Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Gasnące podświetlenie licznika hyundai i 20  (Przeczytany 2927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziobo07

  • Gość
[i20 PB] Gasnące podświetlenie licznika hyundai i 20
« dnia: 23 Czerwiec 2015, 21:08:46 »
Witam!
Mam problem z hultajem mojego ojca, mianowicie w czasie jazdy, gdy autko się trochę podgrzeje gaśnie mi podświetlenie licznika, po chwili się zapala i znowu gaśnie.
Miał ktoś taki problem? Macie jakieś rozwiązanie?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:09:15 przez Brt »

Mytong

  • Gość
[i20 PB] Gasnące podświetlenie licznika hyundai i 20
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2015, 06:52:21 »
Sprawdź, czy winy za to nie ponosi potencjometr zmiany natężenia podświetlenia tablicy rozdzielczej. Poruszaj nim, zmniejszaj i zwiększaj intensywność podświetlenia. Jeśli nie działa płynnie tylko przygasa podczas regulacji, to masz winowajcę. Ewentualnie poszukaj dobrego elektronika, bo przyczyn może być wiele. Najprawdopodobniej gdzieś się zrobiła przerwa w połączeniach, ale gdzie - to na forum raczej się tego nie dowiesz :)

Pozdrawiam

dziobo07

  • Gość
[i20 PB] Gasnące podświetlenie licznika hyundai i 20
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2015, 08:53:50 »
A jak to nie jest potencjometr? to trzeba rozkrecać licznik i ścieżki sprawdzać? czy gdzieś poza płytką licznika?

edit:
 potencjometr sprawdzony i wszystko jest ok. Dzieje się tak w momencie gdy wnetrze auta podgrzeje się do ok 30-35 st C.


I problem rozwiazany, w kostce przed licznikiem, tej co daje zasilanie na podświetlenie jeden pin był wypchnięty i nie łączył. Pin znalazł się na swoim miejscu i wszystko gra;)