Autor Wątek: Wymiana rozrządu w 1,7 crdi  (Przeczytany 82 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franek61

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Wymiana rozrządu w 1,7 crdi
« dnia: 05 Maj 2024, 22:18:48 »
Witam Wszystkich!  Szukam w lupce i niestety nie mogę znaleźć aktualnych informacji. Chciałbym dopytać, ile na dzień dzisiejszy kosztuje wymiana całego rozrządu w 1,7 CRDI ( robocizna + materiały), jakiej marki rozrząd jest godny uwagi, czy przy wymianie konieczny jest demontaż miski olejowej (gdzieś mi się takie coś obiło o uszy) i czy dużo czasu zajmie to mechanikowi (pytam, bo auto jest mi potrzebne codziennie). ?

Offline Franek61

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 34
Odp: Wymiana rozrządu w 1,7 crdi
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2024, 12:24:18 »
Witam Wszystkich ! Komplet rozrządu w 1,7 CRDI wymieniony na INA, cena całej operacji (olej dałem  mój) - 2,2 tys. Jednak był problem, bo jednej śruby od wtrysku nie dało się wykręcić i ... się urwała. Mechanik zrobił to na szpilkę i  w związku z tym mam pytanie: czy tak się robi, czy nie powinien nawiercić i wstawić tulejkę i wkręcić nową śrubę? Gdzieś wyczytałem, że wiercenie jest ryzykowne, bo ktoś przy takiej operacji uszkodził kanał wodny i wkręcił szpilkę na klej. Co Wy na to, czy mam się bać , że coś mi walnie w trasie?Oczywiście nie wiem, czy mój mechanik tak zrobił, że uszkodził w głowicy kanał wodny, bo nawet jakby uszkodził, to pewnie by się nie przyznał😀.