trzeba przeczyścić przepustnice i pozbyć się syfu bo być może klapka w środku się przycina, albo dodatkowo silniczek krokowy. Przeczytaj sobie mój świeży temat gdzie opisałem ostatnią moją przypadłość, chociaż Twoja brzmi troszkę inaczej.. http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1289