Autor Wątek: [i40 VF] Czujniki parkowania  (Przeczytany 47580 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wifon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #150 dnia: 08 Luty 2022, 09:58:07 »
W aso ceny kosmos życzą sobie po około 800 zł za czujnik .Ja mam wersję z automatycznym parkowaniem ale tam rożnica jest tylko taka że skrajne czujniki sa inne.Miałem podobne problemy do Was, czujniki kupowałem nowe na allegro niby oryginalne ale raczej nie sądzę.Póki co działaja bez zarzutów ,placiłem po sto pare zlotych .Ważne żeby numer się zgadzał, patrzcie też na końcówkę czyli kod lakieru ,trzy ostatnie litery.Niby biały to biały ale sprzedajacy wysłał z innym kodem i widać różnicę.

Offline DawidDawid87

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #151 dnia: 28 Wrzesień 2022, 18:31:46 »
Witam!

Mam problem z prawym przednim czujnikiem parkowania (jak na foto) a mianowicie gdy wrzucam wsteczny i powoli manewruje to on piszczy i miga. Muszę go dopiero ręcznie wyłączać przyciskiem P obok hamulca ręcznego. Wiem że jak było ciepło to przez chwile nie było tego problemu i wrócił ponownie. Pytanie czy to nie problem wilgoci itp.? A tak w ogóle niektóre modele ponoć mają po 6 czujników a mój ma 4 (dwa środkowe i dwa boczne). Czy w takim przypadku by dojść do czujnika trzeba ściągać zderzak czy można przez nadkole?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #152 dnia: 03 Październik 2022, 12:13:10 »
spokojnie przez nadkole. odkręcasz zderzak od nadkola  i się spokojnie tam dostaniesz. ja tak robiłem u siebie

Offline Okcam4991

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #153 dnia: 25 Październik 2022, 11:12:59 »
Moze ktos mi pomoze 🙂 w moim hyundaiu problem jest taki, ze czujniki przestaly calkowicie dzialac i co gorsze problem jest z lokalizowaniem tego co sie stalo. Dwoch diagnostow probowalo to sprawdzic wgl nie nawiazali polaczenia z tym calym modulem pomocy przy parkowaniu. Od czego wiec teraz zaczac? Co szukac? ASO mam daleko, w ostatecznosci skorzystam.

Offline szyby1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Listopad 2022, 20:54:28 »
Witam.Jak najszybciej dobrać się do czujników z przodu i tyłu żeby zobaczyć co jest nie tak, bo raz działają a raz piszczą .Cześciej tył piszczy niż przód. Co może być przyczyną, mi się wydaje że okablowanie się kończy i czasami działają a chyba same czujki są dobre?Jeżeli ktoś taki temat przerabiał to niech napisze ,wrzuci jakieś fotki.Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Offline awj1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #155 dnia: 05 Grudzień 2022, 13:35:12 »

Czy wymiana czujnika cofania to tylko kwestia wypięcia starego i podpięcia nowego czujnika? Tylny środkowo-prawy czujnik. Diagnoza z aso. Chcieli 800zł za wymianę. Czujnik mam drugi oryginalny.

Offline awj1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #156 dnia: 20 Grudzień 2022, 12:34:04 »
Jak kupowałem i40 to nie działały tylne czujniki parkowania. Auto bez asystenta. Mam nawet wydruk z ASO że środkowy prawy jest walnięty. Byłem teraz u swoich magików i po podpięciu do kompa okazało się że 2 środkowe. Czujniki kupiłem oryginalne i dalej nie działa cały tył. Teraz komp nie wywala żadnych błędów. Wcześniej gdy wrzuciłem wsteczny to pojawiały się wszystkie kreski na wyświetlaczu czyli nie widział przeszkody. Teraz po wymianie czujników pokazują się z tyłu wszędzie po 1 kresce czyli widzi przeszkody których nie ma. Poza tym cały czas piszczy ale to wina tych niewidzianych przeszkód.

Ktoś, coś?

Offline fursiak

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Styczeń 2023, 08:04:32 »
Też miałem z tym przeboje.
Najpierw był uszkodzony lewy środkowy tylni. Po wymianie w ASO mija kilka dni i znowu to samo. Tym razem prawy. Mechanik w ASO mówił ze jak jeden strzeli to trzeba się liczyć ze kolejne też w niedługim czasie padną.

Tak u mnie to wyglądało:



Offline awj1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #158 dnia: 19 Luty 2023, 20:05:41 »
Udało mi się (jak na razie opanować czujniki z tyłu). Niby były padnięte dwa środkowe ale jak nie wymieniłem okazało się kolejny lewy skrajny a potem ostatni, prawy skrajny. Moim zdaniem skrajne działały bo wysyłały sygnał. Sytuacja była taka. Środkowe były chińskie i a skrajne oryginalne. Była dziwna sytuacja, nica auto nie widziało z tyłu. Nie wiedziałem już co mam robić bo czujniki działały i pikały. Jednak gdy kolega zasłonił skrajny lewy czujniki zaczęły działać poprawnie. Noż qrwa miand fuck. Dobra wymieniliśmy lewy skrajny. Ale znowu nic nie działa. Zasłonił prawy skrajny znów wszystko działa. Wymieniliśmy ostatni. I.... czujniki ożyły. Mimo że skrajne są sprawne musiałem je wymienić na chińskie. Wniosek taki że jak ktoś wymienia czujniki na chińskie to musi wymienić cały komplet. Z przodu muszę wymienić prawy skrajny i mam jestem przekonany że któryś ze skrajnych tylnych będzie działał.
Może chińskie czujniki mają inną, minimalnie inną rezystancję i nie współpracują z oryginalnymi. Połączenie jest chyba szeregowe więc z dlatego mogą być takie cyrki.