Autor Wątek: [i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód  (Przeczytany 13324 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Marzec 2018, 19:39:07 »
Niezła sumka, mam nadzieje, że mnie nie będzie czekać wymiana. Chociaż kto wie :)

lucianin

  • Gość
[i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód
« Odpowiedź #31 dnia: 20 Marzec 2018, 19:55:20 »
Niestety , pozniej doszla mi chlodnica ktora sie rozszczelnila ;/ Aktualnie wystawilem autko na sprzedaz , stwierdzilem ze nie bede ryzykowal ze cos znowu sie wyrypie , puki co auto jest w perfekcyjnym stanie tak stwierdzil kierownik w moim ASO :) Wiec moze to dobry czas na sprzedaz :P

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Marzec 2018, 07:08:38 »
Sorki, że może niedokładnie w ten temat ale jak zlewałem problem z 1 czy 2 (biegi) to teraz zaczyna mnie to drażnić. Na zimnym jest tragedia i miałem już sytuację, że na światłach 1 musiałem pare razy wrzucać bo nie chciała wejśc. Z tego co czytałem to wiekszość ludzi to zgłaszała do ASO. Jeszcze mam gwarancje to też z tym uderzać i zaczać ich meczyc? Innych objawów nie widze. Samochod nie "skacze przy ruszaniu". Jedyne co to drażni mnie też dźwięk skrzyni przy zmianie biegów. Jak mam otwarte okno i wrzucam 1 to bardzo głośno to słychać. Powiedzcie czy to może też coś byc nie tak czy tylko ja już jestem przewrażliwiony?

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Marzec 2018, 08:15:50 »
zdecydowanie powinieneś to zgłosić jako usterkę .Moja i40 ma 240000 przebiegu a biegu wchodzą jak w masło .Nie czekaj az ci się skończy gwarancja bo napewno samo nie przejdzie

lucianin

  • Gość
[i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Marzec 2018, 12:33:02 »
Alfred, Jak masz gwarancje to wal chlopie czym predzej do ASO nie czekaj, na dluzsza mete sie to nie oplaci. Ja nie mialem tej opcji i mnie pociaglo :(

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i40 VF] usterka sprzęgła - trzęsący się samochód
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Maj 2019, 21:52:34 »
Hyundai i40 1.6 benzyna.
Mam problem ze sprzęgłem. Jak jadę biegi wchodzą normalnie tak jak powinny ale czasami pojawia sie blokada nie mogę wrzucic żadnego biegu. Strasznie ciężko    chodzi wajcha od skrzyni biegów praktycznie nie da sie jej wcisnąć w dany bieg. Zaznacze ze nie ma zgrzytów a po kilkukrotnym wciśnięciu sprzęgła problem mija. Dziwie się bo rok temu wymieniałem kpl. sprzegło na orginał. Tylko wtedy ewidentnie sprzegło chaczyło na wstecznym i czasem na 1 . Zastanawiam sie w czym jest problem , zaznacze też że od tygodnia silnik zaczołł lekko drgac , jest to wyczuwalne nawet na pedale sprzęgła gdy jest w położeniu neutrlanym (problem z drganiami prawdopodobnie jest poduszka silnika wyrobiona). Czy to może być wina samego wysprzeglika ? Dziwna sprawa bo zrobiłem dopiero 20kkm na nowym sprzęgle.I czy to możliwe że drgania  silnika mogę wpływac na prace sprzęgła ?
Po dluższej jezdzie zauwarzyłem  ze problem ten sie powtarza kiedy chce nie ma reguły , dziwne bo raz chodzi dobrze raz blokuje wrzucenie biegu i musze 2 czasami 3 razy wcisnąc sprzęgło zeby chodziło normalnie . Co mogło się znowu zepuć bo wątpie że całe sprzęgło ?  Czy pompka sprzęgla moze powodowac takie objawy ?