Autor Wątek: [i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?  (Przeczytany 82241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Luty 2017, 06:22:42 »
Cytat: "waszek_rmc"
co do diesla, nie wiem, boje sie - nigdy nie miałem ;)

To się przejedź dieslem, choćby dla porównania tego jak nie trzeba go kręcić, a i tak jedzie. Tylko potem na silnik bez turbosprężarki już niechętnie się patrzy. Dla mnie idealnym wyborem w koreańczykach byłby 1.6 t-gdi, bo takie silniki z maksymalnym momentem rzędu 160-180 Nm w okolicach 5000 rpm to nie dla mnie: głośno, a i tak nie jedzie i elastyczności nie ma.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Marzec 2017, 19:22:34 »
Powiedzcie mi, jak się ma 1.7 crdi z i40 do tego w bliźniaczej Kia Optima? Podobno tam dość powszechnym zjawiskiem jest wadliwa uszczelka pod głowicą - ASO póki co wymienia w ramach GW prawie 1/3 silnika. Co ciekawe problem w Sportage nie jest rozpoznany. widziałem u nas na forum opis podobnego problemu w i40...

Dodatkowo, czy ktoś może się wypowiedzieć a propo bagażnika w sedanie ? Przykładowo załadowanie wózka dziecięcego.. złożonego oczywiście :) Ktoś miał do czyniena?

[ Dodano: 2017-02-23, 15:13 ]
Panowie, a co myślicie o tym egzemplarzu?

Hyundai i40

[ Dodano: 2017-03-18, 19:23 ]
Podbiajam, ogłoszenie dalej aktywne - w rozliczeniu mogę nawet tuska zostawić. Coś rzuca się w oczy, a moze zna ktoś komis? Albo oglądał auto? Felgi 18" trochę odstraszają...https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i40-full-opcja-stan-perfekcyjny-serwisowany-ID6yKq21.html

Offline gameosx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Marzec 2017, 12:29:30 »
Cytat: "waszek_rmc"
Panowie, a co myślicie o tym egzemplarzu?

Z tego co widzę to jak to u handlarza podkoloryzowany opis auta. Po pierwsze pisze że full opcja - a do full opcji to mu trochę brakuje. Nie widzę czujników parkowania z przodu (a w opisie są). Kolejna sprawa przebieg - niestety nie wydaje mi się autentyczny (może być skręcony o około 100tyś) - dowiedz się skąd to auto do nas przyjechało (strzelam Francja bądź Niemcy) - więc jest to poleasingowe, czyli jeździł pewnie przedstawiciel handlowy a w takim czasie nie zrobił na pewno 92tyś km (głównie wskazuje na to zużycie fotela kierowcy i boczku w drzwiach kierowcy - a przynajmniej tak to na tych zdjęciach wygląda). Musiałbyś pojechać i zobaczyć na żywo - zdjęcia nie zawsze oddają tego co jest na prawdę ;)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Marzec 2017, 14:44:15 »
Myślałem, ze autko, które praktycznie powinno mieć gwarancje nikt nie rusza pod względem przebiegu ;) Opis jak opis, na każdym swoim ma podobny. Nie odbiera telefonu, choć dziś otwarte. Ciekawe, ciekawe..

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1446
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Marzec 2017, 18:42:02 »
Do użytku sporadycznego chcesz kupić ropniaka? Do tego kombi, sprowadzonego i jak to w dieslach z cofniętym licznikiem. Dawniej prym wiodły passaty ze słynnym 1,9tdi. Ale z dwojga raczej ja bym wybrał passka z słynnym z wytrzymałości 1,8tdi niż hyundaia i40.
Do jazdy po mieście bierz benzynę to najlepszy wybór.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Marzec 2017, 19:11:04 »
Taki sporadyczny użytek to to nie jest. Weekendowe wypady 200 km średnio, dziennie jakieś 30 km do pracy - trasa. Po mieście to tylko zakupy, taki Jarocin tylko w piątki korki :)  Obecnie robię jakieś 1300 miesięcznie.

Benzynę chciałbym- ale 2.0 ciężko. 1.6 bedzie słaby... kombiak tak - bo ładny i praktyczny. Tucson ciagle złożone fotele-masakra, do tego koło w bagażniku...

