Autor Wątek: [Santa Fe SM] Ogrzewanie  (Przeczytany 12706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vernik

  • Gość
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Listopad 2016, 13:39:09 »
Przewody przy samej grodzi są zimne.

Goldi_Cz-wa

  • Gość
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Listopad 2016, 18:12:48 »
jak oba są zimne to masz zapowietrzony układ. Zrobił się czop z powietrza i nie puszcza płynu na nagrzewnice. Zlej płyn ( przy okazji zalejesz świeży ) Zalej, ogrzewanie na maksa i niech silnik pracuje... jednocześnie kontroluj poziom płynu i w miarę potrzeby uzupełnij

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Czerwiec 2017, 20:40:33 »
Mnie również dotknął problem ogrzewania, a właściwie jego niedostatecznej mocy :-/ . Otóż w trakcie jazdy z wylotów leci co najwyżej ciepłe powietrze, a przy wolnych obrotach najwyżej letnie. Wraz ze wzrostem obrotów temperatura owego powietrza trochę rośnie, ale zimą bywało w kabinie chłodno. Wąż doprowadzający płyn do nagrzewnicy jest gorący, powrotny ledwo ciepły. Silniczki działają bez zarzutu,tzn. pracują przy zmianie ustawień. Ostatnio zauważyłem podczas jazdy, przy wyższych obrotach, że zwiększając zadaną temperaturę na panelu klimy (automatyczna klima), powietrze wylatuje coraz cieplejsze. Macie jakieś pomysły?

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Czerwiec 2017, 22:22:30 »
Trzeba odkamienić nagrzewnicę - ja to zrobiłem w ten sposób, że odpiąłem przewody do nagrzewnicy, przedmuchałem ją kompresorem, przepłukałem pod ciśnieniem "pod włos", potem znowu wydmuchałem wodę, zalałem nagrzewnicę odkamieniaczem, zostawiłem, żeby zadziałał, potem znowu przepłukałem w dwie strony, znowu przedmuchałem, znowu odkamieniacz, solidne płukanie w obie strony - aż szła czyściutka woda, przedmuchanie, zalanie czystym płynem, wpięcie do układu, odpowietrzenie i leci gorące powietrze.

Jeżeli to nie pomoże - pozostaje wymiana nagrzewnicy - ale jest to związane ze zrzuceniem dechy itd.

Offline crazykoko

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Sierpień 2018, 14:30:26 »
Odgrzeje kotleta.

Miałby ktoś zdjęcie, gdzie dokładnie znajduje się nagrzewnica w silniku 2.4
Chyba też czeka mnie czyszczenie, ale kompletnie nie wiem gdzie zacząć jej szukać. Ewentualnie gdzie są te węże, które należy odpiąć.

Offline Mariusz1606

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Grudzień 2019, 12:15:19 »
Dobra podłączam się do tematu.... marznę

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Grudzień 2019, 04:44:53 »
Zatkana nagrzewnica, może pomóc czyszczenie.

1. Odpięcie węży nagrzewnicy i wypłukanie jej "w lewo" silnym strumieniem wody - albo wąż pod wysokim ciśnieniem, albo rozsądnie ustawiony karcher.
2. Wydmuchanie wody z nagrzewnicy, zalanie środkiem rozpuszczającym kamień kotłowy - może to być nawet ocet, lub płukanka dedykowana - czekamy kilkanaście minut.
3. Ponownie płuczemy "w lewo" i zgodnie z kierunkiem przepływu - kilka razy naprzemiennie. Powtarzamy punkt 2.
4. Po uzyskaniu w krokach 2-3 czystej wody na wypływie - przy płukaniu w obie strony - wydmuchujemy kompresorem wodę z nagrzewnicy, zalewamy ją płynem (nie będzie niepotrzebnie zapowietrzony układ), podłączamy węże i mamy albo odetkaną i sprawną nagrzewnicę, albo wiedzę o tym, że trzeba ją wymienić.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: [Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Grudzień 2020, 12:39:45 »
Niestety, zostałem zmuszony do wymiany nagrzewnicy w moim Santku. Płukania i wstawienie dodatkowej pompy na obiegu nagrzewnicy pomagało tylko na chwilę. Czynność niezbyt skomplikowana, choć czasochłonna-ok. 10h, mnóstwo rozkręcania i później skręcania, lecz po wymianie grzeje jak diabli. Gdyby ktoś miał jakieś pytania w tej sprawie, to chętnie pomogę doświadczeniem z tej operacji i podpowiem, na co głównie zwrócić baczną uwagę, aby nie połamać plastików, co niestety mnie się przydarzyło.

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: [Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Grudzień 2020, 15:37:07 »
Panowie na tym forum gość podał ten link jak przyjdzie wiosna sam to zrobię teraz nie będę się z tym bawił, a jak ktoś woli pół auta rozbierać nikt mu tego nie zabroni. Natomiast Hyundai nie jest Fiatem ale po kilku latach robi się syf w każdej instalacji.

Offline wydminianin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: [Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Grudzień 2020, 18:55:18 »
Ten specyfik działa,a jakże, tyle, że krótko. Używałem tego dwukrotnie, pomagało tak na jakieś 3 miesiące. Mam nadzieję, że teraz dłużej będę cieszył się ciepłem z nawiewów 😀

Offline ziutoon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [Santa Fe SM] Ogrzewanie
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Styczeń 2021, 23:02:49 »
Ja mam wręcz odwrotny problem. Ogrzewanie działa aż za dobrze.
Mam wersję z climatronic i wydaje mi się że coś jest nie tak z temperaturą.
Auto bardzo szybko się nagrzewa i już po 3-4 min leci ciepłe powietrze z nawiewów. Jednak po pełnym rozgrzaniu przy ustawieniu np  na panelu 22 stopni leci bardzo gorące powietrze i po chwili w samochodzie robi się sauna.
Względnie optymalna temperatura powietrza jest przy ustawieniu temp na 18-19 stopni. Powyżej takich ustawień w aucie robi się bardzo gorąco.
Temperatura silnika nie przekracza 90 stopni. Czy to normalne?
Mam odłączony kompresor klimatyzacji (nie napędza go pasek) bo rozsypało się sprzęgło i brak jest koła pasowego.