Autor Wątek: [i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęc  (Przeczytany 36942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr1234

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęc
« dnia: 20 Kwiecień 2015, 10:16:33 »
Witam wszystkich właścicieli Hyundai i40 kombi. Proszę sprawdzić. czy na waszych samochodach nie występują wgniecenia ramy dachu tuż nad linią okien. Wgniecenia są symetryczne ( najlepiej zaobserwować patrząc od tyłu samochodu wzdłuż ramy dachu.
Takie wgniecenia zaobserwowałem kilka miesięcy temu. Poszperałem w internecie i znalazłem na facebook stronę anty hyundai gdzie problem z wgnieceniami ramy dachu nie jest odosobnionym problemem. Samochodów z tymi wgnieceniami jest dużo. Zastanawia mnie jaka jest przyczyna powstawania tych wgnieceń. Martwi mnie to gdyż nie wiem co się dzieje z karoserią. Jeśli macie takie wgniecenia to proszę o info .[/b]

[ Dodano: 2015-04-20, 13:59 ]
Przedstawiam zdjęcia wadliwych karoserii i40 kombi.

[ Dodano: 2015-04-20, 14:04 ]
Następne zdjęcia wadliwych i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:05 ]
next i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:06 ]
next i40

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2015, 18:21:43 »
Dlaczego jeszcze nikt nie oddal sprawy do Turbo Kamery.
Jak bym był w Kraju to bym sam się ta sprawą zajął, chociaż u mnie na razie ten problem nie występuje.
To chyba zbyt poważna usterka żeby odpuścić, przecież tu chodzi o nasze bezpieczeństwo.
Chyba trzeba się będzie pozbyć tego żelastwa  :evil:
Pozdrawiam wszystkich.

Piotr1234

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2015, 19:04:57 »
Właściciele pisali do TVN Turbo i jak na razie ZEROOOOO zainteresowania z ich strony.
Jest już nas kilkanaście osób z tym problemem, więc tylko pozew zbiorowy do sądu. Hyundai Motor Poland próbuje całą sprawę zamieść pod dywan opisując wgniecenia jako wadę estetyczną. Pózniej powysyłali do właścicieli pisma,że samochody będą naprawiane w serwisie, tylko też nie wiedzą w jaki sposób to się odbędzie. Podejrzewam że naprawa polegałaby na położeniu szpachli i lakierowaniu, bo aby naprawić wgniecenia to należałoby się  dostać do elementu wadliwego a to już jest poważne ingerowanie w konstrukcję.

Pierun

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2015, 19:17:47 »
Ja jeżdzę sedanem, więc tego problemu nie mam. Przynajmniej narazie. Ja powoli walczę z tematem rdzy na linii szyby przedniej i dachu. Cały czas w durny sposób stoją na stanowisku ze to kamyczki.  :lol:
Ale coś mi sie zdaje że to poważniejsza wada konstrukcyjna i z wiekiem może sie pojawić i w sedanach  :-?
Oczywiście stronę na fejsie należy mieć na uwadze.

Piotr1234

  • Gość
Re: [i40 VF] UWAGA !!!!! pękają ramy dachu w i40 kombi
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Kwiecień 2015, 14:50:01 »
Cytat: "Piotr1234"
Witam wszystkich właścicieli Hyundai i40 kombi. Proszę sprawdzić. czy na waszych samochodach nie występują wgniecenia ramy dachu tuż nad linią okien. Wgniecenia są symetryczne ( najlepiej zaobserwować patrząc od tyłu samochodu wzdłuż ramy dachu.
Takie wgniecenia zaobserwowałem kilka miesięcy temu. Poszperałem w internecie i znalazłem na facebook stronę anty hyundai gdzie problem z wgnieceniami ramy dachu nie jest odosobnionym problemem. Samochodów z tymi wgnieceniami jest dużo. Zastanawia mnie jaka jest przyczyna powstawania tych wgnieceń. Martwi mnie to gdyż nie wiem co się dzieje z karoserią. Jeśli macie takie wgniecenia to proszę o info .[/b]

[ Dodano: 2015-04-20, 13:59 ]
Przedstawiam zdjęcia wadliwych karoserii i40 kombi.

[ Dodano: 2015-04-20, 14:04 ]
Następne zdjęcia wadliwych i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:05 ]
next i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:06 ]
next i40
:!:

[ Dodano: 2015-04-21, 15:23 ]
Następne i40 z wadliwą karoserią.

[ Dodano: 2015-04-21, 15:26 ]
coraz więcej wadliwych i40 z pękającą ramą dachu.

