Autor Wątek: [Atos] [Atos] Bardzo proszę o pomoc - praca silnika - HYUNDAI ATOS  (Przeczytany 11557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaappeerr

  • Gość
Witam serdecznie.

Chciałbym się was poradzić, w sprawie zakupu HYUNDAIA ATOS 1.0. Wczoraj oglądałem samochód. Zrobił na mnie miłe wrażenie, blacharka zdrowa, technicznie też wszystko wyglądało OK.

Zaniepokoił mnie tylko jeden "szczegół". Mianowicie praca silnika. Nie słyszałem jeszcze, takiego odgłosu pracy silnika (niski dźwięk). Sprzedawca mówił, że to normalny odgłos w małych pojemnościach. Oprócz tego silnik pracował dosyć głośno co "podobno" jest normalne w tym modelu (Silnik 1.0 l Epsilon z trzema zaworami na cylinder. Silnik własnej konstrukcji Hyundaia). Pracujący silnik nie spadał z obrotów, ani nie były one za wysokie.
Proszę was o opinię ds. głośnej pracy silnika.

Pozdrawiam.

edit: tytuł»
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:10:15 przez Brt »

potom

  • Gość
[Atos] Bardzo proszę o pomoc - praca silnika - HYUNDAI ATOS
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2012, 16:41:59 »
przy zakupie atosa zwróć uwage na odgłos skrzyni biegów czy przy wyższych obrotach nie buczy na każdym biegu i czy sanki pod silnikiem są zdrowe bo to są ich bolączki dość drogie , co do odgłosu silnika przysłuchaj się jakiemuś innemu

Offline jergar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 71
[Atos] Bardzo proszę o pomoc - praca silnika - HYUNDAI ATOS
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2012, 01:06:41 »
;-) Silniki wcale nie chodzą głośno , wsłuchaj się w silnik przy wciśniętym pedale sprzegła, jak jest różnica  to coś złego dzieje się z skrzynią biegów a tak ogólnie to Atosami się dobrze jeżdzi jaki to rocznik i ile przebiegu km :mrgreen:

Siergiej

  • Gość
[Atos] Bardzo proszę o pomoc - praca silnika - HYUNDAI ATOS
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2012, 11:21:47 »
A jesteś pewien, że te dźwięki wydobywają się z silnika? Może układ wydechowy jest nieszczelny? Tłumik przyrdzewiał, albo coś...
Atos ma najcichszy silnik z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Na wolnych obrotach praktycznie ciężko stwierdzić czy chodzi czy nie.

Vanitum

  • Gość
[Atos] Bardzo proszę o pomoc - praca silnika - HYUNDAI ATOS
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2012, 08:29:35 »
Silnik atosa normalnie brzmi jak ..... meleks - przynajmniej tak twierdzi moja Pani. Co do głośności, to nie powinien być głośny... pamiętam, jak przesiadłem się z punto w 1.7 TD, to nie raz nie dwa sprawdzałem czy aby na pewno mi nie zgasł.
Tak jak koledzy pisali, zwróć uwagę, czy jest różnica w hałasie podczas jazdy i przy wduszonym sprzęgle. Jeżeli podczas jazdy słychać buczenie/chrobotanie i niknie ono po wciśnięciu sprzęgła lub na postoju, to niechybnie skrzynia dogorywa. Koszt naprawy ok. 1000 zł

posiada

  • Gość
[Atos] Bardzo proszę o pomoc - praca silnika - HYUNDAI ATOS
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2012, 19:35:34 »
Niedawno nabyłem atosa i też słyszę dziwne dźwięki. Pierwsza rzecz to taki dziwny dźwięk wydobywający się z przodu auta jakby wydech był nieszczelny (podobnie miałem kiedyś w tico zanim mi się rura kolektorowa urwała przez rdzę). Podejrzane jest jednak to, że słychać to tylko na "normalnych" użytkowych obrotach. Jak lekko naciskam pedał gazu jest cichutko i jak mocniej gazuję to też nic nie słychać.

Druga rzecz to metaliczny dźwięk, który uaktywnia się równo przy 120km/h. Jakby coś zaczynało drgać lub ocierać się o siebie. Jutro spróbuję to nagrać i jakoś tutaj umieścić. Jak mocno przygazuję na luzie to też słychać podobny dźwięk, znajomy powiedział, że to może być luźna osłona kolektora. Mam nadzieję, że to nie skrzynia, bo dlaczego akurat przy 120 miał zaczynać się taki "koncert" ?