Forum > ix35 EL

[ix35 EL] Ćwierkająca dmuchawa nawiewu

(1/1)

MrQ:
Witam ponownie,

Wraz z jesienią pojawił mi się dość nietypowy problem. Przy niskich obrotach wiatraka (1-2 kreski) z dmuchawy dochodzi takie jakby ćwierkanie. Jest to piskliwy dźwięk, przerywany (jakby w rytm szczotek po komutatorze???) wysokiej częstotliwości. Niby nie jest bardzo głośny, ale nie można go zignorować chociażby przez tą częstotliwość dźwieku. Nawet przez muzykę z radia się potrafi przebić.

Jako ciekawostka to ćwierkanie nasila się przy skręcie w lewo lub hamowaniu, tak jakby przeciążenia osiowe wentylatora wzmagały problem.

Spotkał się ktoś z czymś takim u siebie? Nie wiem czy to reklamować w ASO (samochód jeszcze na gwarancji), czy TTTM (ten typ tak ma)? :)

figur:
mam to samo w mojej I30, na przeglądzie przeczyścili wiatrak i zobaczymy co będzie. a dźwięk bardzo irytujący jest. głośniej świergotało przy przyspieszaniu lub hamowaniu.

Toms:
Tez tak mam szczególnie jak nie jest ani za zimno ani za ciepło czyli wentylator pracuje na najniższych obrotach w trybie auto, wystarczy włączyc manualnie na 3 -4 kreski i "świergot znika", Figur daj znać czy czyszczenie pomogło :)

MrQ:
22.01 jadę na reklamację stycznika świateł cofania i tego świergotania. Dam znać co z tego wyniknie.

@Toms - to samo u mnie...

[ Dodano: 2016-01-23, 20:16 ]
Dmuchawa została przeczyszczona i teraz jest cisza. Zobaczymy na jak długo :)

RaiiOlszt:
W serwisie sprawdzili i stwierdzili że nic nie ćwierka. Kazali obserwować. Można to fajnie nagrać wystarczy wyjąć filtr kabinowy i przez szczelinę wsunąć telefon.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej