Autor Wątek: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe  (Przeczytany 13473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rekin323i

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Kwiecień 2016, 09:17:43 »
Cytat: "Maolma"
Witaj Rekinie po dłuuugiej przerwie, miło Cię przeczytać  


Z całą przyjemnością po mojej stronie  :-)
Wracając do tematu powiem tak mój koszt Textar 2tarcze+klock+ roobcizna = 600zł  czyli zdecydowanie taniej niż Aso ( średni dystans na klockach to min. 55-60tkm, pamiętając o słynnej akcji serwisowej na zacisk hamulca ręcznego powodował nie odpuszczanie klocka po obu stronach i grzanie felgi niczym w maluchu) :shock:

Wydaje mi się ze twój przebieg jest bliższy 30000km? wiec wymiana za prawie dwa lata, co nie daje mi spokoju ze TAK prosta czynność serwisowa czyli oczyszczenie zacisku tył co 2gi przegląd nie występuje w żadnym Aso chyba ze ktoś zgłasza problem to wtedy przesmarują prowadnice.
Choć z drugiej strony  serwisujemy w bardzo dobrym i przyjaznym serwisie, wiesz co mam na myśli ;-)  a cenny mają ciut wysokie choć zawsze można pogadać o rabacie obstawiam -10% na całość jak coś to polecę mojego mechanika.

ps. zawsze mam w pamięci ze dwa białe ix20 po naszej stronie Wisły to 50% szansy na spotkanie.

Offline Maolma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 106
[ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Kwiecień 2016, 21:21:47 »
Rekinie, przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale coś się pokręciło i nie widziałam Twojej odpowiedzi. Dzięki :-) Powiedzieli, że wymiana tyłu tuż tuż za jakieś 2 tyś km, bo po 3 latach( i 32 tyś )km klocki zużyte zostały w 2/3. trochę duże to zużycie stwierdzili, bo ja przecież prawie wcale nie hamuję ;-) . 1000PLN za sam tył to ciut drogo, mógłbyś mi dać namiary na Twojego speca? Z góry dziękuję.

PS. Jest trzeci biały :-(  - zaparkował pod moim domem, to była kobieta:-)
Pozdrawiam serdecznie

Offline rekin323i

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 57
[ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwiec 2016, 13:11:42 »
Hej Forumowicze,

Nie udało się przejechać więcej niż 45000km na klockach z przodu wiec z wynikem prawie 44000km melduję sie w warsztacie mojego znajomego  :-)
Wybrałem Textar 23891 cena standartowa ok 170zł wiadomo każdy ma znajomych lub zniżkę wyszło 128zł teraz prozaiczna rzecz czyli wymiana wybrałem wariant droższy czyli zrobie to sam pod okiem mechanika  :-D poki człowiek młody to się nauczy jak nie za pierwszym razem to do 3razy sztuka a zawsze zostaje satysfakcja ze robiło się czynność serwisową przy swoim aucie.
- każdy powie szkoda mi tych 40-50zł, wcale nie wyjdzie cena podobna bo za czas podnośnika kosztuje + dobra butelka dla mechanika.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 74
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lipiec 2020, 12:09:30 »
Odświeżę temat. Zmieniłem tarcze i klocki przód i tył na takie z firmy ATE. Niestety po dotarciu nieco piszczą. Smarowanie krawędzi styku klocków z zaciskiem i lekkie spiłowanie krawędzi klocków pomogło tylko trochę. Wygląda na to, że piszczą zarówno z przodu, jak i z tyłu. Klocki nie są jakieś specjalnie twarde co stwierdziłem za pomocą pilnika. Czy ktoś ma jakąś radę ? Może zmienić klocki na inne ? Ale jakie ?

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 336
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Lipiec 2020, 08:43:28 »
Ja wymieniałem w zeszłym roku na klocki z firmy TWR, żadnych niepokojących odgłosów nie mam.

Offline Obiboc

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Marzec 2021, 13:54:08 »
W swoim mam zamontowane z tyłu tarcze i klocki Zimmerman założone przy ok 40 tys km ( tańsze niż oryginała ale na 100% lepsze)  z przodu nacinane i nawiercane MIKODY klocki nie pamiętam. założone z 2 tygodnie temu przy przebiegu 58 tys.km. Ogólnie układ hamulcowy tego bolidu jest troszkę nie teges. Wymiar tarcz ok ale nasi żółci przyjaciele chyba zbyt ciasno spasowali elementy i każde najmniejsze zabrudzenie powoduje utrudnione przesuwanie się klocków w jarzmie a z czasem ich blokowanie, skutkuje to wysokim zużyciem paliwa i przyspieszonym tarcz i klocków. W samochodach o zdecydowanie większej mocy i ciężarze,  tarcze i klocki wytrzymują dłużej. Mam do porównania S-MAxa 1700 kg masy i 180 koni z których korzystam bardzo ochoczo, przednie tarcze wytrzymały 70 tys. a tylne mam jeszcze od poprzedniego właściciela teraz auto ma 250 tys km przebiegu kupowałem gdy miał 180 tys.

Offline Dzius

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 74
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Kwiecień 2021, 16:07:54 »
Zmieniłem tarcze i klocki przód i tył na takie z firmy ATE. Niestety po dotarciu nieco piszczą.
We wrześniu wsadziłem polskie klocki Tomex. Aby weszły w zaciski wraz z blaszkami musiałem trochę przypiłować krawędzie. Za to wielką zaletą jest to, że nie piszczą z tarczami ATE.

Offline ptica222

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Sierpień 2021, 21:38:35 »
Po wymianie klocków zaświeciła się kontrolka ESC , jak ten błąd usunąc ?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Sierpień 2021, 05:50:33 »
Może wymieniacz uszkodził czujnik ABS?

Offline Gutek699

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [ix20] Klocki i tarcze hamulcowe
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Wrzesień 2023, 13:33:23 »
Wymieniałem ostatnio klocki z przodu - TEXTAR 2518701. Wymiana prosta, wszystko pasuje, polecam te klocki nic nie piszczy, w zestawie są też nowe blaszki.