Autor Wątek: Siłownik szyby tylnej klapy  (Przeczytany 5059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartekzg

  • Gość
Siłownik szyby tylnej klapy
« dnia: 30 Lipiec 2014, 11:07:56 »
Po podniesieniu tylnej szyby opada pod własnym ciężarem, przyszła pora na wymiane siłowników. Czy ktoś z Was już je wymieniał i wie jak się do tego zabrać aby nic nie zepsuć?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Siłownik szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2014, 16:46:17 »
http://hyundai.epcdata.ru/ix35-tucson/19511/trim/regulyator_stekla_i_steklo_zadney_dveri-8183411/steklopodemnik_lev_zad_dv-83403/



Nie ma tutaj mechanizmu na linkę tylko jest zębatka napędzana przez silniczek. Może w zębatce wyrobiły się zęby tylko że wtedy przy pracy silniczka słychać by było trzaski.

bartekzg

  • Gość
Siłownik szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2014, 10:08:55 »
dzięki ale ja miałem na myśli szybe dzięki której masz dostęp do bagażnika bez konieczności podnoszenia całej tylnej klapy  i siłowniki które ją podnoszą te dwa po bokach L i P


bartekzg

  • Gość
Siłownik szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2014, 12:14:02 »
no pięknie, zamówie tam :) dzięki

[ Dodano: 2014-08-08, 09:09 ]
no i wymienione:) czas potrzebny na całą operacje 4 minuty z czego 3,5 to dojście do samochodu  :mrgreen:

Yoyek

  • Gość
Odświeżę temat
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2015, 12:34:08 »
Witam Panów,
Mam to samo zadanie. Możecie podpowiedzieć czy wymiana wymaga jakichś skomplikowanych rozkręceń, czy ogranicza się do ściągnięcia zaczepów z kulowych (zdaje się) zakończeń. Coś mi podpowiada, że może to być ta druga opcja, ale wolę zapytać aby nie szarpać i nie zepsuć...
Pozdrawiam,
Jarek

andrzej351

  • Gość
Siłownik szyby tylnej klapy
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2015, 09:15:20 »
witam!wystarczy tylko cienkim śrubokrętem odchylić blaszki-zapinki na końcach każdego siłownika i zdecydowanym ruchem zsunąć siłownik.dla bezpieczeństwa można poprosić drugą osobę żeby przytrzymała szybę bo można przy okazji nabić sobie guza na głowie...  :-) .

montaż siłowników jeszcze bardziej prosty,tylko je wciskamy na wystające kulisy. (pod warunkiem że są kompletne i mają już zamontowane blaszki zapinki.z reguły mają  ;-)  )

SebaO

  • Gość
Jak zdjąć zaczepy z tylnej szyby???
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lipiec 2015, 06:50:10 »
Witam,
Potrzebuje przyciemnic tył i zdjąć zaczepy z szyby od siłowników.
Próbowalem jest tam zaczep kulowy na klucz chyba 12 i kontra nakrętka 23
Ale dość sporo użyłem siły i nie poszło.
Czy ktoś z Was już to odkręcał, moze robię to źle?
Dzieki i pozdrawiam