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1446
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Marzec 2017, 20:51:09 »
Gdyby nie chodził oo zakup i40 to bym polecał benzynę ale z konkurencji niemieckiej 1,8T. Silnik poezja i montując gaz jeździ super bez bawienia się jakieś lubryfikacje jak to w nowych silnikach hyundaia.
Gaz przy tym przebiegu dziennym i benzyna to dobra opcja.  Jak pisałem już obok 1,9tdi to 1,8T jest prawie  ideałem benzynowca.
Gdyby to montowali w hyundaiu to by było połączenie. Takie coś jak w czasie 2 wojny z kiepskiego myśliwca mustanga silnik angielski merlin zrobił wspaniały samolot.
Taki małe odejście od tematu.
Z życia wiem, że najciężej znaleźć ropniaka kombi bo często jeździły takie po firmach.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Marzec 2017, 06:44:15 »
No nie wiem, 1.8T ma tez swoje istotne wady jako konstrukcja, trochę tego jest w sieci. Ale ideałów nie ma.  Gazować już auta nie chce, chyba ze dostanę ix35 w dobrym stanie za podobna kwotę z 2.0 benzyna cvvt, ale nie zyskam tego na czym zależy mi teraz...
Generalnie diesli pełno z przebiegiem 130-180 tys. Rozumiem jakby chodziło o jakieś 10 letnie auto, ale no 100 tys w 5 letnim dieslu to nie jest jakieś niezwykle zjawisko, skoro i w 10 letnim się zdarzają...budżet ponad 50 tys nie wchodzi w grę, stad brak znlezienia fajnego 2.0.. a ten 1.6 jak naprawdę się odpycha? Widzialem gdzies test(filmiki na yotubie) - gość zachwalał dynamikę... na papierze gorzej jak mój Tucson (chociaż tu się dziwie kto te pomiary i jak robił), odczucia mogą byc inne ze względu na niższe auto... przykładowo służbowa fabia z silnikiem 1.2 HTP na papierze parametry jak polonez, a odczucia zupełnie inne...

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1446
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Marzec 2017, 09:17:23 »
Dlatego najlepiej szukać samochodu najlepiej od właściciela . Bowiem diesle z firm mogą robić i 50tys rocznie lub więcej.  
Pisałem o 1,8T bo brat ma w leonie i świetnie to jeździ bez awarii ładne już lata. Zaś brat cioteczny kupił jakimś czas temu octawie 1,9tdi i też śmiga bez awarii.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Marzec 2017, 15:29:58 »
Jakby co mam VIN : KMHLC81UACU032191, auto do opłat, z niemiec - ale wg VIN na holandię.
Ktoś coś powie na temat nr VIN

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Marzec 2017, 18:17:54 »
Data produkcji 2012-03-10

Data sprzedaży 2012-12-31

Posiada:

Dpf
Koło dwu-masowe
Schładzany schowek
Podgrzewane przednie wycieraczki
Składane lusterka
ESC (ELECTRONIC STABILITY CONTROL)
BAS(BRAKE ASSISTANT SYSTEM)
ESS (EMERGENCY STOP SIGNAL)
VSM (VEHICLE STABILITY MANAGEMENT)
HAC (HILLSTART ASSIST CONTROL)
EPB (Electric parking brake)
Wzmacniacz
Elektryczne siedzenia

Tego raczej nie ma:

Asystent pasa ruchu

Czujnik martwego pola

Nie ma:

Elektrochromatyczne lusterka boczne

Czujniki parkowania przednie

Czujniki parkowania tylne

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Marzec 2017, 19:16:40 »
A kamera cofania, to nie automatycznie czujniki cofania?

Offline gameosx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Marzec 2017, 21:03:53 »
Nie - kamera jest osobno i czujniki osobno - czyli te czujniki wsteczne które widać na zdjęciu zostały zamontowane dodatkowo - nie było ich w nowo kupowanym aucie

DamekST

  • Gość
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Marzec 2017, 19:38:55 »
Mam i40, kóry leasinguję i zastanawiam się nad oddaniem leasingu rat.
2012.21.12 data prod. 115 000 aktualny ORYGINALNY przebieg, z polskiego salonu 1.7crdi low.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Marzec 2017, 18:49:11 »
Tymczasem dowiedziałem się, ze wspomniane auto o nr VIN KMHLC81UACU032191 zostało wyrejestrowane w Holandii w grudniu 2016 roku (kontaktowałem się z RDW za pomoca formularza kontaktowego). Ostatnich nr rejestracyjnych nie moga mi podać... ale widać, ze coś kombinowane, komis twierdzi, ze auto z Niemiec. Chyba, ze kupili od turka i sami nie wiedzą :)