Autor Wątek: [i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?  (Przeczytany 82419 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #225 dnia: 09 Marzec 2019, 17:23:50 »
Zawsze masz peugeota z automatem aisina czy insignie z tym samym. Fiat tipo ma zwykly wszystkie maja hydrokinetyczne sprzeglo regeneracja ok 700zl. Co do uzywanego automatu. 2 lata jezdzilem bmw ze skrzynia zf kupione z przebiegiem 250tys km i jezdzilo idealnie.. a np hyundaja mozesz kupic z gwarancja.

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #226 dnia: 09 Marzec 2019, 17:31:48 »
Mondeo nigdy w benzynie :)
Najeździłem się Fordami benzynowymi. Raz, że paliwożerne jednostki, a dwa, ecoboosty to porażka. Nie ma jednostki, która by nie miała wad (nawet te duże), a naprawy są masakrycznie drogie.
Mondeo tylko diesel. Albo 150+mapa, albo najlepiej od razu 180KM.
Wcześniej Mondeo nawet nie brałem pod uwagę bo diesle mieli do bani, a benzyny paliwożerne. Jednak niedawno przez przypadek dowiedziałem się, że Mondeo ma obecnie diesle z grupy PSA. Jako, że w C5 jestem zachwycony tym silnikiem, to Mondeo zacząłem brać poważnie właśnie ze względu na to, że mają francuskie silniki :)

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #227 dnia: 09 Marzec 2019, 17:39:39 »
Ja chce wlasnie tylko automat. A benzyna i automat duzego wyboru nie ma. No ford juz dawno ma silniki od psa. Tak samo jak volvo biora 1.6 i 2.0hdi. a ford jak sie nie myle ma piaty wtrysk do wypalania dpf. Poza tym 2.0hdi/tdci jest tylko 1s szybszy od 0-100 ale na elastycznosci gorzej wypada. Tak jak wnetrze moim zdaniem i40 bije na glowe mondeo

[ Dodano: 2019-03-09, 17:52 ]
Wlasnie ogladalem test autocentrum z pomiaru spalania mondeo 2.0tdci 180km automat. Nie wyglada obiecujaco. Sam zobacz..

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #228 dnia: 09 Marzec 2019, 18:23:12 »
Cytat: "kacluk1987"
Poza tym 2.0hdi/tdci jest tylko 1s szybszy od 0-100 ale na elastycznosci gorzej wypada. Tak jak wnetrze moim zdaniem i40 bije na glowe mondeo

180KM Mondeo ma 2s lepsze przyspieszenie od i40. Niemożliwe, żeby elastyczność była gorsza. Ma 400Nm. Chyba, że piszesz o wersji 150KM.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #229 dnia: 09 Marzec 2019, 18:38:36 »
Tak miałem na myśli nawet poprzednią 163km :) identyczny silnik jak w 508 i c5 w kudze i w niektórych mondeo. teraz te nowe z adblue są 150 i 180koni..

Fajne te mk5 w mondeo ale czemu tak spalanie wychodzi wysoko? ten sam silnik w 508 ma sporo niższe spalanie

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #230 dnia: 10 Marzec 2019, 18:15:16 »
Z tego co kojarzę, Mondeo nie ma adblue ani w 150 ani w 180, a przynajmniej nie te z rocznika 2016.
Spalanie, hm...czasami zależy od skrzyni (zwłaszcza przy automacie), bryły auta, masy i innych pierdół. U mnie C5 spala 6,7 przy naprawdę dynamicznej jeździe. 7 nie przekracza nawet jak jadę do Wrocka.
Ale dobra, forum i temat jest Hyundaia więc nie robimy już off topa :)
Dobrze, że mam jeszcze trochę czasu do namysłu. Trzeba się przejechać kilkoma autkami i polować później na upatrzony model i wersję :)

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #231 dnia: 10 Marzec 2019, 19:57:52 »
Z tym adblue to może poniosło mnie ale peugeoty mają chyba już to w wersjach 150/180km..
Jak sam mówisz przejedź się i porównaj.. plus i40 to ogrom miejsca.. we wnętrzu i w bagażniku.. Porównując np do 508 tu nie ma na nic miejsca a schowek miedzy pasażerami ledwo portfel pomieści.

Offline fryzjer84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
jaki silnik ?
« Odpowiedź #232 dnia: 11 Marzec 2019, 08:25:44 »
Witam Wszystkich
Mam problem z wyborem diesla czy benzyna.
Moze ktos doradzi i podpowie ze czego bede bardziej zadowolony. Tez nie wiem jaki silnik 1.6 w benzynie    czy  1,7 i 2.0 w dieslu
Dziekuje z gory za pomoc
Pozdrawiam

Offline Bartek_wroc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #233 dnia: 11 Marzec 2019, 11:18:55 »
A w jakim modelu auta? :D
Czego oczekujesz? Niskiego spalania, czy frajdy z jazdy? Jeździsz po trasach czy w mieście? To podstawowe pytania, na które musisz dać odpowiedź żeby ktokolwiek spróbował Ci pomóc.