[ Dodano: 2015-04-21, 18:18 ]
Cytat: "Piotr1234"
Witam wszystkich właścicieli Hyundai i40 kombi. Proszę sprawdzić. czy na waszych samochodach nie występują wgniecenia ramy dachu tuż nad linią okien. Wgniecenia są symetryczne ( najlepiej zaobserwować patrząc od tyłu samochodu wzdłuż ramy dachu.
Takie wgniecenia zaobserwowałem kilka miesięcy temu. Poszperałem w internecie i znalazłem na facebook stronę anty hyundai gdzie problem z wgnieceniami ramy dachu nie jest odosobnionym problemem. Samochodów z tymi wgnieceniami jest dużo. Zastanawia mnie jaka jest przyczyna powstawania tych wgnieceń. Martwi mnie to gdyż nie wiem co się dzieje z karoserią. Jeśli macie takie wgniecenia to proszę o info .[/b]

[ Dodano: 2015-04-20, 13:59 ]
Przedstawiam zdjęcia wadliwych karoserii i40 kombi.

[ Dodano: 2015-04-20, 14:04 ]
Następne zdjęcia wadliwych i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:05 ]
next i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:06 ]
next i40


[ Dodano: 2015-04-27, 12:50 ]
W ostatnią Sobotę natknąłem się na następne dwa egzemplarze i40 kombi z wadliwą konstrukcją karoserii ( wgniecenia na ramie dachu ) Hyundai Motor Poland Sp. zoo w Warszawie twierdzi że nie jest to wada konstrukcyjna lecz wada kosmetyczna. Tylko dlaczego ??? powstają wgniecenia i pęka przednia szyba ( pęka w jednym i tym samym miejscu - prawy dolny róg od strony pasażera ) Przedstawiam następne egzemplarze .

[ Dodano: 2015-05-05, 12:25 ]
Następne i40 kombi z wgnieceniami ramy dachu. No cóż Hyundai ma poważny problem.

[ Dodano: 2015-05-13, 12:50 ]
Następny i40 z wgnieceniami ramy dachu

[ Dodano: 2015-05-13, 12:57 ]
Nr VIN KMHLC81UACU010352

[ Dodano: 2015-05-19, 11:53 ]
Na dzień dzisiejszy jest już 28 udokumentowanych i40 CW z wadą konstrukcyjną.

[ Dodano: 2015-05-22, 09:55 ]
Cytat: "Piotr1234"
Witam wszystkich właścicieli Hyundai i40 kombi. Proszę sprawdzić. czy na waszych samochodach nie występują wgniecenia ramy dachu tuż nad linią okien. Wgniecenia są symetryczne ( najlepiej zaobserwować patrząc od tyłu samochodu wzdłuż ramy dachu.
Takie wgniecenia zaobserwowałem kilka miesięcy temu. Poszperałem w internecie i znalazłem na facebook stronę anty hyundai gdzie problem z wgnieceniami ramy dachu nie jest odosobnionym problemem. Samochodów z tymi wgnieceniami jest dużo. Zastanawia mnie jaka jest przyczyna powstawania tych wgnieceń. Martwi mnie to gdyż nie wiem co się dzieje z karoserią. Jeśli macie takie wgniecenia to proszę o info .[/b]

[ Dodano: 2015-04-20, 13:59 ]
Przedstawiam zdjęcia wadliwych karoserii i40 kombi.

[ Dodano: 2015-04-20, 14:04 ]
Następne zdjęcia wadliwych i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:05 ]
next i40

[ Dodano: 2015-04-20, 14:06 ]
next i40

Piotr1234

  • Gość
Hyundai Motor Poland Sp. zoo lekceważy wadę konstr. karoser
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2015, 12:00:40 »
Witam wszystkich użytkowników i40.
Ostatnio robi się wielki szum wokół modelu i40 kombi z wadliwą konstrukcją karoserii. Samochody deformują się na ramie dachu ( powstają symetryczne wgniecenia ) samochodów o których wiem i mam ich dane w kraju jest już około 23. Codziennie liczba ich przybywa, gdyż właściciele nie zwracają uwagi na ten ważny element konstrukcyjny.
Do tego pęka przednia szyba w dolnym rogu po stronie pasażera.
Hyundai odpisuje użytkownikom że nie jest to wada konstrukcyjna lecz wada estetyczna.
Co sądzicie o tym wielkim problemie ????
Prośba do administratora o NIE KASOWANIE tego tematu

[ Dodano: 2015-04-28, 12:09 ]
Dodam jeszcze że właściciele wadliwych  i40 kombi dostali wezwanie do odstawienia samochodów do naprawy w serwisie  w Kobyłce k. Warszawy. Na pismo dotyczące zakresu naprawy H.M.P Sp zoo w Warszawie nie umie lub nie chce udzielić odpowiedzi. Podejrzewam że naprawa polegałaby na położeniu szpachli  i polakierowaniu zdeformowanego elementu.Rzeczoznawca ( biegły sądowy ) stwierdził że aby naprawić ten element to należy odciąć całe poszycie boczne samochodu aby dostać się do elementów ramy dachu.
Co sądzicie o tym problemie.

