Autor Wątek: [Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem  (Przeczytany 14432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marianek835

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Listopad 2015, 10:36:11 »
A zna ktoś procedurę kodowania pilota w tym modelu?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

Offline marianek835

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad 2015, 22:00:18 »
Hmm, a jakieś inne możliwości? Trochę mam dosyć zabawy z tym kabelkiem, po mojej poprzedniej Sonacie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Grudzień 2015, 21:49:58 »
Warsztat z GDS lub ASO.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń 2016, 21:10:19 »
I znowu pojawił się problem z centralnym, po otwarciu z pilota, jak otwiera się przód pasażera, to nie otwiera się  na krzyż tył i na odwrót. Wyczytałem w sieci, chyba na forum Hyundai cabrio że trzeba ponownie skalibrować pilot i teraz pytanie, czy ktoś z Was już próbował poniższej kombinacji, czy Sonata ma podobnie jak cabrio?


1 Wejść do auta, zamknąć wszystkie drzwi pilotem
2 Włożyć kluczyk do stacyjki i przekręcić w pierwszą pozycję
3 Nacisnąć na pilocie przycisk otwarcia drzwi, w tym momencie powinny mrugnąć kontrolki kierunkowskazów, odczekać 5 sekund i pilot jest skalibrowany.

Zukero87

  • Gość
[Sonata NF] Zamek drzwi - jak sie do niego dostać ?2.4b z 20
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Czerwiec 2016, 00:00:32 »
Witam,
Mam problem z centralnym zamkiem w prawych przednich drzwiach. Nie działa ani z pilota oryginalnego, ani z przełącznika w drzwiach. Po zakupie nie bylo problemów, ale z czasem zdarzało mu się nie zadziałać, a teraz już calkiem nie współpracuje. Widać małe drgania przy klamce jakby chciał zadziałać ale nie może. Chciałem go sprawdzić i przeczyścić może by pomogło. Trudno znaleźć używkę na allegro ale mi się udało ja właśnie zakupić (nowy zamek to koszt ok. 700zł w jednym ze sklepów w Rzeszowie).
Przy próbie dostania się do niego odkręciłem wszystkie widoczne śrubki, aby zdjąć stalową, srebną osłonę pod tapicerką drzwi, ale coś trzymało ją jeszcze. Może ktoś z forumowiczów już ją rozbierał i może poradzić jak się za nią zabrać? bo szczerze ja odpuściłem, aby niczego nie nie wyłamać. Poniżej zdjęcie do jakiego stanu doszedłem...

Offline Kacper280

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Czerwiec 2016, 06:36:19 »
Hej,
Kiedyś wymieniałem, na pewno trzeba ściągnąć gumowe osłony (oznaczone czerwoną kreską 1107) opuścić szybę (żeby śruby się ukazały w tych otworach) odkręcić szybę i tak opuścić mechanizm, żeby odeszła metalowa osłona.
Coś koło tego,pewnie mnie ktoś poprawi, wieczorem mogę podesłać screeny z hyundai shop manuals (poszukaj na necie).
Pozdro.

danielak1989

  • Gość
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Czerwiec 2016, 13:00:18 »
przerabiałem temat w tym roku.

Kup oryginalna nową część , ja kupiłem z KORAPS (Korea)
http://www.koraps.com/shop/item.php?it_id=449082

cena 49.90$ = 200 zł
+ do wyboru transport:
zwykły (poczta polska) 60 zł
EMS 160 zł
lub UPS 212 zł

Ja wziąłem zwykły (około 3tyg czekania)
ale gdzie mi sie tam śpieszyło :P


Tak czy inaczej masz nowe i pewne,

bo używki nie polecam bo to fabryczne wady z czasem zębatka w siłownikach się psuje i raz otwiera/zamyka raz nie.
Mi w zimę zawsze otwierało ale już jak było ciepło to czasami.



P.S. osobiście nie wymieniałem, lecz mechanik mi mówił ze szybę musiał odkręcać by się dostać do siłownika,

Zukero87

  • Gość
[Sonata NF] Problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Czerwiec 2016, 00:48:27 »
Oto krótki poradnik jak samemu wymienic niedziałający zamek centralnego zamka w Sonacie NF.

1. Ściągamy tapicerkę drzwi. Kilka widocznych śrub i kilka zamaskowanych jak np. w klamce. Demontujemy trójkącik przy lusterku, montowany na zatrzaskach, najlepiej śrubokrętem podważyć następnie od dołu ciągniemy by wypiąć z zatrzasków.
2. Odkręcamy kolejne śruby i klamkę wew. od drzwi.
3. Opuszczamy szybę tak o około 5cm aż pod zaślepkami zobaczymy śruby do mocowania szyby. Luzujemy je i dzięki temu możemy unieść ręcznie szybę do góry(nie opadnie).
4. Odczepiamy linki od klamki.
5. Przepychamy gumowe osłonki od linek do środka.
6. Odklejamy srebną blachę od drzwi i podnosimy ją do góry, ponieważ na dole jest wsunięta w elementy drzwi.
7. Wysuwamy linki ze srebnej blachy oraz odpinamy elektrykę od zamka (trzeba nacisnąć srebny stalowy pręcik przy kostce) . I mamy dostęp w końcu do zamka od środka co widać na zdjęciu.
8. Następnym krokiem jest demontaż klamki zewnętrznej od drzwi. Pod zaślepką z boku drzwi jest śruba mocująca mniejszy jej element.
9. Następnie trzeba popchać od środka drzwi mechanizm klamki tak jakbyśmy chcieli ją otworzyć i wysunąć większy element (troszkę siły trzeba przyłożyć).
10. Odkręcamy śruby od strony klamki zewnętrznej, 3 śruby od boku drzwi, które trzymają zamek.
11. Plastik, który trzyma zamek, trzeba lekko rozgiąć i schodzi z mocowania.
12. Demontujemy linkę do klamki oraz plastikowe elementy trzymające zamek.

W taki oto sposób mamy zamek drzwi już nie w drzwiach, a w ręce. Montaż nowego zamka przebiega w odwrotnej kolejności.
W wymianie pomogła pomoc użytkownika Kacper280.

Podsumowanie. U mnie koszt zamka używanego z przesyłką ze znanego portalu akcyjnego wyniósł mnie 170zł ( koszt nowego to około 700zł) i działa jak należy. Jako, że robiłem to pierwszy raz całość zeszła mi niecałe dwie godziny, z kumplem przy piwku.

Moskal1

  • Gość
SONATA NF zamek drzwi przednich
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Lipiec 2016, 18:19:44 »
Witam!
Kolejny raz zwracam się z uprzejmą prośbą do Kolegi Kosmos   :-D
Temat wałkowany w poprzednich postach na forum ale niestety nie udało mi się wyłapać potrzebnych informacji.
Wyłamały się lub jak kto woli wytarły się zęby w sterowniku centralnego zamka drzwi przednie lewe. Zakup na allegro jest utrudniony dana część po prostu jak tylko się pojawi to od razu znika. Pewnikiem to jakaś bolączka tegoż modelu.
Proszę o informacje od Forumowych Kolegów czy ktoś z Was naprawił wymienił te zębatki lub zna zakład który to robi???
Proszę o numer katalogowy części co ułatwi mi jak sądzę zakup lup podesłanie linku gdzie dany element mogę nabyć. Znalazłem linka w poprzednich postach na zakup w USA ale się nie otwiera...
Model Sonata NF rok prod. 2005 sedan 2.4benz.
Dziękuje z góry za pomoc.
Pozdrawiam Forumowych wyjadaczy :lol: