Autor Wątek: [i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?  (Przeczytany 82499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #240 dnia: 16 Marzec 2019, 18:30:14 »
Dzisiaj odbyłem jazdę (jedna po drugiej) Mondeo i Talismanem. Mondeo w środku to dramat. Kiepskie materiały i takie to bez polotu. Talisman po jeździe jeszcze bardziej mnie w sobie rozkochał i podjęliśmy decyzję o jego zakupie :) Fantastycznie się prowadzi. Piękny środek (w moim odczuciu). Teraz tylko zostanie mi czekać na odpowiednią konfigurację i kolor i finalizuję zakup. Na szczęście, łatwiej go upolować niż i40 :)
Tak więc, zmykam z tego forum, przynajmniej dopóki kiedyś nie kupię Hyundaia ;)
Pozdrawiam wszystkich

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #241 dnia: 16 Marzec 2019, 18:37:20 »
obyś tylko serwisu nie odwiedzal zbyt często jak petrolhead z youtuba.. on przerabiał temat z talizmanem dość obszernie..

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #242 dnia: 16 Marzec 2019, 20:28:19 »
Ten koleś?? Daj spokój. KAŻDY podaje go za przykład tego, że Talisman jest do bani. A to tylko 1 człowiek, który moim zdaniem, mocno przesadzał w tym co opowiadał. Poza tym, kupił auto demo. Czego się spodziewał? A jeszcze jeśli to było np. demo po prasówce to w ogóle dramat. Nikt normalny nie kupuje takiego samochodu. Kolejna sprawa, że on to chyba kupił jak Talek wszedł na rynek, a tak naprawdę każda marka ma problemy po wypuszczeniu nowego modelu, którego tak naprawdę, testuje na kierowcach. Mi np. otwarcie powiedzieli w salonie Skody, że np. te nowe benzynowe silniki 150KM ciężko ocenić i cokolwiek o nich będzie można powiedzieć za 2-3 lata jak sporo użytkowników je kupi i będzie eksploatowało.
Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw. Największym problemem jaki mnie martwi to to, że szyba przednia potrafi pęknąć bez powodu. Co prawda nie jest to jakieś często spotykane, ale się zdarza.
Auto podoba mi się do tego stopnia, że przeboleję nawet ten silniczek 130KM (na jeździe byłem mega zaskoczony jak się zbiera od dołu; gorzej trochę było powyżej 80-100km/h). Ogółem jednak wrażenia były zbliżone do i40, a nawet oceniłbym go jako lepiej się zbierający.
No cóż, nigdy nic nie wiadomo na jaki egzemplarz trafię. Jednak jak kupowałem C5 to też znajomi się pukali w czoło, że biorę Francuza. Efekt taki, że ja nic nie naprawiałem bo oprócz 2 uszkodzonych czujników parkowania, nic się nie zepsuło, a szwagier chciał mieć "prestiż" bo jest kierownikiem w jednej firmie i kupił sobie kilkunastoletnie Audi A4 sport line, silnik bodajże 3.0. Już wydał grubą kasę na naprawy. A zapłacił za ten szajs raptem 8000zł mniej niż ja za C5 :)

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #243 dnia: 16 Marzec 2019, 21:17:30 »
Wiesz nie tylko on jeszcze kilka innych osób narzekało na talizmana..
Ale najważniejsze że Ty będziesz zadowolony- ty będziesz tym jeździł.. Mi talizman nie leży. a co do francuskich aut moim zdaniem są dużo do przodu przed niemcami..
Nie ma aut/silników które się nie psują.. Ja w uk nabyłem bmw e60 530d z podobno niezniszczalnym silnikiem m57 i w aucie psuło się chyba wszystko radio, telefon modół bt i głowica silnika:) Poprzedni polak musiał je strasznie zaniedbać..:)

Więc nie pozostaje nic jak życzyć bezawaryjności..

Ps z jakim silnikiem i skrzynią będziesz miał talizmana?

[ Dodano: 2019-03-16, 21:23 ]
Przypomniało mi się.. jeszcze "Leszek OnAir!" on też walczył z talizmanem i chyba nówkę miał..

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #244 dnia: 17 Marzec 2019, 10:08:35 »
Ja chcę koniecznie manual, więc tutaj najmocniejszy dostępny silnik to 130KM, diesel. Podobno świetna jednostka. Nigdzie znalazłem ani 1 złej opinii na jego temat. Problemy były z silnikiem 160 bo się pocił, ale to już wyeliminowali, no i z benzyniakami. W każdym aso mi mówili,że 130+manual to najlepszy wybór jeśli chodzi o bezawaryjność. A najbardziej tego oczekuję od auta, na które mam wyłożyć min. 70 000.
Z ogólnych problemów są jeszcze przypadki nieotwierania klapy bagażnika nogą (ale ja biorę sedana, nie kombi, więc mnie to nie dotyczy), problemy z bezkluczykowym otwieraniem drzwi (dla mnie to nie problem bo co za problem nacisnąć guzik na pilocie i otworzyć auto jak każde inne?). Ludzie często wymyślają pierdoły, że komuś coś gdzieś skrzypi, trzeszczy itp. Ja nie jestem aż tak przewrażliwiony.
Wczoraj jechałem Talibem z 2017 i może dlatego, że przyzwyczaiłem się do C5, ale dla mnie było naprawdę świetnie, jeśli chodzi o komfort. No i wyciszenie o wiele lepsze niż w Mondeo (mimo, że jechałem wersją Zen, a dopiero Initiale Paris ma klejone szyby).
No i ten wygląd...pokochałem ten samochód jak tylko go zobaczyłem :P tylko później właśnie negatywne opinie w necie mnie zniechęciły. Jednak po głębszej analizie za i przeciw, decyzja zapadła :)
Auto kupię oczywiście z polskiego salonu, najlepiej od któregoś z dilerów. Przynajmniej historia znana, a auto będzie jeszcze na gwarancji.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #245 dnia: 19 Marzec 2019, 12:55:00 »
W poście podałem źródło i numer konkretny.
To głównie testy z gazet  szerokodostępnych ( np Auto Świat)
A mając świadomość z jaką determinacją jeszcze kilka lat wstecz taki AŚ promował niemiecką motoryzację zakładam, że można tym pomiarom wierzyć  ;-)