[ Dodano: 2015-04-28, 12:13 ]
Podaje treść pisma od H.M.P. Sp.zoo
Szanowny Panie,

Opisywany przez Szanownego Pana efekt jest jedynie natury estetycznej , z całą stanowczością stwierdzamy że nie mamy tu do czynienia z pękaniem jakichkolwiek  zgrzewów i z powstawaniem jakiegokolwiek niebezpieczeństwa dla użytkownika pojazdu czy innych uczestników ruchu drogowego. Sprawa jest niezwykle wnikliwie badana pod kątem bezpieczeństwa i wspomnianych zgrzewów zarówno przez naszych specjalistów jak i przez biegłego sądowego oraz dwóch rzeczoznawców w celu uzyskania maksymalnej wiarygodności danych z niezależnych źródeł.

Elastyczność nadwozia samonośnego powoduje że naturalnym jest że w trakcie eksploatacji poddaje się odkształceniom, odkształcenia te w skrajnych wypadkach powodują czasem pękanie szyb czy lakieru.
Ma na to wpływ wiele czynników, warunki drogowe (nierówności nawierzchni) , atmosferyczne (bardzo niska lub wysoka temperatura) obciążenie pojazdu ładunkiem lub pasażerami.
W zdecydowanej większości przypadków odkształcenia te są nie trwałe i niezauważalne. Nie mniej czasem zostanie przekroczony współczynnik elastyczności w stopniu który pozostawia ślad optyczny na nadwoziu. Mówiąc o problemie w danym pojeździe możemy tylko w takich kategoriach o tym rozmawiać.  Powstał niepożądany efekt ale po za estetyką nie ma żadnego wpływu na eksploatację a co za tym idzie bezpieczeństwo pojazdu.

Nie możemy tu mówić o wadzie konstrukcyjnej modelu i40, gdyż ilość pojazdów na rynku w stosunku do pojazdów w których zaobserwowano opisane zjawisko jest ułamkiem promila.

Sprawa jest priorytetowa i bardzo szczegółowo  analizowana przez producenta  celem jak najszybszego rozwiązania tej kwestii.  

Biorąc pod uwagę nietypowość formy  jak i pojedyncze pojazdy w których zaobserwowano podobny efekt, opracowanie rozwiązania tego zjawiska wymaga pewnej ilości czasu.

Niezwłocznie jak tylko możliwe będzie podjęcie konstruktywnych działań w tym kierunku zostanie Pan poinformowany.


Z poważaniem / Best regards


Maciej Janecki
After Sales Team
Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.
ul. Wołoska 22, 02-675 Warszawa, Poland (Mokotów Nova, Budynek A, 8 piętro)
KRS pod nr 00000 67 315, NIP: 521-03-35-531

[ Dodano: 2015-04-28, 12:15 ]
Dotyczy: Hyundai i40 o numerze nadwozia ...................
Szanowny Panie,
Odpowiadając na skierowane do nas zapytanie odnośnie naprawy pojazdu, informujemy, że na tym etapie, przed jej rozpoczęciem, nie ma możliwości udzielenia informacji o niezbędnym zakresie czynności.
Dopiero po przejęciu pojazdu do naprawy i zakończeniu weryfikacji konkretnego zgłoszenia (egzemplarza pojazdu) pojawią się warunki umożliwiające podjęcie adekwatnych decyzji co do technologii jak i zakresu naprawy.
Z poważaniem

[ Dodano: 2015-04-28, 15:22 ]
Jeśli zauważyliście na swoim samochodzie ( i40 kombi ) wgniecenia na ramie dachu , lub pękła wam szyba proszę o info. do tego postu.

Maciek

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2015, 16:11:14 »
Ktoś już oddał auto do naprawy? Z przytoczonego fragmentu:

Cytuj
Dopiero po przejęciu pojazdu do naprawy i zakończeniu weryfikacji konkretnego zgłoszenia (egzemplarza pojazdu) pojawią się warunki umożliwiające podjęcie adekwatnych decyzji co do technologii jak i zakresu naprawy.

jednoznacznie wynika, że pracownicy HMP nie są po prostu w stanie określić jaka technologia naprawy będzie odpowiednia dla zaobserwowanej wady.

