Autor Wątek: [Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3  (Przeczytany 16727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Styczeń 2017, 23:32:32 »
a może wart by było sprawdzić i wykluczyć. Bo może zle wyregulowane są zawory, albo wymiana pierścieni nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. jeżeli okaże się że wszystko jest ok to bym przetrzepał całą wiązkę kabli od cewek aż po komputer

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2017, 14:23:19 »
Kompresja równa na wszystkich cylindrach, po ok. 10,5-11.
Znajomy mechanik walczy z problemem nadal...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2017, 14:34:26 »

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2017, 19:05:08 »
a w jaki sposób to się w ogóle objawia? to wypadanie zapłonu jest co parę dni czy częściej? i czy to jest na zimnym silnik czy bez różnicy czy ciepły czy zimny

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Styczeń 2017, 16:25:19 »
Co do kompresji w różnych źrodłach widnieją różne dane. Mechanik pokazywał mi w dwóch programach,  że min. powinno być 10,5 - tyle około jest.

W tej chwili wczoraj zostały wsadzone nowe świece, jeszcze raz pozamieniane cewki oraz sprawdzone wiązki kabli,  tutaj kolejne dwie sugeste:

1). dziwne wygląda czujnik położenia wału - jakby był mechanicznie uszkodzony. Jutro ma przyjść nowy - wsadzi - zobaczymy.

2). jeśli to nie ten czujnik to może sterownik silnika?

Co do objawów:

Na zimnym po odpaleniu chodził ładnie przez około 2 minuty, następnie zaczyna się szarpanie, przerywanie i słychać, że gubi zapłony.

Jak się rozgrzeje to zaczyna check mrugać i słychać, jak odcina jeden cylinder.
Błąd jak zwykle P0301.

Jak skasuje błąd, a silnik jest dobrze rozgrzany to czasami nawet zdarzy mu się, że pracuje równo i trochę lepiej jedzie, ale przerywa nadal.

Co może być ciekawe - przez pierwsze dni jak wystąpił problem nie zapalał się check. Natomiast po zdjęciu klemu z aku i podłączeniu po chwili jakby się obudził - wtedy zacząć sypać błędem najpierw P0300, a potem P0303 a teraz tylko P0301.

Odpala czy zimny, czy ciepły bez problemu - od kopa, nie gaśnie.

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Styczeń 2017, 17:28:39 »
a może warto by było jeszcze sprawdzić przepływomierz i sonde lambda najlepiej obie przed katalizatorem. na innych forach mieli bardzo dziwne przypadki które odpowiadały za wypadanie zapłonu. całkiem możliwe że to przez czujnik położenia wału. szkoda kolego że nie mieszkasz trochę bliżej bo byśmy mogli po podmieniać części z mojego samochodu :-)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Styczeń 2017, 17:44:57 »
Cytat: "skywriter"
Co do kompresji w różnych źródłach widnieją różne dane. Mechanik pokazywał mi w dwóch programach,  że min. powinno być 10,5 - tyle około jest


Moje dane są z http://service.hyundai-motor.com/euro5/index.tiles

U Ciebie pewnie mierzyli na zimnym silniku i wtedy takie wyniki są prawdopodobne.  Wg. Hyundai prawidłowo pomiar ciśnienia sprężania powinno się wykonywać na silniku rozgrzanym do temperatury roboczej.

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Styczeń 2017, 22:21:08 »
Koledzy,  dzisiaj wyeliminowalem czujnik polozenia walu.
Dziwna sprawa - wczoraj mialem polowe stanu w zbiorniczku plynu of lubryfikacji dzisiaj na chwile przelaczylem na gas patrze przy wymianie czujnika w zbiorniczku pusto - magia?

Chodzi mi po glowie jeszcze wtrysk moze podaje za duzo also za malo.

[ Dodano: 2017-01-11, 14:25 ]
Wtrysk weliminowany, taki sam objaw na gazie i na benzynie. W tej chwili auto stoi u elektryka  od wczoraj - zobaczymy, co stwierdzi.

[ Dodano: 2017-01-12, 12:45 ]
Nie wiem czy to możliwe, ale nowa cewka okazała się uszkodzona. Wsadzona została kolejna i problem rozwiązany - masakra.

Offline angelos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Styczeń 2017, 15:40:20 »
Czesc, moze troche OT ale czy Twoj Grandeur stoi przy Petrazyckiego? Chetnie bym sie kiedys przejechal :)

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Styczeń 2017, 16:08:01 »
Tak ;-) Nie ma problemu.

Offline angelos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Styczeń 2017, 08:19:45 »
Tak myślałem. Bo to chyba jedyny w Krakowie. I muszę się przyznać, że przyglądałem mu się z bliska  :->. Jak będę w okolicy to sie odezwę na PW

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Styczeń 2017, 19:24:32 »
W Krakowie raczej nie widziałem drugiego Grandeura, jak coś to pisz - nie ma problemu.

Offline radost

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
Odp: [Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Grudzień 2020, 08:59:52 »
Pytanko o lokalizację cylindrów. Pojawia mi się sporadycznie wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Diagnozę chce zacząć od podmiany cewek. Pytanie jak liczy się kolejne cylindry 1-6 stojąc powiedzmy naprzeciw silnika? Który to 4?