Autor Wątek: Tucson 2,0CRDI silnik kręci tylko do 3 tyś. obrotów  (Przeczytany 11422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tucson 2,0CRDI silnik kręci tylko do 3 tyś. obrotów
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Październik 2015, 19:36:40 »
No tak Hyundai to nie VAG  :-D i jeszcze takie kwiatki wychodzą.

andrzej351

  • Gość
Tucson 2,0CRDI silnik kręci tylko do 3 tyś. obrotów
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Październik 2015, 20:20:24 »
problem rozwiązany!!!
zamontowałem dziś swoją przepustnicę która wróciła z regeneracji.
po montażu przed uruchomieniem silnika wykasowałem błędy,odpaliłem silnik i wreszcie wszystko normalnie  :-) .silnik prawidłowo się wkręca a check engine odszedł w niepamięć.
po jeździe próbnej odniosłem wrażenie że samochód lepiej się zbiera,myślę że jest to zasługa wyczyszczonego przy okazji kolektora ssącego no i oczywiście zregenerowanej przepustnicy.

muszę jeszcze zamontować z powrotem przysłonkę EGR bo wróciło poszarpywanie na niższych biegach podczas wolnej jazdy.

walduso

  • Gość
Re: Tucson 2,0CRDI silnik kręci tylko do 3 tyś. obrotów
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Październik 2016, 21:13:20 »
Z tego co wiem to czyszczenie mało filtra mało pomaga zainwestował bym w całkowite wycięcie DPF. Mam crdi 2.0 z wyciętym DPF i chek nie ma prawa się włączyć możliwe jest chwilowe pływanie silnika ale to może być również wina paliwa.

Offline Gregor.Zico

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
Odp: Tucson 2,0CRDI silnik kręci tylko do 3 tyś. obrotów
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Kwiecień 2022, 18:36:17 »
Witam. Odświeżę trochę temat, bo i u mnie wyskoczył check i błąd P2113. Objawy tradycyjne - max 3.000 obrotów, po mieście można sobie pojeździć. Skasowałem błąd Torque Pro (początkowo program wyświetlał go na czerwono, po "skasowaniu" wyświetlał "normalnie" i check na desce nie świecił, ale trwało to tylko chwilę). Rozebrałem przepustnicę i okazało się, że mała zębatka pod spodem dużej zębatki ma wyłamane zęby. Zamówiłem zębatkę i wymieniłem. Wykasowałem błąd, jak wyżej, ale poza zniknięciem checka nic się nie zmieniło, więc po chwili check znów wywala. Możliwe, że ten błąd jest "zbyt poważny", żeby wykasować go Torquem? Kumpel ma kompa z programem i mam się podpiąć, ale dopiero około środy.