Piotr1234

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2015, 08:50:58 »
A kto odda samochód do naprawy konstrukcji nadwozia skoro sam importer ( H.M.P.Sp zoo ) nie wie jak podejść do naprawy. Tej wady konstrukcyjnej nie da się naprawić bez prucia karoserii. Samochody z tą wadą konstrukcyjną powinny być wycofane z eksploatacji a koszt zakupu zwrócony nabywcą, zgodnie z Ustawą o ochronie praw konsumenta.

gto.ferrari.599

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2015, 00:07:54 »
Pewnie będą starali się jakoś załagodzić sprawę, a co do zwrotu pieniędzy to możesz tylko pomarzyć...
P.S. Ja u siebie u Sonacie EF mam dach wgnieciony jakby delikatnie spadła na nią brama garażowa ale nic z tym nie robię, bo to wada fabryczna (zbyt miękka buda)..

Maciek

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2015, 02:21:10 »
Cytat: "Piotr1234"
A kto odda samochód do naprawy konstrukcji nadwozia skoro sam importer ( H.M.P.Sp zoo ) nie wie jak podejść do naprawy. Tej wady konstrukcyjnej nie da się naprawić bez prucia karoserii. Samochody z tą wadą konstrukcyjną powinny być wycofane z eksploatacji a koszt zakupu zwrócony nabywcą, zgodnie z Ustawą o ochronie praw konsumenta.

Bez prucia budy nie dowiedzą się jaka jest rzeczywista skala zniszczeń. Oddaj go na naprawę karoserii i goń na Ukrainę - tam i tak długo nie pojeździ ;-).

Nie wiem czy temat ogólnie nadaje się na forum, ponieważ HKP raczej nie dysponuje mocą sprawczą, aby ruszyć tą sprawę. Możemy sobie pogadać i pogdybać, ale temat musisz rozwiązać z pomocą swojego prawnika. Na wymianę auta raczej nie masz co liczyć, chyba że po długiej batalii sądowej, bo sami producenci raczej średnio przejmują się opinią jednostek (vide zgniłe Mercedesy pod salonami czy blog o wiecznie zepsutym Passacie).

Piotr1234

  • Gość
[i40 VF] Poszukuję właścicieli Hyundai i 40 z wgnieceniami r
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj 2015, 19:41:30 »
Do posiadaczy Hyundai i40 kombi.
Pilnie poszukuję właścicieli samochodów w których zaobserwowano wgniecenia ramy dachu.
W związku z wadą konstrukcyjną karoserii szykowany jest pozew zbiorowy przeciwko Hyundai Motor Poland Sp. z.o.o w Warszawie o wymianę produktu na wolny od wad fabrycznych, lub zwrot gotówki z dnia zakupu.

kontakt : piotrbusko@vp.pl

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwiec 2015, 23:09:27 »
Hej Piotr

Cos nowego w sprawie ?

Dziś po umyciu pod słonce zauważyłem dwa małe wgniecenia na ramie dachu, czyli i chyba mnie dopada.

Przejechane 40.000 rocznik 2012.

Do pozwu się nie dołożę, bo samochód kupiony w Danii.

Ale chce monitorować sprawę, bo nie wiem jak z serwisem gadać.

Myślisz żeby już interweniować czy poczekać jeszcze aż się zrobią większe albo pojawi się ich więcej ?

Zostało jeszcze 2 lata gwarancji i nie mam zamiaru odpuszczać.

Pozdrawiam
Marcin

Piotr1234

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Czerwiec 2015, 20:38:51 »
Hej Marcin
Proponuję interweniować, gdyż jest to poważny błąd konstrukcyjny. Możesz zobaczyć i wykorzystać zdjęcia z facebook anty hyundai gdzie zamieszczone są zdjęcia wadliwych i40.
W/g opinii rzeczoznawcy jest to wada konstrukcyjna, tylko Hyundai nie chce się przyznać do błędu. Jak możesz podeślij zdjęcia i nr vin na piotrbusko@vp.pl

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Czerwiec 2015, 23:06:38 »
Piotrek a jak się ma sprawa z pozwem?  jak daleko zaszła?
Chyba wole poczekać jak już będzie jakieś konkretne rozwiązanie.
Podejrzewam ze teraz będą próbowali mnie spławić.
Nie wiem ile osób tutaj ma podobne problemy.
Podejrzewam ze na pewno są, ale ludzie są nieświadomi tego.
Pośmigam jeszcze po kilku sprzedawcach gdzie stoją podobne roczniki i sprawdzę czy maja podobne problemy.
Zdjęcia spróbuje pstryknąć w weekend, ale obawiam się ze nie będzie na nich tego widać, bo na razie nie są to jakieś wielkie wgniecenia.
Pozdrawiam
Marcin

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] UWAGA !!!!! pęka rama dachu w i40 kombi ( zdjęcia samochodów )
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Czerwiec 2015, 21:34:09 »
Witam
W jakich wersjach wyposażeniowych lub silnikowych problem występuje i w jakich rocznikach I40?