Autor Wątek: [Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3  (Przeczytany 16727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« dnia: 01 Grudzień 2015, 15:55:15 »
witam wszystkich
A więc jak w temacie mam problem z wypadającym zapłonem na cylindrze 2 a objawia się to w taki sposób że co parę dni mam wypadanie zapłonu i wtedy samochód chodzi na 5 garów ale jak zgaszę na chwilę i ponownie odpalę to jest ok. wymieniłem świece na nowe (denso, platynowo-irydowe) ale nic to nie pomogło. pozamieniałem miejscami cewko-fajki, świece, wtryskiwacz benzyny, wtryskiwacz gazu, ale problem dalej jest na tym samym cylindrze.
może ktoś z was miał taki problem i wie gdzie szukać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudzień 2015, 18:56:01 »
Luz zaworów, ciśnienie sprężania (13.5 kg/cm²), uszczelka kolektora ssącego.

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudzień 2015, 19:40:22 »
pokrywę zaworową miałem ściągniętą ale jest tam regulacja płytkowa więc nic przy tym nie ruszałem. co do sprężania to też sprawdzałem na zimnym silniku
1 cylinder 11
2 cylinder 11.1
3 cylinder 10.1
4 cylinder 10.2
5 cylinder 11.5
6 cylinder 13
kolektor miałem ściągnięty i po sprawdzeniu go wizualnie wyglądał ok. na kolektorze są 3 uszczelki tak że je też zamieniłem miejscami dla pewności ale dalej jest wypadanie na drugim cylindrze.

skywriter

  • Gość
Wypadanie zapłonów P0303, auto lubi gasnąć
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2016, 11:20:41 »
Witajcie koledzy, pojawił się pewien problem z moim autkiem.
Od kilku miesięcy od czasu do czasu (na zimnym silniku) auto poszarpuje i zapala się CHECK, ale od razu gaśnie, zapamiętany błąd - P0303. Zmieniłem cewkę na trzecim cylindrze - przez chwilę było lepiej - teraz znowu to samo.

Do powyższego problemu dołączył kolejny - auto od kilku dni w czasie jazdy lubi zgasnąć...
Prześledziłem stare posty, ale żadnego tematu gdzie występują te dwa problemy jednocześnie nie znalazłem.

Na wtorek umówiłem się w ASO Hyundai na dogłębną diagnostykę - macie jakiś pomysł którą drogą iść?

Offline drobny

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2016, 10:43:35 »
Witajcie!
U mnie być może zaczyna się podobny problem... Na zimnym silniku przy odpalaniu przez 2 sekundy jest głośny terkot/gruchoty silnika. Raz też mi zgasł na ulicy...żadnych błedów nie wywala..  podejrzewałem luzy na zaworach. Zadzwoniłem do Aso powiedzieli mi że co prawda w książce jest wspomiane regulowanie zaworów ale nie robi się tego chyba że coś się mocnego dzieje to zamawia się szklanki i wymienia- trzeba rozebrać rozrząd itp.. droga sprawa... A CZy ktoś regulował zawory tak jak w książce napisano i ile to kosztowało? SKYwriter powiedz co powiedzieli w ASO?

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2016, 22:51:15 »
u mnie okazało się że jest uszkodzona uszczelka pod głowicą. po wymianie wszystko wróciło do normy. zobacz czy nie masz jakiś widocznych śladów oleju w układzie chłodzenia

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2016, 23:12:00 »
Coś może być na rzeczy bo w czasie produkcji TG wprowadzono inny rodzaj uszczelki pod głowicą (lewa i prawa). Nowy rodzaj jest metalowy. Prawdopodobnie poprzednie miały jakieś wady.  


rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopad 2016, 17:21:31 »
u mnie sie jeszcze okazało że była trochę przekrzywiona głowica i uszczelki wymieniałem od razu obie

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2016, 21:28:59 »
 

Dodano: 2016-12-28, 21:29
Koledzy opiszę Wam moją przygodę z autkiem.

Zaczęło się od błędu P0303, ale przy dokładniejszych oględzinach okazało się, że nagle zaczął brać olej, płyn chłodniczy zaczął ubywać. Po wyciągnięciu świec środek zarzygany - olej pakował do odmy - pierścienie na cylindrach zapieczone. Silnik był wyciągany - planowanie głowic, nowe pierścienie, gniazda, komplet wszystkich uszczelek i sprawdzenie bloku - taki średniej wielkości remont. Po tym wszystkim auto odzyskało moc i zaczęły się kolejne problemy:

1). układ napędowy - trzeba było regenerować obydwie półosie - w tej chwili jestem świeżo po rozwiązaniu tego problemu

2). po około 2 tygodniach od zrobienia silnika zaczęło się falowanie obrotów, przerywanie szczególnie na zimnych silniku, brak mocy przy obciążeniu pod górę i check engine: P0300 oraz P0301, P0303 - w przypadkowej kolejności, na zimnym silniku jest dość głośny. Problem występuje na benzynie oraz lpg - bez różnicy.

3). przy okazji zrobienia silnika znajomy mechanik wymienił np. pompę wody, sprawdził rozrząd, wymienił rozrusznik na nowy i wszystko co przy okazji warto sprawdzić przy silniku ze względu na utrudniony dostęp do np. rozrusznika.

Co Wy na to? Układ zapłonowy? Świecie wymieniłem, cewki zamieniałem miejscami na wiele różnych sposobów - łącznie z wymianą 2 sztuk na nowe.

Mechanik daje rękę uciąć, że silnik po remoncie żyleta - sugeruje kunę lub cewki...ogólnie zapłon.

Mam istny niefart z tym autem przez ostatnie 2 miesiące i czarne myśli chodzą po głowie...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2016, 21:59:10 »
Luzy zaworowe były sprawdzane?

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2016, 23:43:01 »
Tak,  były sprawdzane.

[ Dodano: 2016-12-29, 10:55 ]
Macie jakieś dodatkowe sugestie?
Czy górna wiązka kabli do cewek 12V jest identyczna z tą wiązką dolną? Co myślicie o tym, by podmienić je miejscami?

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Grudzień 2016, 23:29:42 »
w moim przypadku było tak że miałem pozamieniane miejscami wszystko co było możliwe: wtryskiwacze, cewki, świece a błąd zawsze był na tym samym cylindrze, okazało się że to uszczelka pod głowicą, po remoncie wszystko wróciło do normy. w twoim przypadku może być spartolona robota albo coś z tymi wiązkami. błędy wskazują na to że problem jest na głowicy przy szybie więc żeby co kolwiek zrobić trzeba ściągnąć kolektor ssący. a może jakaś nie szczelność w kolektorze

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień 2016, 11:52:48 »
Rozbebeszałem górę kilka razy, także osobiście. Na tą chwilę błędy są tylko na pierwszym i trzecim cylindrze - powtarzają się. Patrzyłem w gniazdo świec - jest czysto, sucho. Przy uszczelce mocno by chyba kopcił na biało i płyn by znikał? To się nie dzieje u mnie.
Przy deszczowej pogodzie problem się nasila.

rafus36

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Grudzień 2016, 15:21:19 »
a cisnienie na cylindrach było sprawdzane?

skywriter

  • Gość
[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Grudzień 2016, 17:53:05 »
Po naprawie kompresja nie była sprawdzana.