Autor Wątek: [i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?  (Przeczytany 82194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« dnia: 23 Czerwiec 2015, 20:46:47 »
Witam powoli rozglądam się za zakupem nowej I40 jaką wersję i silniki benzynowe polecacie, chodzi o kwestie bezawaryjności i trwałości, będę użytkował samochodu sporadycznie, czego w poszczególnych wersjach unikać i na co być przygotowanym użytkując Hyundaia I40? Zależy mi na waszej rzetelnej opinii.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2015, 16:49:26 »
Ja Ci żadnej wersji benzynowej nie polecę bo obydwie jak dla mnie są żałosne.
Ale to mój prywatny pogląd.
Ale nas mają w nosie także wśród benzyn nie ma czego wybierać. Wśród diesli też. Bo co to za wybór. Dostępne w i40 jednostki czy Pb czy ON wystarczają zaledwie do poruszania się. Przez ten problem w dużej mierze taka słaba popularność naszych autek w PL.
Byłyby t-benzyny, które koncern ma za wielką wodą byłoby więcej na chętnych.
A co do auta.
Idealnie ująłeś. Trzeba je lubić a nawet kochać.
Ja mam takie uczucia jak w tym kawale jak teściowa leci w przepaść twoim nowym, nieubezpieczonym autem.
Podoba mi się bardzo moje auto, wiem, że jeśli chodzi o wygląd i odbiór materiałów w tej kasie nic lepszego w tel klasie nie znajdę, silnik mi pasuje  jak dla statecznego 40-latka odpycha się przyzwoicie.
Ale wygląd to nie wszystko. Słaby układ kierowniczy, niespecjalnie harmonijne zawieszenie no i jakość niektórych materiałów jest marna, np wahacze, tarcze hamulcowe.
Masz tu na forum opisane. Jest kilka typowych chorób wieku dziecięcego (wzięliśmy pierwsze wypusty i musimy  być pogodzeni z pewnymi takimi właśnie "chorobami").
Sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto.
Pierdy się pojawiają ale w sumie najważniejsze, że auto jeździ i nigdy nie zawiodło przez 2,5 roku.
Jak sam wyżej pisałeś- produkt trzyma średnią tzn, coraz gorsze materiały, coraz mniejsza trwałość, oszczędności gdzie się da (których w przeciwieństwie do niektórych marek w i40 jeszcze na szczęście na oko nie widać).
Dziś nie robi się aut bezawaryjnych i trwałych. Tym się można pocieszać jak Ci się tarcze pogną od byle hamowania czy wahacz zacznie stukać po 40 tyś km. Ale czy to że ogólnie motoryzacja jest dziś na gównianym poziomie to powód do radości?
Podsumowując. Przeciętny produkt. z przeciętnymi silnikami ale o wyjątkowej stylistyce.
Da się z tym żyć.  ;-)

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwiec 2015, 18:15:31 »
dzięki Alonzo_ za bardzo konkretną opinie  ;-)

Denny4

  • Gość
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2015, 20:28:07 »
Niestety święta racja co do naszych i40-tek.
Silniki nie są powalające, a linia nadwozia prowokuje odpowiednią żwawość na drodze.
Jest opcja sprowadzenia z Niemiec lub Belgii tam mają 2.0 CRDI w ofercie co już jest jakimś rozwiązaniem.
Niestety w krajowej ofercie pozostaje 136km lub 140km po facelifting-u albo zastosowanie chip tuning-u który daje bezpieczne 163km zmniejszając spalanie i likwidując turbo dziurę. Nie są to brednie bo jeździłem z tym dziwactwem pod maską i żeczywiście daje efekty.
Pomijając to wszyscy są zgodni że za te pieniądze nie dostaniesz nic wiele lepszego.
Mam wersję 2012 od roku bo wziąłem demo z salonu.'
Od trzech miesięcy nie byłem w serwisie który odwiedziłem już 12 razy.
Jest znaczna poprawa i widać że i40-ka wychodzi na prostą bo zaczynam czepiać się szczegułów.
Twój (przyszły) egzemplaż z 2015 roku napewno będzie bardziej udany bo koreańczycy naprawdę się starają i bardzo szybko reagują na buble z linii produkcyjnej.
Ostatecznie nie kupujesz nowego samochodu do śmierci tylko po max 5 latach trzeba się go pozbyć, a na tyle masz gwarancję więc jeździć unikać dzwona (chyba że do kasacji od razu) i cieszyć się widokami za oknem.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2015, 21:38:14 »
No właśnie trochę się obawiam częstych wizyt w ASO z każdą irytującą usterką, choć mam już trzeciego Hyundaia i większych problemów nigdy nie miałem, a drobne usterki sam zawsze usuwałem (typu trzeszczenia plastików itp.). Zastanawiam się na ile Koreańczycy pozbyli się w wersji po lifcie usterek, które was spotkały.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2015, 22:40:48 »
malutki83, ja Ci napisałem co uważam.
A jestem  i byłem krytyczny do każdego swojego pojazdu. Bo po latach jazdy i po nazwijmy to mniejszej czy większej fascynacji klapki spadają i dostrzega się wady. A każdy samochód je ma
Sytuacja idealna to kupić i przez 5 lat jeździć tylko na przeglądy.
Pewnie wielu tak ma i stąd ich nie ma na forum.
Ale zdarzają się problemy bo na coś ta gwarancja jest w końcu.
Spośród pojazdów, które miałem tylko jeden motocykl (spośród kilku) nie miał dla mnie wad, wszystko inne co mnie woziło po czasie jakieś wady dla mnie miało ;-)
Wracając do i40.
Tak samo możesz tylko na przeglądy jeździć jak i spędzić wiele tygodni na serwisie. Zależy jaka sztuka Ci się trafi.
Poczytaj fora innych marek.
Jak to mówią - "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" i w każdej marce i modelu są sztuki problemowe i wyzywający właściciele jak i zadowoleni. Niezależnie czy hyundai czy skoda, ford czy audi.
Na naszych sztukach serwisy się uczyły i stąd nie zawsze od razu wychodziło. Teraz pewnie już jest inaczej.
Ale z drugiej strony bez przesady. Z plastikami miałem tylko dwa przypadki - standard czyli stuki  w desce na podszybiu i trzeszczący panel przy schowku USB. Zrobili i jest cacy.
Tak naprawdę dziś obawiam się tylko trwałości elementów zawieszenia w dłuższym czasie. A gwarancja na to  pryska po  roku lub 40kkm. Ale cóż, czasami w autko trzeba parę groszy włożyć.... nowe auto to nie inwestycja co się zwróci tylko koszt.

