Autor Wątek: Pompa paliwa - głośno pracuje  (Przeczytany 9996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubuś

  • Gość
Pompa paliwa - głośno pracuje
« dnia: 20 Lipiec 2015, 13:09:44 »
Jak w temacie - pompka paliwa zaczęła głośno pracować (buczy jakby pracowała pod dużym obciążeniem). Po jej wymianie w warsztacie - nowa pracuje tak samo głośno. Wymiana filtra paliwa też nic nie zmieniła. Mechanik twierdzi, że pompka daje prawidłowe ciśnienie i podaje paliwo.
Czasem da się usłyszeć zmiany dźwięku jakby coś się przepychało przez pompkę albo zatykało i odtykało wężyk.
Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać? Autko od mechaników zabrałem bo jeździ a było potrzebne, ale jak znowu wstawię to może jakieś sugestie od użytkowników bym przekazał (wolałbym żeby nie szukali po omacku jeśli ktoś już temat rozpracowywał).
Autko 2006 rok po lifcie, silnik 2,0 CRDi diesel.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Offline attex

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
Pompa paliwa - głośno pracuje
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2015, 20:59:50 »
Miałem identyczne objawy w moim santku .Okazało się ,że  w baku pływał kawałek przezroczystej folii i to powodowało zatykanie się filterka.Za pomocą małego sitka wybrałem cały ten syf(były tam jeszcze kawałki jakiegoś papieru) i teraz pompka pracuje cicho

majchrzok

  • Gość
Pompa paliwa - głośno pracuje
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudzień 2015, 15:12:40 »
panowie, gdzie w trajecie znajduje się pompka w dieslu? w baku czy pod autem?
jaka musi być? moja umiera, auto czasami gaśnie i nie da się uruchomić...

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Pompa paliwa - głośno pracuje
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2015, 18:05:45 »

Offline darilion

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Pompa paliwa - głośno pracuje
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2019, 23:37:08 »
Mam ten sam problem w moim Trajecie.Kupiłem nową pompkę paliwa a ta chodzi jeszcze głośniej.Hubuś ogarnąłeś problem?

Offline dziki1971

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 78
Pompa paliwa - głośno pracuje
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2019, 07:42:33 »
Panowie wyczyscic bak,tez tak mialem,auto gaslo ,nowa pompa pracowala glosno,syf w baku.

Offline darilion

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Pompa paliwa - głośno pracuje
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Grudzień 2020, 22:17:05 »
Długo mnie tu nie było,ale chciałem odpowiedzieć co bolało mojego Trajeta.
Zasyfiony filtr paliwa w baku.Trochę roboty było,odpić przewody odkręcić bak( nie robić tego na dużej ilości paliwa,bo cholernie ciężki) i odkęcić filtr no i go wyjąć ze zbiornika.Zatkało mnie co zobaczyłem !!! Pełno malutkich opiłków ,było ich tak dużo że dziwiłem się że auto wogóle chodzi.P oczyszczeniu cichutka pszczółeczka.