Autor Wątek: [ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort"  (Przeczytany 7558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort"
« dnia: 26 Sierpień 2012, 12:59:49 »
Mam ix20 1.6 AT
W specyfikacji do dnia dzisiejszego hyundai ten występuje z systemem ESP z funkcją HAC, okazuje sie bo kilku użytkowników nie ma zamontowanego tego sytemu HAC,.
Douga sprawa jest schowek na okulary modele z 2011 powinny go mieć nad głowa kierowcy.
Tłumaczenie importera w kliku partiach nie byl montowany ten system a w automatach wogle , to samo dotyczy schowka na okulary ( nie ten w schowku )
Jak jest u was

jack55

  • Gość
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2012, 13:52:20 »
Z tym systemem HAC  (system wspomagający pokonywanie podjazdów) w praktyce różnie bywa, stąd niektórzy użytkownicy mogą myśleć że nie działa albo go w ogóle nie ma.Przyznam szczerze nigdy nie sprawdzałem czy u mnie jest HAC i czy działa :-/Wg specyfikacji wersji Comfort powinien być. Sprawdzę to niezwłocznie na jakimś większym wzniesieniu i dam znać co i jak ;-)
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=45&t=4796
Co do schowka na okulary to nad głową kierowcy takowego niestety brak :-(

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2012, 20:19:00 »
W Instrukcji jest :  
 Dodam z własnego doświadczenia że aby zadziałał potrzebny jest jakiś minimalny kont nachylenia ( nie wiem jaki ) więc trzeba uważać, lecz przy znacznych pochyłościach działa i to w obje strony. To znaczy że gdy auto jest zatrzymane przodem w dół a chcę ruszyć na wstecznym to też trzyma .
 Schowek na okulary jest jako opcja, więc nie jest w standardowym wyposażeniu.

 To nie zmienia faktu że specyfikacja jest nieprecyzyjna np. roleta w bagażniku, skórzana kierownica :-/  .

Offline cepcio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2012, 20:21:59 »
Witam, też posiadam wersję 1.6 Comfort z 2011 roku. U mnie HAC jest i działa. Wzniesienie z którego ruszamy musi mieć ok. 15 stopni nachylenia. Wtedy załącza się. Ruszając czuć że coś chwilę trzyma samochód aby nie zjechał do tyłu i powoli zwalnia się podczas ruszania. Co do schowka, fakt, w 2011 roku montowali go w schowku a nie pod sufitką.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2012, 20:34:29 »
Ja mam w specyfikacji napisane schowek na okulary w podsufitce ( nie mam go ), i nie mam zamontowanego HTC, jeden z użytkowników forum ma taki sam problem jak ja , nie ma zamontowanego HTC a auto ma z 2012 roku produkcja

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2012, 20:52:10 »
Gdy my zdecydowaliśmy się na hultaja (początek kwietnia 2011) obowiązywała specyfikacja w której jest napisane "schowek na okulary" bez słów "w podsufitce"

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Sierpień 2012, 21:53:30 »
Cytat: "irekmiecz"
Gdy my zdecydowaliśmy się na hultaja (początek kwietnia 2011) obowiązywała specyfikacja w której jest napisane "schowek na okulary" bez słów "w podsufitce"
[url=http://images49.fotosik.pl/1579/a70da232909ce86bm.jpg]Obrazek[/URL]

-----------------

Mi także salon stwierdził, że schowek na okulary jest, ale nie w podsufitce tylko w schowku na klamoty u pasażera. Początkowo to mnie trochę irytowało, ale teraz nie ma to najmniejszego znaczenia.
System ruszania pod górę u mnie jest i funkcjonuje.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpień 2012, 09:15:03 »
Cytat: "lukasz.zst"
Ja mam w specyfikacji napisane schowek na okulary w podsufitce ( nie mam go ), i nie mam zamontowanego HTC, jeden z użytkowników forum ma taki sam problem jak ja , nie ma zamontowanego HTC a auto ma z 2012 roku produkcja


Nie wiem, czy akurat do automatu HAC jest potrzebny? Puszczasz hamulec i jedziesz.

langi

  • Gość
A jak dziala Wam HAC....
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień 2015, 19:33:14 »
U mnie to loteria wlaczyl sie moze z 3-4 razy, przez rok. W renault clio 2014 dziala praktycznie zawsze... pozdrawiam

Offline horny devil

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[ix20] UWAGA nie błędy w wyposażeniu ix20"Comfort" - HAC
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Wrzesień 2015, 07:45:30 »
U mnie uruchamia się dość często. Zauważyłem że aby się uruchomił to trzeba dość mocno stanąć na hamulcu. Nie wiem może to czujnik przeciążenia tak reaguje. Inną sprawą jest też teren po jakim się poruszasz. Przy małych wzniesieniach raczej się nie uruchamia HAC