Offline marcinsgdz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 61
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Listopad 2015, 21:23:51 »
Witajcie, stoję przed zakupem i40 w wersji kombi z początku produkcji (auto po lisingu) z przebiegiem 140 tyś km. Przebieg roczny około 20 tyś. km (5 dni miasto oraz wypady weekendowe - regularne). Czy są problemy z tymi autami w PB i dieslu? Jak sprawują się DPF - czy przybywa oleju? Jak turbiny i wtryski? Będę wdzięczny za każdą sugestię :) Mało tych autek...


piciuuu

  • Gość
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lipiec 2016, 11:48:49 »
Witam,
czy ktoś zna może ten samochód?

http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i40-salon-polska-automat-aso-12-m-cy-gwarancji-ID6yqouJ.html#113cb3a9c2

W piątek zamierzam udać się tam na jazdę próbną, ale ponieważ mam trochę kilometrów do przejechania warto byłoby uzyskać wcześniej kilka informacji, jeżeli ktoś je ma.
Wiem, że koniecznie mam zwrócić uwagę na stuki w desce rozdzielczej, układ kierowniczy i skłonności do ściągania, stan dachu no i jeszcze szumy wiatru.
Do tej pory jeżdżę Mercedesem C180 W202 w automacie, tak więc wiem na co się piszę pod względem mocy:)
Będę wdzięczny za każdą pomoc!
Piotrek

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2016, 14:48:43 »
No na szumy wiatru to nic nie poradzisz :-) I co chcesz kupić benzynę ? Tak mi się  wydaje że jak ktoś kupuje duże auto to po to aby dużo jeździć więc naturalnie sięga po diesla .benzyna w takim dużym aucie pewno pali w cholerę ?

piciuuu

  • Gość
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipiec 2016, 15:32:01 »
Duże auto bo rodzina, niekoniecznie żeby dużo jeździć. No i do tego dochodzi kwestia gustu, jeszcze nigdy nie potrafiłem się zaprzyjaźnić z dieslem, a wielu już próbowałem, tak więc benzyna musi być.
Co do szumów wiatru to na niemieckich forach doczytałem, że inna osłona słupka C z innym rodzajem uszczelki bardziej dociska szybę do ramy i rozwiązuje problem.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipiec 2016, 18:02:17 »
KMHLC81DBCU000691

Wyposażenie http://hyundai.afora.ru/eur/vin/kmhlc81dbcu000691/

Silnik G4NC z hydrauliczną regulacją luzów zaworów.

Cytuj
Światła Xenonowe
:mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipiec 2016, 18:51:10 »
Ja mam I40 z 2015r. z 2l. benzyniakiem i jestem zadowolony, demon przyśpieszenia to nie jest ale idzie dobrze. Spalanie w mieście nawet 12-13l. a w trasie 6-7l.
U siebie do tej pory nie zauważyłem żadnego myszkowania ani szumów wiatru przy wyższych prędkościach.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:27:43 »
No jeszcze chyba nigdy nie widziałem żeby ktoś narzekał na opcję którą sam posiada ;-) Ja nie wiem jak się jeździ benzyniakiem ale widzę że potwierdzasz moje obawy a propos spalania . Mój diesel w mieście pali 5,7 a w trasie 4,1 . naturalnie zdaję sobie sprawę z ewentualnych ukrytych kosztów związanych z użytkowaniem diesla w razie awarii chociaż to jest  czwarty diesel pod rząd którym jeżdżę na przestrzeni ostatnich 8 lat i jeszcze żaden mówiąc kolokwialnie się nie popsuł .

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lipiec 2016, 08:08:54 »
A jak z jakością? Patrząc na ix35 to plastiki porażka jak i nietrwałe części. Ciekawe co będzie po 100 000km?