Bo na razie to tak jak byś zapytał, czy jak zaczniesz się spotykać z żoną sąsiada z dołu to będziesz bardziej zadowolony, czy z żoną tego z góry? A może z córką szefa? Nikt żadnej na oczy nie widział i mamy wróżyć z fusów :P

Offline fryzjer84

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #234 dnia: 11 Marzec 2019, 11:49:40 »
chodzi  mi o i40 wiecej jezdze po miescie, nie wiem jaka jest roznica w spalaniu.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #235 dnia: 13 Marzec 2019, 00:24:11 »
fryzjer nie było i40 w 20 dieslu.. 1.7 dość fajnie jedzie.. jeździłem 2 z automatem dct z tego samego roku jedna była mułowata a druga naprawde zwinna i przy prędkościach 80-120 naprawdę nieźle przyśpiesza..

tylko ten dpf z i40 który ma małą pojemność.. nie ma lampki do wypalania dpf.. a jak będziesz przerywał to będzie ci oleju przybywało..
Chyba że kupić diesla i wyciąć dpf i po sprawie:)  przeglądy i tak przejdzie..

Ale patrząc na ilość miejsca np w kombi i ilość wyposażenia i40 jest mega ciekawą opcją..

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
Re: jaki silnik ?
« Odpowiedź #236 dnia: 13 Marzec 2019, 08:15:50 »
Cytat: "fryzjer84"
Witam Wszystkich
Mam problem z wyborem diesla czy benzyna.
Moze ktos doradzi i podpowie ze czego bede bardziej zadowolony. Tez nie wiem jaki silnik 1.6 w benzynie    czy  1,7 i 2.0 w dieslu


Jak Ci powiem żebyś kupił 1,6 benzyne to będziesz zadowolony?  ;-)

Poszukaj i weź na testy każdy z silników, pojeżdzij i sobie na to pytanie odpowiedz.

Bartek_wroc
Mondeo ( ford) juz od ładnego czasu korzysta z jednostek PSA (Mondeo MKII, focus na pewno MKII) takze to juz w motoryzacji szmat czasu.
W Mondeo MKIII i focusie MKII jeszcze były fordowskie 1,8 TDDI bez dpfa, bez dwumasy.
Ford w 2.0 TDCI ma bez porównania mniej problematycznego dpfa także jak jazda po mieście to wygrywa.
Ford w ostatniej budzie czy i40 to kwestia co kto lubi i co sie komu podoba.
MNie w fordzie zawsze "ujmował" środek....poza topowymi wersjami. Teraz jet lepiej?
Spalania - każdy ma swoja nogę a podawane fabryczne jest wiadomo o 1-2 l niższe niż realne.
NIE KUPUJ I40.
Od początku widac dla Ciebie jest za mułowaty - szukaj innego auta.
Nie ma sensu na siłę brac coś co nie satysfakcjonuje.

Cytat: "Bartek_wroc"

Ja obecnie zastanawiam się także nad Talismanem. Jednak jak poczytałem jakie go trapią usterki, to choć auto jest dla mnie piękne, nie wiem już co o tym myśleć ;) Czy choroby wieku dziecięcego go trapiły, czy faktycznie nie ma co się nawet zastanawiać nad Talkiem.


To chyba nie jest pod względem bezawaryjności dobry pomysł.
Mam wrażenie jakby po LIII w serwisach reno nadle zaczęli mechanicy  sie znuć z nudów po warszatach i znowu dali im zajęcie.
W segmencie D w reno  trzeba brać co drugi model  :mrgreen:  ;-)  - nieparzysty.
Ale owszem auto piekne.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #237 dnia: 13 Marzec 2019, 11:11:18 »
Alonzo_, czemu twierdzisz że i40 będzie mułowaty? gdzieś bylo porównanie czasu rozepędzania się auta od bodajże 60-100km i i40 wygrało z 2.0tdi 140 w superbie, 2.0cdti w insigni , czy 2.0hdi w peugeocie 508..


Więc elastyka 1.7crdi jest naprawdę zaskakująca

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #238 dnia: 13 Marzec 2019, 13:31:07 »
To ja wklejałem te czasy i od 2012 roku  ;-)  konsekwentnie uważam że 1,7 CRDI 136/141 w i40 to całkiem sprawny napęd. I może satysfakcjonowa niejednego kierowcę.  Mnie satysfakcjonuje.
Tak jak dynamiczne starty to nie jest coś co on lubi najbardziej tak elastyczność  w trasie jest całkiem dobra, solo jadąc. Załadowany już nie porywa ale w końcu to 1,7.  
Napiałem to koledze Bartek_wroc bo dla niego dynamika tego silnika w tej budzie jest słabo o czym już kilka razy wspominał.
Nie ma sensu kupowac czegoś co nie pasuje.

kacluk1987 - mam swojego już pare latek i mi on w zupełności wystarcza zarówno do jazdy solo i wtedy jak to mówił klasyk "wszędzie zdanżam" jak i z rodziną - bo wtedy jeżdze spokojnie.
Ale każdy ma swoje upodobania.

Offline kacluk1987

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 228
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #239 dnia: 13 Marzec 2019, 14:06:33 »
Moge spytac skad te czasy brales? Wiec to dzieki Tobie o nich wiem;)
 Co do 1.7 pierwsze pytanie trzeba zadac czy kolega potrzebuje auto z segmentu d. Jesli nie wybor jest duzo ciekawsze. Np seat leon st 2.0tdi 184konie gdzie ma ok 7s 0-100. Czy inne ciekawe auta.