Forum > Matrix / ix20

[ix20] Klocki i tarcze hamulcowe

<< < (2/5) > >>

cepcio:
Witajcie, jeżeli chodzi o zamienniki, polecane w 3 ASO do IX20 jako zamienniki są tarcze i klocki firmy TEXTAR. Są one montowane fabrycznie u wielu producentów samochodów w Europie (70%) - na pierwszy montaż


Zamienniki:

PRZÓD:

Tarcze PRO - TEXTAR 92133903 - cena ok. 180 zł za sztukę
Klocki TEXTAR 2518701 - cena ok. 180 zł za komplet na oś

TYŁ:

Tarcze PRO - TEXTAR 92226103 - cena ok. 148 zł za sztukę
Klocki TEXTAR 2494901 - cena ok. 148 zł za komplet na oś

kri$:
Na aledrogo komplety klocków TEXTAR na oś, kosztują 95 zł tył i 104 zł na przód.
Dlatego na wymianę wybrać się ze swoimi częściami. Albo samemu wymienić.

cepcio:
Jak najbardziej, tyle że są w ofercie 2 rodzaje z oferty TEXTAR - te tańsze maja inny numer OE niz producenta, więc nie są w pełni kompatybilne. Różnią się grubością i szerokością.

kri$:
Fakt, ale wciąż są one tańsze jak w serwisie.
Ale te najtańsze, są niewiele większe i grubsze :)

rekin323i:
 

Dodano: 2016-04-08, 14:24
Witajcie po przerwie  :-)

Jestem po wymianie przy przebiegu 38tkm/3,5roku klocki + tarcze tył na TEXTAR-a osobiście polecam zestaw, ( z dość prozaicznej przyczyny auto w okresie zimowym robi 700-1400km i miałem dość mocne wżery rdzy na tarczach nić nie pomogło ostre hamowanie lub przetaczanie.

PYTANKO TECHNICZNE.
Czy ktoś z posiadaczy ix20 miał wymieniane zaciski hamulcowe tylne???
nie dotyczy linki do ręcznego bo miałem akcje serwisową ale po moje uważam ze trzeba smarować co 5-8 tkm a wiadomo ze żaden serwis ASO nie robi tego przy przeglądzie, i układ po prostu lubi się zapiekać lub muszę jeździć co 3-4dni autem bo niczym panna na wydaniu nie lubi przestóju ok 14-20dni dlaczego stop metalu na  oryginalnej tarczy Hyundaia lub rudego :shock:


Co ciekawe przód trzyma parametry wiec spokojnie polata do 43-45tkm.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej