Autor Wątek: [Getz TB] [Getz TB] Parametry Felg  (Przeczytany 19336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Kwiecień 2013, 18:43:48 »
Fabryczna felga ma rozmiar 5JX14, ET=46, otwór centrujący CH= 54,1 rozstaw szpilek 4X100. Felga z ogłoszenia ma większy CH, a w wypadku felg stalowych nie można stosować pierścieni centrujących więc do Twojego samochodu się nie nadaje.

Felgi od Toyoty Yaris będą pasować.


Gal

  • Gość
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Kwiecień 2013, 20:34:17 »
Co do fachowców: warto jeździć po prostu tam, gdzie ktoś z rodziny/znajomych jeździ. Ja tak zrobiłam z oponami i jestem zadowolona i na zimę będę miała od nich też nowe stalowe felgi.
Wstępny koszt przez nich podany niewiele różni się od ceny felgi wklejonej powyżej.
Nie ma co szukać samemu, lepiej zdać się na kogoś kto już sprawdził dany punkt.
Chociaż jeśli czujesz się bezpiecznie i masz ochotę ściągać felgi z internetu to nie bronię ;)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Kwiecień 2013, 20:40:57 »
Do gacka spokojnie można kupić ładne alufelgi nawet za 400zł 14 calowe a jak sie trafi  to z dośc ladnymi oponami. Po prostu idealnie pasują łatwo dostepne felgi od vw, seata czyli 4x100 et 38 czy podobne. sam takie kupilem i mam założone plus pierścienie centujące z 67 na 54mm. Oponki mam założone rozmiar 185 bo fajnie wyglądają i dobrze trzymają.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Kwiecień 2013, 20:48:59 »
Cytat: "jmtotaszek"
Otóż chcę zakupić felgi stalowe do opon zimowych, żeby mieć już całe koła na zimę 2013.


Felgi stalowe nie aluminiowe.

Offline albert

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1815
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Kwiecień 2013, 22:06:34 »
Dopuszczalna jest jeszcze felga 5,5Jx14 i zmiana parametru ET o parę milimetrów, najlepiej mniej, jeżeli już. Dotyczy to oczywiście felgi stalowej.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Kwiecień 2013, 22:18:54 »
A co szkodzi kupić nawet alu na zimę skoro w tej samej cenie się je kupi co stalówki? Sam mam 2 komplety alu bo taniej wyszło kupić komplet alu niż stalówki u gumiarza.

Gal

  • Gość
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Kwiecień 2013, 23:22:03 »
U mojego "gumiarza" prostowanie felgi stalowe - 40 złotych, zrobione od ręki. Prostowanie alu - 165, umawiany termin. A w zimie to wiadomo jak nasze drogi wyglądają ^^

jmtotaszek

  • Gość
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Kwiecień 2013, 15:21:27 »
Dziękuję za odpowiedzi.
Właśnie dlatego, że przez zimę łatwo zniszczyć felgę + dlatego, że jestem świeżym kierowcą już kilka razy zahaczyłem o krawężnik przy parkowaniu równoległym, co zaowocowało pęknięciem kołpaka, chcę kupić felgi stalowe.

Poza tym, szczerze mówiąc, mój Getz jest dość zmarnowany z zewnątrz, chyba sporo już przeszedł, i alusy wyglądałyby chyba śmiesznie... uważam, że najpierw trzeba mieć fajne, zadbane autko żeby do niego dokładać ładne koła.

Popytam u "gumiarzy" i znajomych. Jeszcze raz dziękuję!

clubdk

  • Gość
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Kwiecień 2013, 18:01:57 »
Cytat: "robaszek127"
Do gacka spokojnie można kupić ładne alufelgi nawet za 400zł 14 calowe a jak sie trafi  to z dośc ladnymi oponami. Po prostu idealnie pasują łatwo dostepne felgi od vw, seata czyli 4x100 et 38 czy podobne. sam takie kupilem i mam założone


Mozna mozna znalesc nawet dosc ladne sam poszperalem troche w necie i znalazlem do swojego , a ty jakie alu zakupiles ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Kwiecień 2013, 20:45:19 »
Ostatnio kupiliśmy takie felgi za 400 z oponkami do jazdy passio 2. wystarczyło dokupić na dekielki nalepki z logiem. felgi w ładnym stanie a tylko jedna obtarta ma rant.
A ja kupiłem do getza 5 ramienne za 400 z 2 ładnymi oponami na lato a na zimę alu bbs-y zakupione z samochodem.

Offline pablomaxim

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 70
[Getz TB] Parametry Felg
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Sierpień 2015, 14:03:23 »
Troszkę podbiję temat.
 Tak dla informacji do Getza udało się przypasować felgi o parametrach 6J x15  ET 45 pochodzące z Hondy Civic, z oponami w rozmiarze 195/60/R15 . Z pewnymi obawami wrzuciłem je do przodu bo bałem  się  , że będą przycierały o jakieś elementy.  Po krótkich testach w warunkach lekko terenowych ( dziury na bitej drodze dojazdowej ) z różnymi obciążeniami wszystko jest OK.
Jedynym mankamentem jest różnica we wskazaniach licznika prędkości.  Można założyć opony o niższym profilu. Lekko wzrosło również zużycie paliwa ( gazu ) .
Czy się podoba felga i opona z takim profilem... zostawiam to każdemu do własnej oceny.