Autor Wątek: [i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła  (Przeczytany 13307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Kwiecień 2016, 18:46:57 »
Ja mam wymienione na Valeo, mechanik poleca tą firmę i jej produkty. Co do jej pracy to się przyzwyczaiłem i nie mogę narzekać. Wkurza mnie wyczucie gazu w i30 ale ten typ tak ma :/

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Kwiecień 2016, 10:33:58 »
Daruj sobie te dylematy, ponieważ w każdym pudełku w środku znajdziesz valeo, więc po prostu bierz najtańsze.

Co do jakieś ogólnej teorii na temat "szarpania po wymianie sprzęgła na nieoryginalne" to ja nie wiem o co ludziom chodzi :P Jestem pół roku po wymianie, nic nie szarpie, wszystko jest w porządku i nie mam problemu z wyczuciem gazu. Szarpanie to ja miałem na zużytym, starym sprzęgle...

felkner

  • Gość
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Kwiecień 2016, 10:39:50 »

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Kwiecień 2016, 19:16:02 »
Jak w każdym pudełku znajdzie valeo, człowieku zastanów się co piszesz. Z resztą się zgodzę.

Offline adrianc90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Kwiecień 2016, 10:00:46 »
Normalnie w każdym pudełku będzie Valeo, bo to jedyna firma, która produkuje to sprzęgło. Czy Sachs, czy Luk, czy Valeo czy co innego zmienia się tylko cena i pudełko, części w środku są te same. Więc dylematy, które wybrać są zbędne.

Tak samo jest z rozrządami. Bosch, Ina, Ruville, Febi, Gates nie ważne w każdym pudełku napinacz Litens Canada i rolki przeważnie Iny, jedynie pasek może się różnić.

To jest normalne zjawisko w dzisiejszych czasach jeśli chodzi o części.

Tak więc spokojnie kolego bobekos, zapewniam cię człowieku, że zastanowiłem się co piszę i możesz mi zaufać.

karol0773

  • Gość
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Kwiecień 2016, 12:28:46 »
 

Dodano: 2016-04-20, 12:28
To jak bez różnicy to polecam valeo :) jest bardzo wytrzymałe, a cena to jakieś 600zl (tyle dałem dwa lata temu za nie)

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Lipiec 2016, 16:53:30 »
Witam forumowiczów, dodaje post bo nie mogę znaleźć odpowiedzi i liczę na was. Od początku 1 gorących dni tego roku słyszę do tej pory nie miły dla mnie dźwięk z mojego i30. Dzieje się to ciągle, co mnie wkurza na postoju itd. Mianowicie chodzi o wciskanie pedału sprzęgła i dźwięku który nagrałem swoim telefonem: View My Video Czy ktoś przerabiał ten temat...?

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Sierpień 2016, 09:36:59 »
witam :( - chyba mam to samo co adiszek z 1 postu :(
wczoraj zauważyłem że przy cofaniu (delikatnie pod górkę, na pół sprzęgle) z przodu było słychać dziwne odgłosy (jakby tarcie). Dzieje się to tylko na wstecznym. Gdy jadę do przodu biegi wchodzą cicho i sprzęgło działa idealnie. Jednak po wrzuceniu wstecznego i jechaniu na delikatnym sprzęgle słychać nieprzyjemny odgłos. Czy doszliście już do tego co powoduje te odgłosy ? co mam naprawić ? czy mam się tym nie przejmować i jeździć, chodź to wstyd aby samochód wydawał takie odgłosy przy cofaniu :( .  Auto ma przejechane 85.000 , jest 7 letnie, 1.6 benzyna.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Sierpień 2016, 18:03:17 »
Może łożysko oporowe jest do wymiany...

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sierpień 2016, 12:48:53 »
Acha, zapomniałem dopisać że nie zawsze te odgłosy występują. Wczoraj cofałem kilka razy i nic nie było słychać, a czasami przez cały dzień. Zgłoszę to w serwisie. Ciekawe co powiedzą.

Offline srbastek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 350
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopad 2016, 11:22:37 »
To jeszcze ja zadam pytanie.
Mam huczenie/tarcie/szum? ale tylko wtedy jak chcę hamować biegami, redukcja z większego na mniejszy i trwa to 1s jak puszczam sprzęgło (na półsprzęgle). Nie ma tego dźwięku za każdym razem, tylko co jakiś czas.

Offline yomaan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Listopad 2017, 04:39:57 »
Witam,

@sisimon, i co ciekawego powiedzieli ? :)

Czy komuś udało się ustalić skąd się biorą te odgłosy? Po przeczytaniu wątku ciężko ostatecznie się dowiedzieć a objawy są dość typowe.

Pozdrawiam

Offline bartheck

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: [i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Czerwiec 2021, 18:02:17 »
Proszę o odpowiedź mam identyczny problem buczenia na wstecznym czy konieczna jest wymiana sprzęgła?

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
Odp: [i30 FD] Dziwne odgłosy ze skrzyni biegów/sprzęgła
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwiec 2021, 10:51:54 »
Pewnie łożysko oporowe, to zależy jak wygląda sprzęgło po demontażu bo bez tego się nie obejdzie...