Autor Wątek: jakie opony :)  (Przeczytany 8427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kml

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Kwiecień 2009, 09:47:43 »
sztygar, u mnie na 14" 185/60 jeżdzie się dużo lepiej niż na 13"

sztygar

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Kwiecień 2009, 13:29:41 »
Cytat: "kml"
sztygar, u mnie na 14" 185/60 jeżdzie się dużo lepiej niż na 13"

A mógłbyś mi to jakoś opisać w czym owo "lepsze prowadzenie" się przejawia? Lepsza przyczepność na zakrętach, mniejsze drgania powyżej iluśtam km/h czy jeszcze coś innego?

kml

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Kwiecień 2009, 14:33:36 »
Cytat: "sztygar"
A mógłbyś mi to jakoś opisać w czym owo "lepsze prowadzenie" się przejawia? Lepsza przyczepność na zakrętach, mniejsze drgania powyżej iluśtam km/h czy jeszcze coś innego?


Dragania to wina luzów w zawieszeniu, niewyważonych kól i nic nie ma do wielkości. Na 185 14" samochód dużo lepiej i pewnie się prowadzi i można znacznie szybciej przejeżdzać zakręty. Po prostu 185 daje dużo więcej przyczepności. No i samochód dużo ładniej wygląda :)

Tigersoft

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Kwiecień 2009, 20:06:25 »
ja mam 205/50 R15 w scoupe i super sie jezdzi :)

kml

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Kwiecień 2009, 20:30:26 »
Cytat: "Tigersoft"
205/50 R15


Jak bym coś takiego do siebie zapodał to V-max by było 90 :mrgreen:

Tigersoft

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Kwiecień 2009, 21:05:00 »
nie przesadzaj, osiągnąłem na nich ponad 200 km/h :)

kml

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Kwiecień 2009, 21:42:43 »
Cytat: "Tigersoft"
nie przesadzaj, osiągnąłem na nich ponad 200 km/h :)


Licznikowo czy z nawigacją :))))) ? 185 to optimum dla accenta ale przy 205 to byłby dramat - mówię zupełnie powaznie.

Tigersoft

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Kwiecień 2009, 22:20:11 »
licznikowo, jeszcze nie miałem nawigacji :)
podejzewam ze 15 km/h trzeba odjąć na nawigacje :)

Cien

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Kwiecień 2009, 23:54:49 »
Ja poszedłem na komfort jazdy.
Ponieważ 80% to jazda w mieście po dziurach więc kupiłem 175/65/14 ;-)

xardas

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Kwiecień 2009, 13:59:08 »
Witam. Większość ludzi nie poleca dębicy i mówi że lepsza używka. No to co powiecie na to że dębica należy do amerykańskiej grupy goodyear. Kumpel (pracuje w zakładzie wulkanizacyjnym) był niedawno na takiej prezentacji w wawie. Powiedzieli tam tak że jedna opona produkowana w fabryce dębicy to totalna nowość, produkowana jest tylko tutaj a sprzedawana na cały świat. Nikt inny jej nie robi. To znaczy że technologia produkcji w fabryce w dębicy chyba nie jest zła. A sama opona w sobie nie musi być najgorsza.

Ja używam opon KUMHO, czyli firmy która np. często można spotkać w mazdach, mój braciak ma też tej firmy w swojej mazdziawie 6 i też jest zadowolony. Ciche i dobrze się trzymają drogi.

Cien

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Kwiecień 2009, 14:42:22 »
a ja zalozylem Semperit - nie narzekam :-)

kml

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Kwiecień 2009, 17:10:21 »
Cytat: "xardas"
To znaczy że technologia produkcji w fabryce w dębicy chyba nie jest zła. A sama opona w sobie nie musi być najgorsza.


Tylko poozostaje pytanie czy tą samą technologią robi się na Polskę i na świat. Ja miałem styczność z Vivo i Pasio i na pierwszych się BAŁEM jeździć a drugie były ciut lepsze ale poziom hałasu był taki, że myśłałem ze padły wszystkie łożyska w kołach.

Raz jeden w zyciu kupiłem używane opony i więcej tego nie zrobie ale dębicy wystrzegam się jak ognia.

Vex

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Kwiecień 2009, 17:45:06 »
Cytat: "xardas"
Witam. Większość ludzi nie poleca dębicy i mówi że lepsza używka. No to co powiecie na to że dębica należy do amerykańskiej grupy goodyear. Kumpel (pracuje w zakładzie wulkanizacyjnym) był niedawno na takiej prezentacji w wawie. Powiedzieli tam tak że jedna opona produkowana w fabryce dębicy to totalna nowość, produkowana jest tylko tutaj a sprzedawana na cały świat. Nikt inny jej nie robi. To znaczy że technologia produkcji w fabryce w dębicy chyba nie jest zła. A sama opona w sobie nie musi być najgorsza.


To znaczy tyle co nic. Rowniez uwazam ze nie ma sensu kupowac debicy bo dokladajac kilka zloty nieraz doslownie mozna kupic juz rozsadna opony klasy ekonomicznej. Co nie znaczy ze inne te naj naj najtansze opony sa dobre. Co jak co, ale uzywane opony to kiepski pomysl.

Tigersoft

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Kwiecień 2009, 18:01:34 »
kupowanie używek jest tylko na pozór ekonomiczne. w rzeczywistości więcej pieniądzy się traci na częstsze wymiany... guma jest stara i nawet jak bieżnik ładnie wygląda to opona szybciej się ściera... znacznie szybciej...

xardas

  • Gość
jakie opony :)
« Odpowiedź #44 dnia: 27 Kwiecień 2009, 19:10:24 »
Ja dębicy nie używam i nie namawiam do jej kupna (bo oszczędny przeważnie traci 2 razy tyle) ale napisałem co wiem...
Apropo używanych opon. Jak ktoś wcześniej wspomniał przecież ktoś je używał i z jakiegoś powodu wywalił, czy oddał itp.
Ludzie co jeździcie na używkach no to jak sobie wyobrażacie kupowanie wystrzelonych airbagów, używanych hamulców, czy pasów bezpieczeństwa ? Żeby kogoś taka oszczędność do grobu nie wpędziła. Lepiej wydać trochę więcej i mieć spokój i większą pewność że opona nie zawiedzie.