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #246 dnia: 19 Marzec 2019, 18:15:02 »
Ja po 4 latach użytkowania I40 w benzynie 2.0GDI, mogę stwierdzić że jest to fajny silnik w miarę dynamiczny, choć raczej lubi wyższe obroty.
Z racji że powoli będę moją I40 sprzedawał to polecam tą wersje silnikową (szczególnie przy dylemacie 1,6 czy 2,0) i sam samochód bo naprawdę dobrze go oceniam.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #247 dnia: 02 Kwiecień 2019, 20:48:14 »
Pierwszy raz słyszę żeby w I40 były problemy z silnikami benzynowymi. Obie jednostki benzynowe to raczej stare i proste konstrukcje, choć niestety bez turbo. Silnik 1,6l był za słaby (tak samo jak w Tucsonie) a silnik 2,0l. ogólnie ospały i lubiący wyższe obroty.
Miałem jazdę próbną dieslem 130KM i raczej z tym silnikiem nie będzie cię wbijać w fotel, choć z drugiej strony będzie on bardziej wytrzymały.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #248 dnia: 02 Kwiecień 2019, 20:53:52 »
spróbuj wersji 1.7 141km dość ciekawie to jedzie.. ale daleko mu nawet do 2.0 hdi..  a jeszcze jak chce się automat..

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #249 dnia: 05 Kwiecień 2019, 21:46:41 »
Cytat: "belgrano"
A jak z jakością? Patrząc na ix35 to plastiki porażka jak i nietrwałe części. Ciekawe co będzie po 100 000km?

Mojej I40 mija 4 rok nie narzekam na jakość i rodzaje plastików wewnątrz kabiny, oczywiście czasami dają one o sobie znać, ale ogólnie jest bardzo dobrze.

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #250 dnia: 16 Wrzesień 2019, 16:37:09 »
Witam kolegów jestem w trakcie poszukiwania auta i proszę o pomoc w sprawdzeniu takiego autka z vin KMHLC41UAGU080841 ? Z góry dzięki za pomoc .

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #251 dnia: 16 Wrzesień 2019, 16:41:35 »
Czy to to auto
i40 ciemny sedan

Ma grzane tylko ale bez nawigacji? Moim zdaniem szukaj wersji z nawi.. lepiej miec niz potem jakies niefabryczne dokladac. A z podobnych aut moze popatrz na skode superb? Albo kia optima- w optimie mozna miec lepsze wyposazenie i np naglosnienie harman kardon

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #252 dnia: 16 Wrzesień 2019, 17:06:48 »
Superb mi się nie widzi no chyba że ten nowy a kia optima słabo wygląda przy i40 bo miałem okazje widzieć je koło siebie. Kiedyś patrzyłem na optimę ale mi przeszło a navi  mam w telefonie cały czas aktualną. Bardziej mi chodziło o sprawdzenie czy warta czy nie była klepana a kawałek mam drogi do akurat tej co kolega pokazał  :-D

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #253 dnia: 16 Wrzesień 2019, 17:39:40 »
Google po wpisaniu VIN pokaze niemal wszystko:)
Ja takze mialem ten sam problem co ty..
A moze skorzystaj z np autodna czy innych portali tego typu? Po Vinie mozna sie duzo ciekawych info dowiedziec:D Znajomy do Pl bmw sciagnal z uk(copart) a teraz wyszlo ze nie ma papierow a po vinie okazalo sie ze nie byla splacana rata i nadal wisi to na tym aucie o ile to mozliwe.

Ja porownywalem i40 do wlasnie nowego superba.. i wybralem superba, pomimo iz i40 mi sie bardziej podoba. Silnik 1.7crdi jest naprawde dynamiczny.. tylko odrobine wolniejszy niz 2.0tdi 150koni. Za to skoda ma latwiejszy dpf w obsludze. moge na bierzaco sprawdzac ile gr sadzy mam, ile km przejechalem od wypalania i dokladnie wiesz kiedy sie wypala, kiedy konczy..

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #254 dnia: 16 Wrzesień 2019, 17:49:32 »
Wszystko ok tylko na superba trzeba mieć dużo więcej kasy jak chce się coś możliwego kupić. A po za tym to auto nam się podoba z żoną i nam styknie. Już nie wspomnę że tego mniej jeździ na drogach niż superbów czy np mondeo .