Autor Wątek: Dławienie silnika 1,4 CRDI  (Przeczytany 89 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przemek480

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Dławienie silnika 1,4 CRDI
« dnia: 10 Maj 2024, 15:59:18 »
Cześć,
Mam problem z I30 silnik 1,4 CRDI. Auto co jakiś czas ma objaw taki jakby się dławiło. Słabo się rozpędza, brakuje mocy. Usterka pojawia się co jakiś czas. Była robiona regeneracja filtra DPF, ale dalej usterka występuje. Może ktoś mi podpowiedzieć co można sprawdzić? Pompowtryski ok.
Jaki można zakupić interfejs diagnostyczny aby można było sprawdzić parametry silnika podczas jazdy? Interfejs taki, który byłby swoimi możliwościami zbliżony do VCDS dla koncerny VW.
Z góry dziękuję za wskazówki i pomoc.

Offline Robsson79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Dławienie silnika 1,4 CRDI
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2024, 10:29:53 »
sprawdź sitko w baku. nie dużo roboty można samemu to zrobić. 30 min. roboty

Offline przemek480

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Dławienie silnika 1,4 CRDI
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2024, 17:29:48 »
Sitko jest czyste, było sprawdzane, czyszczone. Generalnie auto jeździ bez problemu.
Co jakiś czas zaraz po odpaleniu albo po przejechaniu kilku km, auto traci moc. Można rozpędzić do ok. 90km i koniec. Najgorzej jest jak zacznie się wyprzedzać a tu nagle brak mocy i trzeba się ratować i szybko rezygnować z wyprzedania, co bezpieczne nie jest.
Wygląda to tak jakby auto traciło turbo, miało zapchany DPF, albo wchodzi w tryb serwisowy - np. wypalanie DPF.
Gdy brak jest mocy, po jakimś czasie silnik tak jakby "kichnie" i już silnik pracuje tak ja należy.

Offline Robsson79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Dławienie silnika 1,4 CRDI
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2024, 23:34:30 »
rozbierana była pompa w baku? czy tylko te "zewnętrzne" sitko? błędów nie sypie? u mnie sypało błędem P1186 i wchodził w tryb serwisowy 2800 obrotów i koniec. po zgaszeniu silnika ponowne uruchomienie kasowało problem do momentu wysypania błędu. 

Offline przemek480

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Odp: Dławienie silnika 1,4 CRDI
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2024, 22:33:40 »
Pompa nie była rozbierana. Sprawdzę ją. Robsson79 jakiego programu używasz do sprawdzania błędów? Myślałem nad zakupem MAXIECU.

Offline Robsson79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 31
Odp: Dławienie silnika 1,4 CRDI
« Odpowiedź #5 dnia: Dzisiaj o 18:22:59 »
używam elm327 i program Car Scanner.

podsyłam filmik jak wyczyścić sitko. u mnie wyglądało podobnie sitko jak na filmie: