Autor Wątek: [i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby  (Przeczytany 23707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline inprogs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Październik 2017, 10:08:58 »
Ja to naprawiałem, po pierwsze wyjmujecie panel który wam nie działa, np ten od strony kierowcy. Generalnie musicie zdjąć boczek drzwi i odkręcić chyba 20 śrubek, polecam wkrętarke :lol:  Rozbieracie panel żeby dostać się do płytki - chyba z 5 śrubek od spodu do odkręcenia. Sprawdzacie wszystkie luty (może są spękane) jeśli nic nie widać wszystkie luty musicie przelutować (jak macie lutownice w ręku to polecam to zrobić i tak bo mogą być jakieś mikropęknięcia których pod lupą nie zobaczycie). Na koniec w przełączniki do opuszczania/podnoszenia szyb które są nierozbieralne i nie do dostania, psikacie jakimś sprayem typu kontakt albo coś w tym stylu. Jak wam nie będzie działać to nowy panel, za 200 zł chyba widziałem że da się dostać.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Październik 2017, 19:20:15 »
Cytuj
czy tobie to pomogło na stałe...?

Offline inprogs

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Październik 2017, 15:43:37 »
Jak na ten moment działa, są tylko 3 opcje jak na dół wam jedzie a w górę nie albo na odwrót a z innego panelu wszystko gra, albo zaśniedziała miedź w przełączniku, albo pękły luty, albo przełącznik się zepsuł i tutaj macie największy problem bo co najwyżej w aso możecie go szukać ale wątpie że będą się bawić w takie rzeczy.

gzrybol

  • Gość
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Październik 2017, 22:01:31 »
Te przełączniki są rozbieralne. Miałem ten sam problem z tyłu po lewej stronie. Rozebrałem, z zwiększyłem zakres odchylenia przełącznika do góry. Podpiłowałem ogranicznik. Z przodu też mnie to czeka bo podobnie jak u innych opuszcza ale z podnoszeniem od strony kierowcy jest różnie. Trzeba się nakombinować - kilak razy lekko w dół i potem do góry. Nie mam czasu się za zabrać. Zdjęcie poszycia drzwi jest proste. Przełącznik da się rozebrać - trzeba mieć dwa cienkie płaskie śrubokręty - bynajmniej tak było przy przełączniku w tylnych drzwiach.

Offline dziambel04

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Październik 2017, 09:14:58 »
Podpiłowałem ogranicznik - czyli podpiłowałeś te czarne "kowadełko" co na niej jest sprężynka  w środku przełącznika czy te 2 bolce białe co wychodzą z tego guzika do dźwigania szyby ??

gzrybol

  • Gość
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Październik 2017, 21:38:18 »
Z tego co pamiętam to podpiłowałem klawisz, za który pociągasz. Ale to na logikę wyjdzie. Tylko trzeba bardzo delikatnie. Jak za dużo zeszlifujesz to się będzie blokował w górnym położeniu.

Offline dziambel04

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Grudzień 2017, 11:49:10 »
wymieniłem cały modem z innego i30 gdzie działał i dalej jest ze tylko z panelu okna w pr. str. się otwierają a nie zamykają tylko idzie zamknąć na włącznikach w danych drzwiach
Czy problem może lecieć w zaprogramowaniu elektrycznych szyb ??
Czy wie ktoś jak zaprogramować albo czy będzie widoczny błąd w komputerze samochodu ??

gzrybol

  • Gość
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Maj 2018, 22:34:05 »
Dziś zająłem się przyciskiem do sterowania prawą przednią szybą. Jak już ktoś pisał jest sporo śrubek do odkręcenia ale idą bez problemu i raczej nie polecałbym do tego wkrętarki, no może do odkręcenia tak ale do zakręcenia już na 100 nie. Problem był taki, że opuszczało bez problemów ale z podnoszeniem szyby było różnie. Więc rozkręciłem, wyjąłem cały ten panel (przyciski od tylnych szyb, przednich, blokowanie szyb i drzwi) zdjąłem sam klawisz sterowania prawej przedniej szyby i podobnie jak w tylnych lewych drzwiach podciąłem krawędź przycisku tak, że w momencie podniesienia go do góry  odchyla się dalej i teraz wszytko śmiga. Trzeba tylko uważać przy zdejmowaniu klawisza przycisku żeby nie połamać tych "uszu" po obu stronach, które trzymają klawisz. Czas pracy ok 30 min.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Maj 2018, 21:11:23 »
Ja zauważyłem u siebie że przełącznik póki co jest ok, boczek łatwo zdjąć i odpjąć wtyczki. Szyba podnosząc się idzie do góry razem z uszczelką która zakleszcza ją i stawia opór. Ktoś rozwiązał ten problem bo dziś już brakło mi czasu. Klejenie uszczelki do blachy chyba nic nie da? :/

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Maj 2018, 12:52:32 »
A macie jakieś zdjęcia co i jak z tym przełącznikiem?
Od dłuższego czasu mam z tym problem w drzwiach kierowcy, że zasterować innym oknem mogę tylko w jednym kierunku... i kiedyś muszę się za to zabrać.

gzrybol

  • Gość
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maj 2018, 22:22:53 »
Beboks ja miałem uszczelkę na gwarancji wymienianą w prawych przednich drzwiach.

[ Dodano: 2018-05-12, 22:26 ]
Grzech nie wiem czy masz ten sam problem ja u siebie nie mogłem czasem podnieść przedniej prawej szyby z poziomu drzwi kierowcy. Co do foty to daj jakiś namiar na siebie. To Ci prześlę.

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Maj 2018, 11:18:48 »
Mam podobnie...

Offline GRZECH

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 204
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Październik 2018, 22:49:18 »
Witam ponownie.
Właśnie sprowadzam cały nowy moduł sterowania od strony kierowcy.
W module jest gniazdo wielopinowe. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak sprawdzić Omomierzem poprawność działania przełączników?
Gdzie jest masa?

Offline ravpraca

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Październik 2018, 22:02:28 »
Witam,
Udało mi się naprawić moduł z przełącznikami :-)
Ja zrobiłem tak: Należy wyjąć moduł.
Następnie odkręcamy trzy śrubki i zdejmujemy dolną plastikową osłonę.
Oddzielamy płytkę ze stycznikami od przycisków.
Górne części styczników (czarne części) delikatnie przetarłem drobnym pilnikiem.
W szczeliny między ruchomymi białymi dałem odrobinę WD40 a następnie po kropli oleju do maszyn precyzyjnych. Delikatnie przesmarowałem części ruchome przycisków stykające się ze stycznikami.
Po złożeniu wszystko działa idealnie.
Czas potrzebny to ok. 1 godzina.
Moim zdaniem nie są winne luty ani brak kontaktu wtyczka/płytka a styczniki na płytce.

Offline dziambel04

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Czerwiec 2019, 13:08:45 »
Wymieniłem w końcu na nowy ( prawie oryginał z allegro firmy jakieś chinskie NTY )  i szyby znowu zaczęły działać.
sam przełącznik troch odbiogo jakościom od seryjnego ale ważne że działa.